Nabór do gromady

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 17 wrz 2004, 19:17

Znacie jakieś skuteczne metody naboru dzieci do gromady zuchowej. Wraz z koleżanką założyłyśmy gromadę, dzisiaj była pierwsza zbiórka i nasza metoda naboru okazała się troche nieskuteczna, bo przyszła tylko czwórka dzieci. Chcemy jeszcze zrobić plakat i powiesić go w szkole, ewentualnie przejść się po klasach z ogłoszeniem. Jakie wy macie sposoby???????

Madzia
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Madzia » 17 wrz 2004, 20:53

Hmmmm Pierwszy nabór jaki robiłam to było poprostu przejście po klasach. Ale nie takie zwyczajne. Takie bardziej... czarodziejskie. Oprócz mundurów miałyśmy jeszcze czapki czarodziejskie. Rozdałyśmy dzieciom zaproszenia (ojej, pamiętam że siedziałyśmy nad tym dwie noce). No i oczywiście multum plakatów. Ale udało się! Na naszej pierwszej zbiórce było ok. 40 dzieciaków :-). Drugi nabór to tez przejście po klasach, opowiedzenie "małego conieco" o zuchach. Na przerwach pląsaliśmy i miały okazję obejrzeć naszą kronikę i mudurek zuchowy. I tez były efekty. Oczywiście nie zabrakło też plakatów i ulotek, które mogły zabrać. Sporo nowych dzieciaków się pojawiło :-) W tym roku wykorzystałam pomysł z "Zuchowych wiesci" dot. Harrego Pottera. napisałam list do zuchów. Miałam nadzieję, że wypali, ale nie za bardzo się udało :-( Pojawiło się tylko 5 dzieciaków.
Dlatego zrobię go pewnie jeszcze raz w podobnej formie jak dwa i rok temu, bo do tej pory przynosiły najlepsiejsze efekty.
A jaki robiłas nabór, że taki mało efektywny się okazał?
Życzę powodzenia przy następnym. 3mam kciuki. Napisz jak się powiodło :-)
pwd. Magdalena Grochala

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 18 wrz 2004, 11:35

zrobiłysmy ulotki ale głownie do rodziców, rozdawałysmy je w trakcie zebrania. ale widac wiekszosc to schowała do kieszeni... i pewnie jeszcze nie wyjela albo wyprała...

jogurt
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jogurt » 18 wrz 2004, 18:05

Według mnie najważniejsze są zuchy... To do nich powinien być kierowana zachęta. Musi być pewna magii, tajemniczości i pompy. Jak dzieciaka się przekona to najczęściej rodzice nic nie gadają. Życzę powodzenia i mnóstwa zuchów na zbiórce!
pwd. Maciej "Jogurt" Trojanowski
ZHP Hufiec Łódź- Bałuty "Promienistych"
Szczep "GNIAZDO"

sprafka

Post autor: sprafka » 21 wrz 2004, 07:48

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 22 wrz 2004, 12:39

sprafka napisał:
Moi drodzy! Standardem naborowym jest zazwyczaj :

Ja ostatnio siedziałem nad swoim naborem i wymyśliłem wydaje mi się bardzo fajną rzecz.
Na sali gimnastycznej zróbcie coś w rodzaju apelu ( jeśli dyrekcja wyrazi zgodę ) . Podczas tego "apelu" przedstawcie jakąś scenkę kostiumową związaną z gromadą (czyli jeżeli gromada nazywa się przyjaciele kubusia puchatka, to przedstawcie scenkę w przebraniach bohaterów ze stumilowego lasu)

Zuchy na to poleca na pewno, a rodzice kiedy zobaczą że dzieci są w pełni szczęścia bez problemu wyrażą zgodę.

Tak jak Jogurt powiedział - skupcie się na zuchach! Bo to jest pierwszy krok do tego, aby przyszły na zbiórkę , bo jeżeli one nie będą chciały to o rodzicach wogóle nie ma co mówić ...

Życzę powodzenia w naborze :-)

Tak pomysl dobry ale jest tu ale... ja nie mam jeszcze zuchów i jest on niewykonalny. Gromade zakładamy od samego poczatku, a nie jest to już któryś z rzędu nabór...

