zuchowcy - instruktorzy drugiej kategorii?

Wydział Zuchowy zuchy.zhp.pl
sylwia

Post autor: sylwia » 13 lut 2003, 02:02

Mam małe pytanko. W poprzednim spisie było pytanie, jaie materiały chcielibyśmy dostawać drogą elektroniczną(na jakie tematy). Czy to pytanie było tylko po to aby wydziął mógł wiedzieć, czego drużynowi i kadra oczekuje - czy miało to się łączyć z rzeczywistym przekazem danych? Czy podobne pytanie powtórzy się w tym roku?

--
phm. Sylwia Lenkiewicz
Namiestni Zuchowy Hufca
komendantka 7 SzDHiZ "Aurelius"
drużynowa 79 BDH "ODWET" www.79.glt.pl
Hufiec Białystok

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 13 lut 2003, 02:13

Ale niestety w większości przypadków "ściśle" nie współpracują :(
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

magoska_

Post autor: magoska_ » 03 mar 2003, 16:43

Co zmieniłabyś/zmieniłbyś w mundurze zuchowym (krótkie i zwięzłe informacje bez uzasadnienia poproszę :-))

--
phm. Małgorzata Wyspiańska
Kierownik Wydziału Zuchowego GK

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 11 mar 2003, 05:14

U nas w hufcu problem drużynowych zuchowych jako instruktorów drugiej kategorii był swego czasu ogromnie męczący.
W chwili obecnej te tendencje znacznie się zmniejszyły i tak naprawdę sama do końca ne wiem czemu.
Ja osobiście dumna jestem niesłychanie z metamorfozy, którą pod tym względem przeszedł mój szczep i tu wiem skąd to wynika.
Jeździmy (od niedawna) na wspólne zimowiska, na których i harcerze i inni instruktoży widzą bardzo dokładnie jaka nieraz katorzniczą robotę odwalać musi drużynowy zuchowy.
Druga sprawa to to ,że nasze namiestnictwo bardzo mocno udziela sie na forum hufca (przynajmniej do niedawna) i każdy instruktor zna naszych drużynowych.
jeździmy na imprezy innych pionów i to chyba tez ma znaczenie.
A co do wiedzy jaką (u nas przynajmniej) posiada drużynowy zuchowy, to wydaje mi sie ,że jest ona podwujna.
U nas na kursach instruktorskich zdecydowanie zrezygnowaliśmy z uczenia "wiedzy harcerskiej" natomiast z jej egzekwowania - nie.
Uważam, że każdy, kto planuje zostać instruktorem musi wiedzieć to "conieco" ale do uczenia go tego jest jego środowisko macierzyste - my tylko sprawdzamy.
To jeden
A dwa to wiedza na temat historii ruchu zuchowego (tak nawiasem mówiąc podajcie mi 5 drużynowych harcerskich, czy starszoharcerskich, którzy w tym zakresie dysponowalipodobną wiedzą).

[Edytowany przez wioora dnia 11.03.2003 o 01:15 GMT]
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Zuchy”