znowu znikający wątek?

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 wrz 2006, 17:03

Albo mi się zdawało, albo widziałem tu zaproszenie na stronę www.kragrady.ezhp.pl, która to strona startuje 1 października.

Coś się stało, że wpis s00chego zniknął, czy raczej techniczne problemy?

Pytam, bo wydaje mi się, że inicjatywa jest ciekawa i warta dyskusji.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 29 wrz 2006, 18:08

Co ciekawe:
http://forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=4277

s00chy widocznie rozpusza wiadomosci znikajacym atramentem. Sa swieze kilkanascie godzin a pozniej znikaja. Dobra strategia marketingowa. Mnie zaciekawiła.

//EDIT
Zaciekawiła po czym stiwerdziłem falstart kampanii: http://kragrady.ezhp.pl/
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 18:09 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 29 wrz 2006, 18:18

Nie falstart. W swoim poscie informowałem, iz serwis rusza 1 pażdziernika.
Nie wiem dlaczego mój post został skasowany :(.
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 29 wrz 2006, 18:56

Druhno Joanno. Odpowiedziałaś ale: na czyje polecenie i prośbę. Dla mnie nie jest to równoznaczne z "dlaczego"?
www.natropie.zhp.pl

kubakuba
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kubakuba » 29 wrz 2006, 20:01

joanna czopowicz pisze:W temacie "O forum" napisałam już odpowiedź na Twoje pytanie dlaczego ten temat został skasowany. Został usunięty na polecenie szefowej Zespołu Zuchowego WM GK.
Na podstawie którego z punktów "Zasad Forum"?? (http://forum.zhp.pl/misc.php?action=rules)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 20:01 przez kubakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Sieczko

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 29 wrz 2006, 20:36

kubakuba pisze:
joanna czopowicz pisze:W temacie "O forum" napisałam już odpowiedź na Twoje pytanie dlaczego ten temat został skasowany. Został usunięty na polecenie szefowej Zespołu Zuchowego WM GK.
Na podstawie którego z punktów "Zasad Forum"?? (http://forum.zhp.pl/misc.php?action=rules)
również dołączam się do tego pytania :)

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 29 wrz 2006, 20:50

Przeczytałem cały wątek "o forum", ale dzisiaj o 21.30 nie znalazłem żadnej informacji o powodach usunięcia wpisu.

W sumie może cała ta sprawa jest mało ważna, ale interesuje mnie to kto i dlaczego decyduje o usunięcu wpisów. Zwłaszcza, że wydarzyło się to przynajmniej po raz drugi...

Rafał

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 29 wrz 2006, 21:16

usunięty przeze mnie, bo nagle nie widzę, w jaki sposób można swoje posty usuwać ;/
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 21:19 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 29 wrz 2006, 21:53

jutro porozmawiam z Druhną Emilią w 4 oczy i zobaczymy co i jak i co się da zrobić ;)

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 29 wrz 2006, 22:01

Dalkow - myślę, iż to nie kwestia rozmowy z druhną Emilką, a pewnych jasno okreslonych zasad i standardów. Nie rozumiem czemu nagle strona tworzona przez prywatną osobę musi być oceniania i weryfikowana przez zespół instruktorów GK? I o ile zgodziłbym się z tym, ze taka informacja niekoniecznie musi być zamieszczona na stronie Zespołu (choć jak dla mnie to byłoby to z korzyścią dla całej zuchowej braci), to kasowanie informacji o tym na forum zhp, uważam za conajmniej nieeleganckie. Chyba, że w gre wchodzą inne aspekty, których niestety nie dane mi było poznać.
www.natropie.zhp.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 30 wrz 2006, 07:20

joanna czopowicz pisze:Jak potem zauwazyłam, news o nowopowstajacym portalu pojawił się także tu, na forum. I dobrze. Dzisiaj zadzwoniła do mnie Emilka i stanowczo kazała mi zdjąć wszelkie informacje o tym serwisie ze strony Zespołu i z forum, co zręszta natychmiast uczyniłam.
Sprawa była przedyskutowana podobno przez instruktórów GK i w rezultacie podjęlismy takie kroki jakie widać. Rozmawiałam tez mailowo z Gosią i wszystko wyjaśniłyśmy. Póki co informacja o Kręgu Rady wisi jak widziałam na stronie Choragwi Stołecznej.
Ok, teraz zapytacie się czemu tak postąpiliśmy... Druhna szefowa Zespołu nie chce żeby na stronie Zespołu Zuchowego ani na forum, które zatytułowane jest "forum Zespołu Zuchowego" były zamieszczone nie sprawdzone informacje o portalu, którego nikt nie widział poza twórcami. Wygląda to tak, jakby Zespół popierał coś, co powstaje poza jego wiedzą i nadzorem, Zespół jako taki nie uczestniczył w tworzeniu tego portalu, jest to prywatne przedsięwzięcie druhny Gosi. To tyle. Wydaje mi się, że nie mam nic więcej do powiedzenia.
Pragnę jeszcze zaznaczyć, że nie miałam ani ja ani zapewne Emilka zamiaru przerowadzać jakiejkolwiek cenzury tego, co tu piszecie. Myślę, że jeśli Gosia zgłosi się do Zespołu z prosba o wstawienie newsa o Kręgu to z chęcia to zrobimy.
Joanna
Wygląda na to że instruktorzy Wydziału Metodycznego (czyli Zespołów) bedą musieli się na coś zdecydować. A przynajmniej "uzgodnić zeznania" z szefem Wydziału Metodycznego.
W rozmowie ze mną szef Wydziału dość jasno określił "fora metodyczne" na www.forum.zhp.pl jako miejsca "nieoficjalnych" dyskusji instruktorów zuchowych (i nie tylko). Czyli że nie sa to oficjalne fora zespołów. Dlatego wszelkie oficjalne wypowiedzi oraz poradnictwo mają być prowadzone poprzez strony zespołów.
Dlatego szefowa Zespołu powinna się dogadać z szefem Wydziału.
Bo , albo szef Wydziału zmienił zdanie w ciagu ostatnich paru tygodni albo szefowa Zespołu się "zapędziła" (ale wtedy byłoby dobrze zmienić opis forum, żeby uniknąć takich "nieporozumień").
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2006, 07:27 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 30 wrz 2006, 13:31

