poczátki zuchów

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
ODPOWIEDZ
Honey
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Honey » 07 kwie 2008, 16:43

Czesc wam!

Mieszkam w Hamburgu, atutaj zaczynaja sie organizowac zuchy.

Nigdy tu jeszcze nie bylo harcerstwa, wiec poza starszymi(n.p. rodzicami) nikt sie na tym nie zna.
Paru ludzi z parafii(gdzie sie to wrzystko zaczyna) bylo na kursie organizowanym w Londynie.
My mlodsi zostalismy(jak zawsze XD).

Mam pytanie do tych, którzy juz prowadza Zuchów:
Czy macie jakies idee jakby to poprowadzic?(troche czytalam w ksiaszkach,als tak ot fachowców to najlepiel XD )
(nigdy nie mialam szansy byc w harcerstwie....wiec kazda pomoc chetnie widziana! (= )

juz teraz dzieki za otpowiedzi
(sorry za pisanie, nie moge robic n.p. a z chaczykiem XD)

papa Honey

mała
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mała » 29 paź 2008, 13:32

jezeli masz jakies pytania to pisz ja coprawda od niedawna jestem druzynowa ale jezeli tylko bede mogła to pomoge mój mail kasiaostrowska6@wp.pl

jstefanska
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jstefanska » 29 paź 2008, 22:00

Ja mogę Ci polecić stronę www.kragrady.ezhp.pl - to prawdziwa skarbnica wiedzy zuchowej :)
Poza tym - może udałoby Ci się jakoś dostać książkę poświęconą prowadzeniu gromady np. "Poradnik drużynowego gromady zuchowej" (nie wiem - może można poprosić o wysyłkę do Hamburga :) spróbuj się skontaktować na www.4zywioly.pl )

Szkoda, że nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z harcerstwem - bo przez to nie masz takich typowych harcerskich "nawyków" ;)
Rozumiem,że Ty będziesz w kadrze tej gromady, tak? Będziesz drużynową? Przyboczną?

Będziesz działać jeszcze w jakiejś innej drużynie? (bo rozumiem, że powstaje drużyn kilka - nie tylko zuchowa?)

Życzę powodzenia :) a gdybyś potrzebowała jakiejś pomocy, rady - zapraszam na maila: joanna.stefanska1@gmail.com
HO Joanna Stefańska
drużynowa 307 WGZ "Akademia Pana Kleksa"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”