Burdel w ewidencji - odpowiedzialność karna?

Elektroniczny System Harcerskich Danych
ODPOWIEDZ
Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 05 maja 2013, 09:58

Cześć i czołem. Mam proste pytanie i oczekuję prostej odpowiedzi.
Nie jestem członkiem ZHP od 30 czerwca 2011 roku. Oddałem drużynę, papiery, składki i tak dalej. Mniej więcej w tamtym okresie logowałem się na tym forum po raz ostatni.

Wczoraj przyszedłem do znajomego z drużyny, a on daje mi kopertę z kartą płatniczą z moim imieniem i nazwiskiem oraz logiem ZHP i jakiegoś banku. Z tego co się orientuję ten temat zamiany książeczek harcerskich to sprawa z przeciągu ostatniego roku, prawda ?

Inaczej - zważywszy na to że nie sra się do własnego gniazda nie zrobię żadnego szumu, awantury, nie pójdę z tym do gazety ani na policję. Chcę się dowiedzieć tylko czyja (imię, nazwisko, miasto) niekompetencja doprowadziła do przekazania moich danych osobowych jakiemuś bankowi, bez mojej wiedzy i zgody. Kto doprowadził do bajzlu nieprzeciętnego w papierach? W normalnej firmie takiego kretyna wyrzuca się na zbity pysk. Wiem że dalej panuje beton, ale nie po to oddawałem mundur żeby jakiś 60 letni Rysio z Komendy bawił się ciągle moim peselem.

Jan Świtała
43 Drużyna Starszoharcerska "Matecznik" Im. Klimka Bachledy
VI Szczep im. Zdobywców Wału Pomorskiego
Hufiec Piła

---------------------
Samotny pasażer, samotna pasażerka...

centymetr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: centymetr » 06 maja 2013, 21:06

Administrator hufca lub administrator drużyny jeśli takowy jest, wprowadza dane do ESHD na podstawie informacji przekazanych przez drużynowego. Przynajmniej taka jest idea.
Szukałbym w swoim hufcu.

P.S.
Imię i nazwisko to nie są chronione dane osobowe. I tylko imię i nazwisko było przekazane drukarni jako wzór karty.
Bank był sponsorem drukowania pierwszych edycji kart i dał "przy okazji" chętnym możliwość założenia portmonetki elektronicznej. I tylko aktywując funkcję portmonetki sami przekazujemy swoje dane do banku.
hm Piotr Miara HO
Cm®

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 06 maja 2013, 22:21

Z całym szacunkiem - po wszystkich moich przygodach z betonem jaką mogę mieć pewność że tylko moje imię i nazwisko znalazło się w banku? Z resztą, tak jak nie chcę mieć już z ZHP nic wspólnego przynajmniej tu i teraz, tak samo nie zgadzam się na wysyłanie chociażby mojego numeru buta komukolwiek. Dzięki za info, w tygodniu się przejdę i dopytam.
Hufiec Piła

---------------------

centymetr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: centymetr » 07 maja 2013, 20:16

Pewność ochrony danych osobowych daje kontrola GIODO przeprowadzana kilka miesięcy temu w GK ZHP odpowiedzialnej za karty członkowskie, która nie znalazła żadnych uchybień.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 20:17 przez centymetr, łącznie zmieniany 1 raz.
hm Piotr Miara HO
Cm®

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 07 maja 2013, 20:37

Jak rosło zadłużenie ZHP też uchybień nie było. Jak wszyscy razem kopali raz za razem harcerzy i instruktorów po jajkach (od idiotów w ministerstwie, do betonu w komendach hufców) tych uchybień też nie było. Chcę się tylko dowiedzieć który baran podał bez mojej wiedzy i zgody jakiekolwiek informacje osobom trzecim. Jak można stwierdzić że ktoś jest członkiem ZHP mimo że nie jest nim od dwóch lat? Piotr, (zakładając że - czysto hipotetycznie i tylko na przykład bez żadnych wycieczek osobistych - że masz poglądy lewicowe, a ja dopisałbym Cię do listy członków Ruchu Narodowego albo Samoobrony?
To ZHP do którego wstępowałem jako zuch dawno temu przestało istnieć, z organizacją istniejącą teraz jest mi nie po drodze, nie zgadzam się z jej metodami, planami na przyszłość czy funkcjonowaniem. Nie chcę jej finansować ani jakkolwiek jej wspierać.
Tak ciężko zrozumieć że ktoś może już nie chcieć pchać jednego wózka z tymi którzy prowadzą go nie w tą stronę co ( tylko i wyłącznie moim zdaniem) trzeba?
Hufiec Piła

---------------------

Dyzma
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 08 maja 2013, 12:43

Mam wrażenie, że piszesz już tylko po to by pisać i wylewać na siłę swoje żale.

Idź do swojego Hufca, do swojego drużynowego (czy komu dawałeś kartę ewidencji) i się tego tam dowiesz - wątpię, żebyś na forum znalazł dokładniejszą odpowiedź niż
w terenie".
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

Yanek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Yanek » 08 maja 2013, 15:28

Wylewanie żali mi przeszło po ostatniej radzie szczepu w jakiej brałem udział.

Ani jednego mojego drużynowego z ostatnich 10 lat nie ma już w ZHP, pójdę do hufca, i tam zapytam.
Hufiec Piła

---------------------

centymetr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: centymetr » 09 maja 2013, 16:56

Celem wprowadzenia ewidencji elektronicznej było m.in. właśnie wyłapanie takich sytuacji, gdy zawyżano stany hufca. I dzięki temu jest narzędzie do weryfikacji stanu faktycznego.
Gdyby nie wprowadzono takiej ewidencji, to być pewnie funkcjonował nadal latami w składzie ZHP.
Teraz również łatwiej jest przypisać składki imiennie do osób.
Czyli są to narzędzia utrudniające funkcjonowanie instruktorom, którzy są bardziej urzędnikiem niż faktycznym instruktorem KH.

Poza tą ewidencją elektroniczną, to właśnie ok. 2 lata temu zaczęły się poważne zmiany ZHP, które są wdrażane, drobnymi na razie krokami. Może to dzieje się powoli, ale to opisywany przez Ciebie "beton", który rozumiem jako niechęć do zmian, je spowalnia. Ale gdy nowa strategia ZHP wejdzie w całości w życie, zmieni znacznie sytuację wewnątrz ZHP.
Może to trudno dostrzec w tej chwili z poziomu drużyny ale faktycznie się tak dzieje.

Mi też przeszkadzają sprawy związane z tzw. "betonem", nie przeszkadzają mi jednak one prowadzić drużyny najlepiej jak potrafię z pożytkiem dla harcerzy. Bo da się prowadzić bardzo dobrą drużynę w słabym hufcu.
A jak mi się coś nie podoba, to szukam sojuszników podczas wyborów. Piła jest demograficznie najsilniejsza w dawnym województwie pilskim, a było w niej najmniej "pozytywnego fermentu" w ciągu wielu ostatnich lat. Więc żale kierowałbym do siebie i swojego środowiska.

Na tym kończę, opisawszy co myślę, bo dalej będziemy przerzucać się emocjami lub argumentami, by udowadniać swoje racje.
hm Piotr Miara HO
Cm®

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ewidencja”