edrużyna

Elektroniczny System Harcerskich Danych
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 16 gru 2009, 21:57

To może ja odpowiem, bo ta wiadomość poszła ode mnie z konta.

Równie dobrze mogę ja powiedzieć, że tona listów nie spełniających zasady komunikacji z ESHD jest dla mnie chamska i jest to marnowanie mojego czasu, nie rzadko cennego. nie mam obowiązku odpowiadać na pytania padające spoza wskazanych domen, dlaczego? To już kilkakrotnie było tłumaczone na tym forum zarówno przez Jacka, jak i Artura i również chyba mnie.

Co do pytania, trochę spostrzegawczości i zauważy druh, że zaraz po prawej od przycisku przeglądaj pojawia się mała ikonka wczytywania, takie latające kreseczki, jak podczas wyszukiwania w Ewidencji... a później informacja o dodaniu pliku zdjęcia.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 16 gru 2009, 23:57

U mnie faktycznie się zdjęcie się niby wczytuje (te wirujące kreseczki) ale nie pojawia się. Kiedyś był awatar zastępczy, który się nie zmieniał a tera białe tło z jakąś białą pionową kreseczką u góry.
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 gru 2009, 09:03

Pieta pisze:U mnie faktycznie się zdjęcie się niby wczytuje (te wirujące kreseczki) ale nie pojawia się. Kiedyś był awatar zastępczy, który się nie zmieniał a tera białe tło z jakąś białą pionową kreseczką u góry.
Dokładnie tak jest.
I kreseczki se latają i nic z tego nie wynika. Pokazuje sie metryczka zdjęcia ale nie ma przycisku zatwierdź czy ok. NIE MA I TYLE. A więc zdjęcie się nie dodaje.

A co do wykorzystywania struktury...
Generalnie co do zasady tak ale, jak napisałem wcześniej, czasem sa sprawy dotyczące wielu użytkowników. I oczywistym wydaje sie takie ustawienie struktury obsługi w którym wiadomości takie, miast generować setki czy tysiące NIEPOTRZEBNYCH CZYNNOŚCI w całej strukturze, zostają załatwione przy pomocy JEDNEJ CZYNNOŚCI. Ot, prosta optymalizacja działania. I może lepiej zapoznac sie z jedną informacją niż z 1000 nadchodzących drogą służbową. Wystarczy chyba to jedno info aby sprawdzic co się dzieje, dlaczego nie działa i albo poprawic kod, albo umieścić w czytelnym miejscu stosowne info zapobiegając niepotrzebnej lawinie pytań.

Teraz co do chamstwa. Owszem to jest odczucie subiektywne. To co dla mnie ma chamskie zabarwienie dla kogoś innego (co widac wyżej) może byc po prostu rzeczową odpowiedzią. Chcę zwrócic uwagę na to że to HARCERSKA odpowiedź w sprawie HARCERSKIEJ ewidencji więc powinny obowiązywać HARCERSKIE standardy grzeczności. Chciałbym zwrócić uwagę że skierowana jest do WOLONTARIUSZY, którzy tak jak i ludzie z WNT pracują za free przeznaczając na to zwój wolny czas. A więc niekoniecznie powinni spotykać sie z niegrzecznym traktowaniem. Generalnie mało uprzejme odpowiedzi cechują od dłuższego czasu właśnie ludzi z WNT. Nie wiem czego to jest winą i to nie moja sprawa. Ale może to jest sygnał o potrzebie przeszkolenia z zakresu komunikacji i komunikatywności.

I tak, wiem że często Czujecie się niedoceniani i zbieracie cięgi nie zawsze zasłuzone, a mało kto Was chwali za osiągnięcia. Ale może choć w części winę za to ponosi Wasz stosunek do "głupich", wciągle coś chcących userów.

pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 gru 2009, 09:17

Fedajkin pisze:To może ja odpowiem, bo ta wiadomość poszła ode mnie z konta.

Równie dobrze mogę ja powiedzieć, że tona listów nie spełniających zasady komunikacji z ESHD jest dla mnie chamska i jest to marnowanie mojego czasu, nie rzadko cennego. nie mam obowiązku odpowiadać na pytania padające spoza wskazanych domen, dlaczego? To już kilkakrotnie było tłumaczone na tym forum zarówno przez Jacka, jak i Artura i również chyba mnie.