joanna czopowicz pisze:Dzisiaj zadzwoniła do mnie Emilka i stanowczo kazała mi zdjąć wszelkie informacje o tym serwisie ze strony Zespołu i z forum, co zręszta natychmiast uczyniłam.
Sprawa była przedyskutowana podobno przez instruktórów GK i w rezultacie podjęlismy takie kroki jakie widać. Rozmawiałam tez mailowo z Gosią i wszystko wyjaśniłyśmy. Póki co informacja o Kręgu Rady wisi jak widziałam na stronie Choragwi Stołecznej.
Ok, teraz zapytacie się czemu tak postąpiliśmy... Druhna szefowa Zespołu nie chce żeby na stronie Zespołu Zuchowego ani na forum, które zatytułowane jest "forum Zespołu Zuchowego" były zamieszczone nie sprawdzone informacje o portalu, którego nikt nie widział poza twórcami. Wygląda to tak, jakby Zespół popierał coś, co powstaje poza jego wiedzą i nadzorem, Zespół jako taki nie uczestniczył w tworzeniu tego portalu, jest to prywatne przedsięwzięcie druhny Gosi. To tyle. Wydaje mi się, że nie mam nic więcej do powiedzenia.
(...)
No cóż. Ja tez nie widziałem tego portalu, ale po tym co napisałaś, to już nie mogę doczekać się premiery :)

Z tego co wiem, portal Krąg Rady nie jest prywatnym przedsięwzięciem jakiejś osoby. Szefem redakcji portalu jest harcmistrzyni ZHP, posiadająca złotą OKK, osoba, która przez kilka lat pełniła funkcję kierownika wydziału zuchowego GK ZHP, wieloletni zuchmistrz i doktorantka pedagogiki. Do tego zepół portalu składa się z wielu doświadczonych instruktorów zuchowych. Moim zdaniem, taki skład zespołu jest gwarancją jakości materiałów dla zuchowców.

Szkoda, że zespół zuchowy nie dowiedział się najpierw co to za inicjatywa, nie porozumiał się z Gosią i nie przeprowadził tego projektu wspólnie.

Z tego co napisałaś, wychodzi, że jedynym podjętym krokiem, było zamknięcie dyskusji, a zasadzie tylko informacji o portalu na forum.

Rafał

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 30 wrz 2006, 16:41

dalkow pisze:jutro porozmawiam z Druhną Emilią w 4 oczy i zobaczymy co i jak i co się da zrobić ;)
nastąpił niezawiniony błąd w komunikacji
Rafale napisz jeszcze raz ten wątek a nie zostanie on skasowany
Rafal pisze:Szkoda, że zespół zuchowy nie dowiedział się najpierw co to za inicjatywa, nie porozumiał się z Gosią i nie przeprowadził tego projektu wspólnie.
nie chodzi o zawartość merytoryczną, tylko o kwestie proceduralne związane z umieszczeniem informacji na stronie Zespołu Zuchowego, zainteresowani wiedzą o co chodzi

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 30 wrz 2006, 17:14

dalkow pisze:nastąpił niezawiniony błąd w komunikacji
Czyli jak rozumiem druhna Czopowicz żle zrozumiała druhnę Kulczyk? Pytam, bo to mój post skasowano i chciałem do końca wyjaśnić wątpliwości.
www.natropie.zhp.pl

emilka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: emilka » 30 wrz 2006, 19:52

Wiec może ja wyjaśnię:
Tu nie chodzi o ocenianie a promowanie. Prosta zasada - zobaczę - jeśli to co tam się znajduje jest zgodne z metodyką nie widzę problemu - będzie promowane. A Gosia sama doskonale wie, że nie wszystko co w tym związku jest proponowane zuchowcom jest zgodne z metodyką i powinno być odrazu promowane. Ja nie miałam okazji widzieć strony - wiem od Soohego, że jest ładna (nie oceniał zawartości, bo nie jest zuchowcem) i od Eli Czapary, że treści są ok. Ale nie widziałam i jak zobaczę to mogę promować lub dyskutować.
dla wyjaśnienia:
A ja prosiłam o usunięcie ze strony a nie forum.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”