edrużyna

Elektroniczny System Harcerskich Danych
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 10 sty 2010, 22:47

Wracając do kwestii ustania członkostwa to wypada przypomnieć jak teoretycznie powinna funkcjonować Ewidencja:
Przenoszenie danych o członkach ZHP do archiwum

1. Dane o członkach przenoszone są do archiwum niezwłocznie, jednak nie później niż 7 dni od daty ogłoszenia w rozkazie informacji o ustaniu członkostwa.
2. Przeniesienie danych do archiwum może dokonać:
- członka zwyczajnego - kierujący podstawową jednostką organizacyjną
– niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 30 dni od ustania członkowstwa,
- członka zwyczajnego pełniącego funkcję instruktorską, członka starszyzny oraz instruktora - właściwy komendant lub upoważniona przez niego osoba – niezwłocznie, jednak nie później niż w ciągu 30 dni od ustania członkostwa.
3. Przeniesienie danych do archiwum (procedura ustania członkostwa) jest możliwe jeżeli:
- członkowi zakończono przynależność do wszystkich jednostek,
- wprowadzono datę zakończenia pełnienia funkcji wcześniejszą niż data ustania członkostwa dla każdej aktywnej funkcji,
- wprowadzono do systemu datę i rodzaj ustania członkostwa,
- dane członka nie są wprowadzone do systemu w wyniku błędu operatora.
Czyli uchwała GK ZHP swoje a zespół ESHD swoje ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 10 sty 2010, 23:26

Po prostu drużynowy mógłby skreślić kogoś a osoba która przejęła harcerza (w wyniku przejścia) poprzez szukaj nadać mu w nowej drużynie status.

Ps. Mam nadzieję że my admini hufcowi niedługo będziemy widzieli książkę pracy drużyny prowadzoną przez drużynowego oraz mieli możliwość wpisywać sprawności. Bo i teraz tego nie ma.

Oraz czekam na poprawę tego skreślania członków w jednym miejscu zamiast tego co pisałem. Gdyby nie SWSE to bym nawet nie wiedział że mam dalej na stanie w liczbach te osoby. A tak już miałem wcześniej po zamknięciu. Dowiedziałem się że mam 4 osoby więcej. Ale cóż. System wymaga dalej poprawek i dalszego usprawniania. Tak np. jak skreślanie kogoś w jednym miejscu (i skreślają się wszystkie przynależności i wogole) bo przecież ktoś nie będzie w stanie przy kilkuset harcerzy sprawdzić czy ktoś nie został z jakąś przynależności. A wykonalne .

Za szybkie poprawki z góry dziękuję i jeszcze czekam aby była możliwość wklepywania kilku zastępów w drużynie ale to już zgłaszałem w innym wątku.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sty 2010, 23:42

dokumenty pisze:Czyli uchwała GK ZHP swoje a zespół ESHD swoje ;)
Znowu twarde słowa, a po co... z mojej wiedzy wynika, że zaszło małe nieporozumienie w zespole i ktoś za dużo (lub za mało - nie w mnie to oceniać) napisał w kodzie.

Pieta, a ja nadal oczekuje rzetelnych zgłoszeń problemów i propozycji na wskazany Tobie wielokrotnie e-mail pomoc.ewidencja[at]zhp.pl

Chwilowo jakiekolwiek prace programistyczne są wstrzymane... mam nadzieję, że dowiem się niedługo szczegółów lub Jacek napisze coś szerzej.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 11 sty 2010, 07:38

Fedajkin pisze:
Znowu twarde słowa, a po co... z mojej wiedzy wynika, że zaszło małe nieporozumienie w zespole i ktoś za dużo (lub za mało - nie w mnie to oceniać) napisał w kodzie.
Małe nieporozumienie ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 12:30

Hmm to tylko skreślenia, przydziały i inne tego typu sprawy. One właściwie były do zrobienia w ewidencji właśnie. Znacznie gorszą sprawą, moim zdaniem, jest ksiązka pracy drużyny.
Więcej i dokładniej o tym tu:
http://www.hr.bci.pl/articles.php?article_id=231
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 11 sty 2010, 12:35

Swego czasu ESHD szukało ludzi do zespołu merytorycznego... gdzie druh wtedy był?
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 11 sty 2010, 13:00

Jak już napisałem w innym wątku:
Prowadziłem szczep, drużynę, krąg instruktorski i jeszcze działam w komendzie hufca oraz kilku innych zespołach harcerskich (oczywiście pracując i mając rodzinę).
Widzisz Sergiusz... Aby mieć wpływ na dany program niekoniecznie trzeba być członkiem zespołu określającego założenia. W przypadku ZHP dobrą drogą byłyby konsultacje. Internet pozwoliłby na pewno skorzystać z doświadczeń wielu instruktorów wychowawców.
To po pierwsze a po drugie nawet nie słyszałem o tworzeniu takiego zespołu a więc coś nie tak z komunikacją pewnie jest. (zresztą te konsultacje to też kwestia komunikacji. Moim zdaniem coś zawodzi w obszarze wejść i wyjśc informacji z ESHD. Ale ja to widzę z boku więc mogę nie mieć pełnego obrazu.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 sty 2010, 07:52