Co do pytania, trochę spostrzegawczości i zauważy druh, że zaraz po prawej od przycisku przeglądaj pojawia się mała ikonka wczytywania, takie latające kreseczki, jak podczas wyszukiwania w Ewidencji... a później informacja o dodaniu pliku zdjęcia.
No i w dalszym ciągu to jest.... "grzeczna odpowiedź"

Zasady komunikacji ESHD. Same zasady są Chamskie. Trudno zrozumieć że nie chcę mieć konta w domenie zhp.net czy jakiejkolwiek innej niż mam ? Bo tak ma być, bo tak sobie ktoś wymyślił. I jak chcę mieć SWOJE KONTO KTÓRE MAM OD WIELU LAT, to nie mam szans na skontaktowanie się z pomocą w sprawie ewidencji ??? I to nie jest chamskie, to jest rzeczowe ? A jak się nie podoba to patrz punkt trzeci ?
Oczywiście, nie da się w inny sposób filtrować meili. Tylko filtrując użytkowników zakładających konta w danej domenie. Czy też może zmusza sie ludzi do zakładania kolejnych kont meilowych choćby po to by zrealizowac czyjąś wizję znetowanego inaczej ZHP.

Ja myślę, że ESHD poszedł w tym miejscu zbyt słabo. Wszak powszechnie wiadomo, że harcerz jak chce to potrafi, a więc nie rozumię dlaczego nie określono jako języka obowiązującego w komunikacji z ESHD np. Chińskiego. Ot dopiero mało emili by przychodziło, cisza i spokój. A wogóle jakby nie ci użytkownicy to ewidencja i wogóle cały system by hulał, że hoho...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 17 gru 2009, 10:26

Druhu Januszu
Zasady nie są chamskie. Są rzeczowe.
Kiedy Druh w końcu zrozumie, że dla Druha wsparcie jest w hufcu i ewentualnie w Chorągwi?

Nikt Ci Druhu nie każe zakładać maila. Masz jasną wskazaną drogę. Masz problem – zgłoś go do hufca. Wsparcie ESHD jest dla administratorów lokalnych Ewidencji, czyli użytkowników mających uprawnienia do nadawania uprawnień. Dla Druha to oni są wsparciem. On Cię zna i dla niego nie musisz mieć innego maila. Nie chce Druh – proszę nie zakładać.

ESHD nie zmusza Druha do niczego.

Właśnie dlatego, że użytkownicy są dla ESHD ważni –to pomimo, że nie są przewidywanym wsparciem dla nich – ich wspierają. Ale na jasno określonych zasadach umożliwiających ich autentykację. Skoro rozmawiam o systemie przetwarzającym dane osobowe, chcę mieć potwierdzenie, ze adresat maila jest członkiem ZHP.
Założenie konta w domenie harcerskiej wymaga potwierdzenia danych. Właściwie Zespół powinien odpowiadać jedynie na maile z domeny @.zhp.pl. Jednakże znając potrzebę i realia członków oraz wiedząc, że część osób ma możliwość posiadania zweryfikowanych kont w ZHP.net.pl oraz wszystkich subdomen @*.zhp.pl wychodząc im naprzeciw odpowiada jeszcze na wiadomości z takich domen.

Takim zachowaniem zachęca na Druh do trzymania się pierwotnego projektu wsparcia jedynie struktury i nie dawania w ogóle możliwości pisania bezpośrednio do zespołu.
Pozwoliłem sobie wejść na stronę druha drużyny i uderzył mnie zupełny brak stosowania się do jakikolwiek zapisów odnośnie tworzenia stron WWW. Mam wrażenie, że Druh nie stosuje się do żadnych instrukcji, nawet takich oczywistych jak to, ze strona powinna być w domenie ZHP. Powinno być tam logo. Czy chociażby informacja, że szczep należy do ZHP.

W związku z powyższym rozumiem już, że wszystko co nie jest wygodne dla Druha jest chamskie. A dyskusja nie doprowadzi nas zupełnie do nikąd, gdyż Druh nie przyjmie żadnych argumentów, które są dla Druha niewygodne.
Na szczęście ZHP to duża organizacja, a wsparcie do Ewidencji jest tak rozproszone, że z pewnością Druha hufiec lub Chorągiew będzie wstanie druhowi pomóc w komunikacji z zespołem na odpowiednich dla nas zasadach. Osobiście poprosiłem Szefa Biura KCH Druha Chorągwi by umożliwił Druhowi komunikacje za pomocą Biura KCH. Czeka na Druha problemy.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 gru 2009, 11:04

Widzę że umknęło...

