Artykuł w "NIE"

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 21 kwie 2004, 10:45

Polecam artykuł w ostatnim numerze tygodnika "NIE" dot. drużyn specjalności czerwonych beretów w ZHP....... no cóż, jak nas widzą tak o nas piszą.

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 21 kwie 2004, 11:15

Marek Lewandowski napisał:
Polecam artykuł w ostatnim numerze tygodnika "NIE" dot. drużyn specjalności czerwonych beretów w ZHP....... no cóż, jak nas widzą tak o nas piszą.
nie bardzo widzę sens tego wątku??? bardziej pasuje on do Promocji.
Pozatym, chyba każy zna tygodnik "NIE" i wie, że w nim o nikim dobrze nie piszą!
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 22 kwie 2004, 08:51

Zaraz śmigam po NIE i się ustosunkuję
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

IwaN

Post autor: IwaN » 22 kwie 2004, 11:39

Czuwaj!
Tytuł posta zamieściłem w nazwiązaniu do tytułu informacji zamieszczonej na głównej stronie ZHP. Myślę, ze odnosi się on do sotatniej posługi - wędrówki, która będzie swoistą drogą na drugą stronę ofiarowaną przez harcerzy Ojcu Świętemu w dniu jego pogrzebu.
Jasną sprawą jest, że Ojciec Święty będzie zawsze z nami obecny na wędrówkach tatrzańskimi szlakami nawet po swoim pogrzebie.
Czuwaj

--
phm Robert Nowak "IwaN", h.o.
HSR "Skrzyżowanie", Śląsk

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 22 kwie 2004, 12:10

Z treści wynika, że autor artykułu musiał dokładnie zagłębić się w publikację, jaka sa sprawności. Wyciągnął z tego to co mu odpowiadało, z czego mógł zakpić i zadrwić (niesłusznie zresztą), a reszte pominął. Wniosek jeden: zawsze znajdzie się ktoś, kto może coś zinterpretować tak, by wizerunek osoby czy tez organizacji został mocno nadszarpnięty i zasadniczo nikt na to wpływu nie ma. A za postrzeganie harcerstwa w środowiskach odpowiada nie tylko GK, ale drużyny i harcerze, którzy w tych środowiskach działają.
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 22 kwie 2004, 14:05

Hmmm a moze zastanowmy sie... moze artykul jest troszke wyolbrzymiony, obrazliwy i ukazujacy ZHP z nienajlepszej strony, ale faktycznie "czerwone berety" maja chyba malo z tradycji harcerskich- tych pieknych pierwotnych: "Ognisko, woda i las i to co przez zabawę właziło, chole.., i do łba, i do serca. Bez szabli, lancy, spadochronu i modlitewnika".
Faktycznie nasze wyszkolenie okazalo sie wiele razy potrzrebne, ale nie zapominajmy o naszych wartosciach, idealach- bo jak to okreslila Harcerska Grupa Szturmowa Alamo ich ideałem jest SPECNAZ... Gdzie tu harcerstwo i idealy... To jest chyba nie male ale wielkie nieporozumienie !!!!!!!
Moze chociaz taki artykul da nam troszke do myslenia....

Teraz chyba tylko zostalo mi stanac pod sciana i czekac na krytyki mojej opini...
Mimo wszytsko jej nie zmienie...
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 kwie 2004, 17:08

Nie będę się wypowiadał na temat artykułu...w NIE. Mogę najwyzej skomentować Wasze uwagi.
Każda specjalność jest dobra, jeśli jest ŚRODKIEM, a nie CELEM drużyny harcerskiej. Nie sądzę, by dobrze usprawniony harcerz /szkolenia zostawmy szkoleniowcom:p/ nie był mile widziany w odpowiednich służbach, jeśli tam trafi, w wojsku też. Ale nie ktoś dla kogo harcerstwo jest tylko PRETEKSTEM do zabawy w Seals. To jest i będzie chore. I tyle.
A jako zawodowy wydawca i dziennikarz NIE do ręki nie wezmę, po prostu.
Ciekawe czy ten artykuł nie był inspirowany przez pewną "druhnę" która kiedyś napisała książeczkę "Plamy na lilijce" - potem poszła pracować właśnie do Urbana.
Ta książeczka to jedyna plama na honorze harcerskich wydawców, do których też się zaliczam.:(

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 22 kwie 2004, 17:36

http://alamo100.webpark.pl/ Podobnych stron można znaleść więcej.
Nie zauwałyłem żeby red. Jędrzej Urban negował całe ZHP w swoim artykule, kpi poprostu z drużyn promilitarnych...... i ja się z nim zgadzam.

