znaczek zucha ???

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
iwanek

Post autor: iwanek » 31 sie 2004, 21:39

Czy dobrze jest przyznawać Znaczek Zucha w nowo powstałej gromadzie po pierwszych zbiórkach z Prawem Zucha

z góry dziękuję za maile na adres kaska_iwan@wp.pl

Kasia

--
samarytanka
przyboczna 36 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej "Negra"
Komenda Hufca Łódź - Widzew

sprafka

Post autor: sprafka » 01 wrz 2004, 17:43

My chcemy!!! :D:D:D Jeśli można prosić o informacje dotyczące tego właśnie postu, prosił bym o przesłanie ich na adres sprawka_sgt@tlen.pl

Dziękuje bardzo :)

--
ćwik Dawid Sprawka
Drużynowy PGZ "Strażnicy Gumisiowej Tajemnicy"
Komenda Hufca ZHP Jastrzębie Zdrój im. Józefa Kreta

http://www.gz.sgt.prv.pl

basik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: basik » 02 wrz 2004, 13:34

.... "Zuchy. Zarys Metodyki" Publikacja wydana na zlecenie Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego przez Harcerskie Biuro Wydawnicze „Horyzonty”

"... zuchy składają Obietnicę najpóźniej po 3 miesiącach uczęszczania na zbiórki... " str. 7

"... Zapoznanie zuchów z sensem Prawa to podstawowe zadania „zbiórek pierwszego miesiąca" (które zwykle trwają dłużej niż jeden miesiąc). Na kolejnych zbiórkach wprowadzasz poszczególne punkty Prawa (niekoniecznie po kolei), wykorzystując fabuły sprawnosci, obrzędowość gromady itd. ..." str 6/7

... WAJCZU ! ! !

... :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) ....
" .... Kiedy ktoś spyta Cię skąd ten Krzyż na twej piersi
z dumą odpowiesz mu TAKI NOSZĄ NAJDZIELNIEJSI..."

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 24 wrz 2004, 08:48

No to robicie ogromny błąd metodyczny bo zuchy powinny złożyc obietnice bo zbiórkach z Prawm Zucha czyli pierwwsego miesiaca. Czyli mam rozumiec ze Wasze dzieci czekają od września kiedy przychodzą po naborze do gromady az do lipca to 10 miesiecy!!!>:( to chyba nie starcza wam czasu na gwiazdki
phm. Monika Zdanowicz
Komendant szczepu 50 STDHiGZ
Hufiec Toruń

olga_m

Post autor: olga_m » 25 wrz 2004, 00:06

Jakoś nie zauważyłam, że kogokolwiek wstrzymuję. Moje zuchy mają wyznaczone cele i od ładnych paru lat pracuję z nimi w ten sposób. Patologia hmmmm to są słowa jak mniemam nieprzemyślane. Chciałabym, żeby w naszej organizacji było wielu tak "patologicznych" instruktorów, do któych przychodzą byłi wychowankowie i wspominają z rozmarzonym uśmiechem... To jest po prostu mój system pracy, który się sprawdza. Nikomu go nie narzucam.
Może po prostu się niepotrzebnie odezwałam.

--
phm Olga Mausch
Drużynowa 100 PGZ "Pancerni Rycerze"

anka27

Post autor: anka27 » 26 wrz 2004, 18:06

mysle ze dopuszczanie zucha do Obietnicy po miesiacu to głupota one tak naprawde jeszcze nie wiedza co to gromada nie znaja obrzedów tradycji zwyczjów a my juz mamy ich mianowac Zuchami to nie tak ma byc poczekajmy i troszke ich sprawdzmy nie mowie tu o wielu miesiacach ale chociaz przez 3 wtedy one naprwde lepiej to przezyja bedzie to szczegulne wydazenie bo naprawde na to czekały a gwiazdki zdobeda nie bujmy sie o to

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 26 wrz 2004, 18:25

Wiadomo ze zajmie nam to wiecej niż miesiąc bo mamy przecież 6 punktow prawa zucha i jeszcz e dodatkowe zbiorki wyjdzie to okóło 2 miesiecy czy 3, ale niech takie dziecko nie czeka rok na obietnice zucha, próba harcerza trwa od 3 do 6 miesiecy a zuch ma czekac 10!!!!
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

olga_m

Post autor: olga_m » 26 wrz 2004, 22:32

Jakoś nie zauważyłam, że kogokolwiek wstrzymuję. Moje zuchy mają wyznaczone cele i od ładnych paru lat pracuję z nimi w ten sposób. Patologia hmmmm to są słowa jak mniemam nieprzemyślane. Chciałabym, żeby w naszej organizacji było wielu tak "patologicznych" instruktorów, do któych przychodzą byłi wychowankowie i wspominają z rozmarzonym uśmiechem... To jest po prostu mój system pracy, który się sprawdza. Nikomu go nie narzucam.

--
phm Olga Mausch

danonek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: danonek » 27 wrz 2004, 09:18

Próba harcerza jest to okres w którym taki człowieczek poznaje obrzedy druzyny , poznaje wiedze i przygotowuje sie do złożenia przyrzeczenia harcerskiego, czyli po tych 3-6 mscy powinien złozyc przyrzeczenie harcerskiego. A skoro zuchy az tyle czkaja na złoeznie obietnuicy to jak wygląda zdobywanie gwiazdek??
phm. Monika Zdanowicz
Hufiec Toruń

olga_m

Post autor: olga_m » 27 wrz 2004, 11:16

--
phm Olga Mausch

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 27 wrz 2004, 14:09

Tak czytam i ... nie wiem co powiedzieć:Oo

widziałem już wiele, słyszałem też sporo, zuchy zasługują na chustę, potem zdobywają plakietkę, czasem jeszcze jakies kręgi wtajemniczenia, po tym wszystkim znaczek zucha i ... ups mamy już harcerza;)

już gdzieś kiedyś pisałem, że w naszej organizacji tradycjami tłumaczy się patologię, w jakimś wątku opisałem sytuację kiedy zuch na znaczek zasługiwał cztery lata. Zuch skłąda obietnicę i otrzymuje znaczek po zbiórkach pierwszego miesiąca, gdy zapozna się i zrozumie (na jego sposób) prawo zucha, do dalszego rozwoju są gwiazdki!!!
Jeśli ktoś wstrzymuje dziecku obietnicę to poprostu wstrzymuje (ogranicza) rozwój (ten wszechstronny) potencjalnego zucha.

Służę korepetycjami z metodyki8)

pozdrawiam, olo
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

olga_m

Post autor: olga_m » 27 wrz 2004, 21:21

--
phm Olga Mausch

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 27 wrz 2004, 23:02

olga_m napisał:
wręcz przeciwnie, forum służy wymianie doświadczeń, uwag i wszelakim rozmowom:)
szanuje Twoje zdanie choć moje w tym temacie jest inne:)
Chętnie też poznam pewien "schemat rozkładu" zdobywania gwiazdek gdy na znaczek czeka sie do kolonii.
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 28 wrz 2004, 04:58

byolo napisał:
Zuch skłąda obietnicę i otrzymuje znaczek po zbiórkach pierwszego miesiąca, gdy zapozna się i zrozumie (na jego sposób) prawo zucha, do dalszego rozwoju są gwiazdki!!!
Dobrze jest używać cudzysłowów, bo zbiórek "pierwszego miesiąca" bywa łącznie, zazwyczaj, 6-8 ;-)
choć znam "sprinterów" którzy wręczają znaczek zucha już na 5 zbiórce.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”