Ano niby tak... też mam sporo na głowie, też zajmuję się wieloma sprawami nie tylko związanymi z ZHP i... czekaj, również mam rodzinę... mogę sądzić, że niewiele różnimy się w tej materii :)

...skutek wczorajszej rozmowy telefonicznej:
1. drużynowy nie będzie miał możliwości usuwania osoby z bazy danych... (rekordów bazy) - o tym dalej...
2. drużynowy dostanie narzędzie pozwalające nadać osobie status odszedł z ZHP
3. usunięcie rekordów bazy zostanie tylko dla chorągwiach i tylko na życzenie rodziców dziecka lub na wniosek osoby pełnoletniej będącej prawnym opiekunem niepełnoletniego.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 12 sty 2010, 09:32

Fedajkin pisze:3. usunięcie rekordów bazy zostanie tylko dla chorągwiach i tylko na życzenie rodziców dziecka lub na

wniosek osoby pełnoletniej będącej prawnym opiekunem niepełnoletniego.
... oraz na zyczenie

zainteresowanej osoby majacej ukończone 16 lat.

Przypominam, aby Wam (zespołowi ESHD) to nie umknęło.
No chyba że lubicie podwójną robotę ;)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 sty 2010, 09:40

No wydawało mi się (i całemu ESHD) to logiczne... ale dobrze, że zaznaczyłeś, dziękuję :)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 14 sty 2010, 19:55

Nie ma człowiek czasu przez kilka dni i strach tu zaglądać.

Dwie ważne sprawy:

1. Książka pracy drużyny – to funkcjonalność podstawowa. Nie jest również dla nikogo obowiązkowa. Jeżeli Druh Janusz uważa, ze jest beznadziejna i nie przemyślana nie ma konieczności z niej korzystać. Może poprzestać na obowiązku wprowadzenia swoich członków. O ile chce mieć wpływ na tą aplikację zawsze może swoje przemyślenia przesłać na mój adres. Pomimo małej ilości czasu zadałem sobie trud przeczytania jego artykułu i rozumiem zasadę tworzenia dobrego artykułu, ale nie będę dyskutował z osobą, która nie zadała sobie trudu zapytania dlaczego książka wygląda tak a nie inaczej. Dla autora tekstu świat jest czarno-biały i nic na to nie poradzę.
Dla zainteresowanych powiem, że książka pracy drużyny uruchamiana w minimalnej formie miała na celu pilotaż zapotrzebowania na taką funkcjonalność. W pierwszej formie miała na celu zaproponowanie konspektowania zbiórek i w czasem raportowania automatycznego. Z pewnością będzie jeszcze rozwijana. Można wziąć udział w jej tworzeniu i proponować rozwiązania, a można znaleźć chwilę i napisać artykuł krytykujący już po fakcie. Wybór zawsze pozostanie dla każdego z nas.

2. Druga sprawa to możliwość zaznaczania, że członek zwyczajny odszedł z ZHP – oczywiście taka funkcjonalność się pojawi. Trzeba tylko rozróżnić odejście z drużyny i przejście do innej od faktycznego odejścia z ZHP. I to w najbliższej przyszłości się pojawi. Zaraz po pracach mających na celu przyspieszenie pracy serwera.
Małe sprostowanie informacji Sergiusza. Nie będzie możliwości usuwania rekordów. Z czasem nawet na poziomie KCH. Usunięcie rekordu (fizyczne skasowane) przewidziane jest tylko dla Administratora SYSTEMU i tylko w przypadku gdyby ktoś wprowadzić błędny (choć poprawny strukturalnie) numer PESEL. Nie będzie możliwe również na wniosek osoby, która ukończyła 16 lat, czy też rodzica. Będzie można jedynie wnioskować o zaprzestanie przetwarzania danych, ale również w tym przypadku administrator ma prawo zostawić PESEL, Imię i Nazwisko co wynika z przepisów prawa. Sprzeciw taki może być jednak jedynie wtedy skuteczny, gdyby ZHP zdecydowało się wykorzystywać te dane nie tylko w celach statutowych, ale również do celów marketingowych. Przypomnieć tu warto, że takich założeń w Ewidencji nie ma, a są wręcz przeciwne mówiące o tym, że nie wolno tych danych wykorzystywać w innym niż podane cele statutowe. Nie wyklucza to prawa wglądu do danych, wnioskowanie o ich poprawienie czy uzupełnienie czasem będę się w Ewidencji pojawiały nowe funkcjonalności w tym rozdzielnie danych aktualnych od archiwalnych.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 14 sty 2010, 20:16