sikor pisze:Generalnie co do zasady tak ale, jak napisałem wcześniej, czasem sa sprawy dotyczące wielu użytkowników. I oczywistym wydaje sie takie ustawienie struktury obsługi w którym wiadomości takie, miast generować setki czy tysiące NIEPOTRZEBNYCH CZYNNOŚCI w całej strukturze, zostają załatwione przy pomocy JEDNEJ CZYNNOŚCI. Ot, prosta optymalizacja działania. I może lepiej zapoznac sie z jedną informacją niż z 1000 nadchodzących drogą służbową. Wystarczy chyba to jedno info aby sprawdzic co się dzieje, dlaczego nie działa i albo poprawic kod, albo umieścić w czytelnym miejscu stosowne info zapobiegając niepotrzebnej lawinie pytań.
No chyba, że to nielogiczne. Lepiej zaprząc do tego tematu kilkadziesiąt osób i zajmowac im czas... Niż zwrócić uwagę bezpośrednio autorowi...
jotkaf pisze:Pozwoliłem sobie wejść na stronę druha drużyny i uderzył mnie zupełny brak stosowania się do jakikolwiek zapisów odnośnie tworzenia stron WWW. Mam wrażenie, że Druh nie stosuje się do żadnych instrukcji, nawet takich oczywistych jak to, ze strona powinna być w domenie ZHP. Powinno być tam logo. Czy chociażby informacja, że szczep należy do ZHP.
A różnica między nami jest taka, że ja czytam ze zrozumieniem, zastanawiam się i rozwiązuję problem zamiast kombinować jak go od siebie odepchnąć.

A strona nie "stoi" w domenie zhp bo mamy swoją, lepszą bo krótszą. Taką pod jaką szukają nas rodzice i ludzie z organizacji współpracujących. Poza tym, jak mam zaczynać wnioskowanie drogą służbową... To wolę szanować czas innych ludzi.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 11:51 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 17 gru 2009, 12:07

jotkaf pisze:Druhu

Powyższe nie oznacza bynajmniej, że nikt się nie zajmie zgłoszoną usterką. Jest ona ustawiana w kolejności i weryfikowana.
j/w
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 17 gru 2009, 12:47

Tyle, że powyższe zdanie nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w meilu który otrzymałem jako odpowiedź na zgłoszenie usterki. Pojawiło sie ono dopiero w tym wątku jako wyjaśnienie. Nie mówiąc o tym, że typ usterki ma sie nijak do konieczności autoryzowania zgłaszającego.

Jak już wyżej napisałem. Poziom kultury komunikacji ludzi z WNT, moim zdaniem, pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jak sam schemat komunikacji i sposób jego wdrażania. I to jest problem który zgłaszam w tym wątku a nie sprawa zdjęcia, które w zasadzie to ....
Zapewne Wasz sposób postępowania ma swoje usprawiedliwienia. Ale chyba nie o to chodzi w harcerstwie ?

pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 17 gru 2009, 15:08

Ilekroć słyszę, ze swojej pracy jestem mało harcerski – zaczynam odbierać to za komplement i czytać profesjonalny.

Wynika to zawsze z faktu, iż staram się trzymać określonych zasad. I te zasady mnie już nie raz uratowały. Abstrahując na chwilę od faktu iż zupełnie się nie znamy – nigdy druha nie spotkałem oficjalnie – nikt nas sobie nie przedstawiał, nie mam zielonego pojęcia jakim jest Druh człowiekiem, założę na chwilę że na wskroś uczciwym wysyłającym zawsze sprawdzone i rzeczowe wiadomości. Musiałbym całkowicie stracić rozum by na tej podstawie twierdzić iż zawsze będę miał do czynienia z takim gatunkiem (ginącym). Z mojego poziomu wygląda to tak, iż dzisiejsze harcerstwo pełnie jest zgryźliwych, roszczeniowych i kombinujących członków. Oczywiście pełnie jest również szlachetnych ludzi, dla których ideały BP cos znaczą. Kłopot w tym, że nie nigdy nie wiem kto jest kto?

I dlatego dmucham na zimne, trzymam się zasad i instrukcji. A przynajmniej bardzo staram.
Jakbym nie stanął – zawsze ktoś będzie niezadowolony i będzie miał do mnie pretensje. W swojej harcerskiej drodze przekonałem się jednak, ze stosowanie do zasad zawsze pozwala udowodnić, ze nie jest się wielbłądem
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 17 gru 2009, 16:18

Jacku, nie chodzi o alternatywę: harcerski czy profesjonalny,
lecz o to by profesjonalność nie eliminowała harcerskości.
Bo inaczej to raczej wypada zmienić "firmę" lub status członkowski.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 17 gru 2009, 17:20

sikor pisze:
Pieta pisze:U mnie faktycznie się zdjęcie się niby wczytuje (te wirujące kreseczki) ale nie pojawia się. Kiedyś był awatar zastępczy, który się nie zmieniał a tera białe tło z jakąś białą pionową kreseczką u góry.
Dokładnie tak jest.
I kreseczki se latają i nic z tego nie wynika. Pokazuje sie metryczka zdjęcia ale nie ma przycisku zatwierdź czy ok. NIE MA I TYLE. A więc zdjęcie się nie dodaje.
Tak, ten błąd też zauważyłem wczoraj i od razu został zgłoszony do programistów. Jak widać zdjęcie jest przyjmowane ale nie jest dalej obsługiwane przez aplikacje, co mam nadzieję tak mocno nie przeszkadza i będzie szybko naprawione.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

mrowek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mrowek » 17 gru 2009, 18:57

Zdjęcia w Ewidencji maja prezentować osobę w wersji pełnej, kulturalnej i harcerskiej.

ponieważ ludzie potraktowali kwestię zdjęć jako "awatar" na stronie i wrzucają co popadnie to każde zdjęcie, musi być zaakceptowane inaczej nie będzie umieszczone w Ewidencji ZHP.