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 22 wrz 2004, 18:49

Wiesz Sprafka, jednak mi podsunąłes wspanialy pomysł z... sala gimnastyczną. Pójdę porozmawiać z dyrektorką i z nauczycielami WF, żebyśmy mogły choćby w kilku klasach przeprowadzić lekcję WF. nauczyłybyśmy dzieci pląsów, róznych gier, poopowiadaly conieco, pozachęcały, daly ulotki i tylko czekały aż przyjdą. I się zakręcę też wokół szkolnej świetlicy ;-)

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 12 paź 2004, 18:30

Ja zauważyłam troche inny problem, mianowicei najczęściej jest tak że po naborze przychodzi 30 dzieciaczków, pierwsza zbiórka jest cudowna, dopracowana itd. wszystki dzieci są zadowolone mówią ze przyjdą za tydzień, dostJĄ KARTECZKE Z INFORMACJĄ O NASTęOPNEJ ZBIÓRCE, ALE CO SIE DZIEJE IDZIEMY ZA TYDZIEń I ZOSTAJE TYLKO POŁOWA:( A CZASEM TA POŁOWA SIE ZMNIEJSZA
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 12 paź 2004, 21:29

hm... racja ze tak jest. ale wiesz zadne z dzieciakow na zbiorce pierwszej tym bardziej nie powie Ci " nie nie podoba mi sie wiec za tydzien mnie nie bedzie" jak sie ich zapytasz o co kolwiek to zawsze jest OK i super :) Ja zeby dowiedziec sie czego brakuje moim dzieciakom w zbiorkach ( troche z innej bajki bo sa to harcerze) mieli napisac anonimowo list do mnie ...przy okazji powtorzyli szyfr ze zbiorki :) ale co do naboru i 1 zbiorki -> duzym bledem jest wlasnie pokazanie od razu wszystkiego ..taka zbiorke owszem robi sie fajna ale nigdy nie za fajna, nalezy przerwac w najbardziej superowym momencie np. jezeli plasacie a dzieciaki chca jeszcze to sie z nimi zegnasz i na bank przyjda za tydzien. nie mozesz ich zanudzic nadmiarem informacji czy form pracy. a jezeli z calej grupy zostanie polowa... to i tak dobrze . ja przez pierwsze 3 miesiacemialam 2 osoby w druzynie a teraz jest nas 15 :) po roku ale zawsze. a jezeli ludzie odchodza to zastanow sie co jest nie tak.... najlepiej zrob takie anonimowe wiadomosci ( wtedy wiedzac ze nie dowiesz sie kto to napisal napisza prawde) . I najwazniejsze zastosuj sie do nich. no to tyle pozdrawiam. Aha i ejscze wazne jest zeby utrzymywac z nimi w miare mozliwosci kontakt w szkole np. przyjsc od czasu do czasu na przerwe czy cos zorganizowac.

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 13 paź 2004, 08:45

nie pierwszy raz prowadze nabór do gromady i wiem jakak powinna byc pierwsza zbiórka, nie w tym jednal leży problem, w dzisiejszym świecie , w szkole w której działam cały cas coś się dzieje:tańce, chórek, kółko przyrodnicze, plastyczne, tenis, angielski i niestety maluchy maja tyle na głowie , że w końcu muszą z czegoś zrezygnować, a nie zrezygnują przecież z angielskiego za który rodzice płacą !a co do Twojej propzycji sprawdzenia czy dzieviom podoba sie na zbiórkach, to nie jest on raczej trafna do zuchów biorąc pod uwagę to, że mam gównie I szaki i zerówki, które nie potrafią jeszcze dobrze pisać:)
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

biała lokomotywa

Post autor: biała lokomotywa » 13 paź 2004, 12:59

Danonku ;-) Mi się może trochę pierwszy nabór nie udal, bo przyszła tylko czwórka dzieci, ale... mam tez powód do zadowolenia. jeden chlopiec po pierwszej zbiorce zrezygnował tylko dlatego bo się źle czuł z samymi dziewczynkami, za to te dziewczyny na nastepną zbiórkę przyprowadziły swojego kolegę, potem doszedł jeszcze jeden, juz mamy piątkę zuchów i ostatnio na zbiórkę przyszła mama kolejnego potencjalnego zucha, powiedziała, ze jej dziecko chciałoby chodzić, ale dopiero od listopada bo teraz się przygotowywuje do Komunii i na różaniec musi chodzić. Czyli będzie 6, i niedługo robimy kolejny nabór ;-)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 13 paź 2004, 18:19

danonek napisał:
!a co do Twojej propzycji sprawdzenia czy dzieviom podoba sie na zbiórkach, to nie jest on raczej trafna do zuchów biorąc pod uwagę to, że mam gównie I szaki i zerówki, które nie potrafią jeszcze dobrze pisać:)
ale przeciez moga to narysowac :) wiesz ja nie pracuje z zuchami choc mialam z nimi pare razy do czynienia, ale moze jednak :)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”