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 22 kwie 2004, 17:38

StaryWilk napisał:
Ciekawe czy ten artykuł nie był inspirowany przez pewną "druhnę" która kiedyś napisała książeczkę "Plamy na lilijce" - potem poszła pracować właśnie do Urbana.
Ta książeczka to jedyna plama na honorze harcerskich wydawców, do których też się zaliczam.:(
Czy mogę prosić o więcej szczegółów, co jest nie tak z tą książką? (mam ją wygrzebałem w jakiejś kupy makulatury, ale jeszcze nie czytałem) Błędy metodologiczne? Niezgodność z prawdą historyczną? Silne zabarwienie ideologiczne? Jednym słowem, w czym leży problem?
A jako zawodowy wydawca i dziennikarz NIE do ręki nie wezmę, po prostu.
Refleksja: To pierwsza tak stanowcza wypowiedź w tym tonie, którą czytam od czasu, kiedy Urban, atakując Millera stał się nagle, dla wielu osób w naszym kraju "autorytetem". Kiedyś wszyscy się zarzekali, że NIE do ręki nie biorą...
phm. Bartosz Myszkowski

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 22 kwie 2004, 17:46

http://alamo100.webpark.pl/
"zabezpieczaliśmy wizyty Prezydenta RP na Zlotach ZHP" - ROTFL

Od dziś do CV wpisywać będę, że zabezpieczałem wizytę papieża Jana Pawła II w Polsce.
W 1999 w Toruniu w czasie Białej Służby Policja poprosiła mnie abym stanął w kordonie oddzielającym ludzi od papamobile. :lol
phm. Bartosz Myszkowski

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 22 kwie 2004, 17:53

myfa napisał:

Od dziś do CV wpisywać będę, że zabezpieczałem wizytę papieża Jana Pawła II w Polsce.
W 1999 w Toruniu w czasie Białej Służby Policja poprosiła mnie abym stanął w kordonie oddzielającym ludzi od papamobile. :lol

Też się śmiałem, ale przestałem jak obejrzałem galerie zdjęć na stronie ALAMO :( Oglądałeś fotki?

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 22 kwie 2004, 17:56

Fajne szkolenia mają cyt.; "walka w terenie zurbanizowanym"...... to napewno jest zgodne z metodyką harcerską :(

I jeszcze jeden cytat ze strony Alamo: "Należymy do Inspektoratu Drużyn Proobronnych przy Głównej Kwaterze ZHP."

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 22 kwie 2004, 18:00

Też się śmiałem, ale przestałem jak obejrzałem galerie zdjęć na stronie ALAMO :( Oglądałeś fotki?
No, moim zdaniem ładnie chłopcy ćwiczą tylko dlaczego:
a) nie ma tam zdjęć "harcerskich" tylko same "specjalne"?
b) dlaczego zasłaniają sobie twarze? :lol
c) i dlaczego nie mogę przeczytać kto dowodzi grupą, jaki ma stopień instruktorski etc.
phm. Bartosz Myszkowski

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 22 kwie 2004, 18:04

Mniej lub bardziej podobne zdjęcia znalazłem na ok. 20 stronach www w przeciągu około godziny. Potem już mi się szukać nie chciało. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę : ZHP, a potem kombinację wyrazów; "survival", "proobronna", "czerwone berety" itp. itd.

"Księga Gości" ALAMO, to też interesująca lektura

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 22 kwie 2004, 18:29

myfa napisał:
No, moim zdaniem ładnie chłopcy ćwiczą tylko dlaczego:
a) nie ma tam zdjęć "harcerskich" tylko same "specjalne"?
b) dlaczego zasłaniają sobie twarze? :lol
c) i dlaczego nie mogę przeczytać kto dowodzi grupą, jaki ma stopień instruktorski etc.[/quote]

Hmmm moze dlatego ze ich nie posiadaja? Ale macie racje... to ma tyle wspolnego z harcerstwem co Miller z uczciwoscia
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Promocja i informacja”