Patrząc na to co kto umieszczał systemie mogę z pewnością stwierdzić iż w większości z WAS potraktowała system ewidencji członków jako swoisty portal społecznościowy - co niestety tym nie jest.

Cóż ...

Może kiedyś ZHP dojrzeje do tego aby każdemu bezgranicznie ufać ale na pewno nie DZIŚ!
hm. Artur Sarnowski HR
Sztorman Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście
Członek Zespołu ESHD GK ZHP

Ktm
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ktm » 17 gru 2009, 22:35

Ja mam pytanie z innej beczki niż zdjęcia czy bezpieczeństwo numeru PESEL-czy w jakiejś niedalekiej przyszłości pojawi się taka możliwość że zamiast kolejnego wybierania wszystkich rubryczek w danych dotyczących adresu, będzie taka rzecz że jak wpiszę kod pocztowy to ilość danych zostanie zawężona do minimum. Takie coś funkcjonuje jak się ubezpiecza przez internet w allianz direct ;)
Ostatnio zmieniony 17 gru 2009, 22:46 przez Ktm, łącznie zmieniany 1 raz.

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 17 gru 2009, 23:57

dokumenty pisze:Jacku, nie chodzi o alternatywę: harcerski czy profesjonalny,
lecz o to by profesjonalność nie eliminowała harcerskości.
Bo inaczej to raczej wypada zmienić "firmę" lub status członkowski.
Pełna zgoda - kłopot w tym, że wszyscy wymagają harcerskści, gdy coś im nie odpowiada. Jeżeli odpowiada harcerskość nie jest im potrzebna. Ciekawe, że można wymagać harcerskości od innych samemu nie stosując tej zasady.

Czyż bowiem zamiast słów chamski, tak trudno jest użyć sformułowania mało przyjemny? Czyż słowo Karność i stosowanie się do zasad nie jest harcerskie? Dlaczego członkowie zespołu maja być bardzo harcerscy, a innych to nie dotyczy?

Kiedyś zbiorę wszystkie perełki i wydam "harcerską" korespondencją jaką otrzymuje zespół a zwłaszcza Sergiusz. Czasami się zastanawiam jak on znosi takie chamstwo instruktorów jaki się pojawia niejednokrotnie w mailach. Przykład telefoniczny. Kiedy podczas zjazdu musiała zostać zablokowana strona Ewidencyjna jeden z programistów odebrał telefon z żądaniem włączenia Systemu. Kiedy grzecznie poinformował, iż w tej chwili nie jest to możliwe usłyszał: [...] nająłeś się na psa to szczekaj[...] - Jak dla mnie HIT

Nie dziwi mnie więc, iż czasami brakuje komuś z zespołu cierpliwości i jest już po prostu rzeczowy.

Mam też wrażenie, że ludziom się wydaje, że skoro pracują społecznie to mogą sobie na wiele pozwolić zwłaszcza się po wyżywać. I takim praktykom będę mówił stanowcze NIE.
Nawet, jeżeli mam wówczas być uważany za mniej harcerski.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

jotkaf
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jotkaf » 18 gru 2009, 00:02

Ktm pisze:Ja mam pytanie z innej beczki niż zdjęcia czy bezpieczeństwo numeru PESEL-czy w jakiejś niedalekiej przyszłości pojawi się taka możliwość że zamiast kolejnego wybierania wszystkich rubryczek w danych dotyczących adresu, będzie taka rzecz że jak wpiszę kod pocztowy to ilość danych zostanie zawężona do minimum. Takie coś funkcjonuje jak się ubezpiecza przez internet w allianz direct ;)
Tak są takie plany.Jednak baza kodów pocztowych nie jest jeszcze integrowana z systemem pobyt (teryt) używanym do adresów. Baza teryt jest aktualizowana przez GUS i jest darmowa. Baza kodów pocztowych jest płatna i trwają dopiero prace nas połączeniem jej z bazą kodów pocztowych.
Programiści przygotowują sie na takie rozwiazanie i jest ono testowane.
hm. Jacek Kaflowski
Szef Zespołu ESHD

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ewidencja”