dokumenty pisze:
Fedajkin pisze:
Małe nieporozumienie ?
Małe :) W tym co ma być uruchomione w pierwszej kolejności dla drużynowego. Sprostowanie z merytorycznego poszło do programistów. Czasami nawet ja ma prawo coś przeoczyć ;)
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 14 sty 2010, 20:26

jotkaf pisze:...Książka pracy drużyny – to funkcjonalność podstawowa. Nie jest również dla nikogo obowiązkowa. Jeżeli Druh Janusz uważa, ze jest beznadziejna i nie przemyślana nie ma konieczności z niej korzystać. Może poprzestać na obowiązku wprowadzenia swoich członków. O ile chce mieć wpływ na tą aplikację zawsze może swoje przemyślenia przesłać na mój adres.
No nie wiem czy moge przesłać. Nie mam meila w domenie zhp... A tak, napisałem artykuł i uwagi chyba trafiły tam gdzie powinny. Bo właśnie taki był podstawowy cel artykułu. Zwrócenie uwagi na fakt, że cała konstrukcja interfejsu KPD powinna niejako wymuszać pracę zastępów. Tymczasem tam nie ma wogóle czegos takiego jak zastęp.
jotkaf pisze:Dla zainteresowanych powiem, że książka pracy drużyny uruchamiana w minimalnej formie miała na celu pilotaż zapotrzebowania na taką funkcjonalność. W pierwszej formie miała na celu zaproponowanie konspektowania zbiórek i w czasem raportowania automatycznego.
A tak z ciekawości to niby kto miałby pisac konspekty 90% zbiórek w drużynie ?
jotkaf pisze:Z pewnością będzie jeszcze rozwijana. Można wziąć udział w jej tworzeniu i proponować rozwiązania, a można znaleźć chwilę i napisać artykuł krytykujący już po fakcie. Wybór zawsze pozostanie dla każdego z nas.
Aby proponowac rozwiązania to trzeba wiedzieć że jest jakiś zespół czy osoba która sie tym zajmuje i czeka na sugestie. A w zasadzie przez pierwszy rok działania ESHD nawet nie wiedziałem że cos takiego jest a jak sie dowiedziałem że jest to i tak nie wiedziałem co to. Coś z przepływem informacji jest nie tak chyba. Więc jeśli sie nie poinformuje kogoś to nie należy mieć pretensji że ten ktos nie podjął jakiś działań. Mam sporo talentów ale wróżyć nie potrafię.
I jeszcze raz zwracam uwagę że artykuł zawiera krytykę, ale jak najbardziej konstruktywną.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 15 sty 2010, 00:47

Musiałem się chwilę zastanowić, czy się odzywać, ale jedna z teorii mówi, że nie odżywając się pozostawiamy przedstawione teorie jako prawdziwe.

Zadziwia mnie u niektórych uwielbienie dla własnych wypowiedzi i bezgraniczna wiara, że to co myślą jest słuszne i najlepsze dla wszystkich.

Konwencja wypowiedzi na forum, jak i struktura „konstruktywnej” krytyki pozwala się zastanawiać, jaki na prawdę cel przyświeca autorowi. Patrzenie na Związek przez pryzmat drużyny i własnego środowiska nie daje realnego obrazu rzeczywistości. Pozwala jedynie idealizować własne dokonania i na tej podstawie dążyć do zmian w jedyny uznany przez siebie sposób. Trudno się oprzeć wrażeniu iż owy tekst, zwłaszcza po promocji we wszystkich możliwych mediach, ma za zadanie wypromowanie autora, a nie rozwiązanie jakiegokolwiek problemu.

Cóż czas się przyzwyczaić, iż niektórzy szukają sposobu by móc „konstruktywnie” krytykować, niektórzy szukają sposobów rozwiązań. Może to jednak kwestia doświadczenia życiowego i prawo błędów młodości.

Mam niestety przeczucie, iż mój czas w tym miejscu jest trochę czasem straconym. Moją rolą nie jest przecież udowadnianie, iż nie jestem wielbłądem i dyskutowanie z malkontentami, którym i tak nic się nie spodoba. Może czas wrócić jednak do klasycznego modelu komunikacji.

Jest adres email Pomoc.ewidencja@zhp.pl. Jeżeli zajdzie konieczność odpowiedzi szerszemu gronu umieścimy ją na FAQ.
Za stary jestem na robienie za chłopca do bicia. Nawet jeżeli jest „konstruktywna” krytyka.

Nie szukam krytyki. Mam jej pod dostatkiem. Szukam rozwiązań zgłaszanych problemów, szukam propozycji ich rozwiązania.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 15 sty 2010, 07:14

Jacku, najwyraźniej różnimy się w tym co należy uważać za "nos" a co za "tabakierę".

Jeśli założyć że drużyny (i środowiska) są dla organizacji to masz rację.
Tak, wtedy masz rację.
Jeśli ...
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ewidencja”