Obietnica zucha

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
monikmis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: monikmis » 14 sty 2010, 21:06

Planuję w przyszłym tygodniu zorganizować uroczystość Złożenia Obietnicy Zuchowej. Będzie to pierwsza obietnica w tej Gromadzie.:)
Jestem ciekawa, jak to wygląda u Was:)
Czekam na odpowiedzi:)
pwd.Monika Niedźwiedzka
namiestnik zuchowy
Hufiec ZHP Goleniów

www.monikaniedz.wordpress.com

24Olaa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: 24Olaa » 16 sty 2010, 15:03

pierwsza Obietnica w naszej Gromadzie wyglądała bardzo prosto, ale i uroczyście - zuchy siedziały w jednej harcówce, a w drugiej już były przygotowane Znaczki i chusty dla zuchów, jako przyboczna wywoływałam po kolei osoby, które w drugiej harcówce składały Obietnice, jak już wszyscy przeszli odczytany był rozkaz ; )
sam. Aleksandra Lewandowska
przyboczna 24 Toruńskiej Drużyny Harcerskiej "Strzelnica" im. Ernesta Setona
24 Szczep Harcerski im. Obrońców Westerplatte www.facebook.com/24SzczepHarcerski

buburubu
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: buburubu » 16 sty 2010, 15:52

U nas zawsze wygląda tak samo- staram się nie robić obietnicy w budynku (wyjątkiem sa bardzo rzadkie sytuacje, gdy np. na dworze jest zimno i leje, ale to się może z dwa razy zdarzyło). Obietnicę zuchy składają na żywoły, więc prawie zawsze odbywa się przy ognisku (jeśli nie mamy pozwolenia na ognisko robimy świcznisko-też rzadko). Sposród zuchów które obietnicy nie skladają wybieram 4- troje trzyma chustę na której wysypane są Znaczki, a czwarty trzyma totem- reszta stoi na baczność. Zaczynam krótką gawędą, potem wszyscy jednocześnie składają Obietnicę (osobno Znaczek, i kolejne gwiazdki). Przypinam im Znaczki. Śpiewamy hymn i kuniec. Dodam, że Obietnica prawie zawsze odbywa się w nocy/późnym wieczorem- sprzyja to atmosferze tajemniczości, ew. Gwiazdki składają wcześnie rano. Zawsze mi się wydawało, że wszystkie obietnice tak wyglądają a okazuje się że każdy ma swoją ;)

Dodam do wątku pytanie: czy Zuchy u was składają Obietnicę tego samego dnia co mają bieg? czy później? często zdarza wam sie niedopuścić kogoś do Obietnicy?

monikmis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: monikmis » 16 sty 2010, 18:25

Do tej pory (prowadziłam już jedną gromadę, ta jest moją drugą) nie robiłam jako takich biegów. Zuchy miały przeważnie zadania do Prawa Zucha, po jednym do każdego punktu, czyli np. sprawdzaliśmy ich odwagę itd. Nigdy nie zdarzyło mi się nie dopuścić kogoś do obietnicy. Każdy zuch otrzymywał znaczek, prędzej czy później.
A czy Tobie się to zdarzyło?

(odpisaliśmy Wam dziś na list, wyślemy w poniedziałek/wtorek!:) )
pwd.Monika Niedźwiedzka
namiestnik zuchowy
Hufiec ZHP Goleniów

www.monikaniedz.wordpress.com

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”