Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Spec. GK ZHP -16/li

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 21 lis 2009, 11:45

Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Spec. GK ZHP nr 16 / listopad’09

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!

1. Tradycyjnie, w swoim i Waszym imieniu składam serdeczności z okazji Imienin - Solenizantom i kolejnych Urodzin - Jubilatom z ostatnich, bieżących i nadchodzących dni i miesięcy:
dh. Janik Marcin im. 11.11 – ur. 08.10…
dh. Konieczny Maciej – ur. 19.11…
dh. Czyż Janusz Edward – im. 21.11
dh. Reichert Zygmunt Artur – ur. 25.11…
dh. Chachaj Andrzej - im. 30.11
dh. Padjas Sylwester Józef – im. 31.12, ur. 02.01…
dh. Gebauer Zdzisław – im. 29.01, ur. 13.01…
i innym, o których nie mamy wiedzy, którzy do tej pory nie zechcieli jeszcze dokonać aktualizacji swoich danych (właśnie minęło 800 dni od Kokotka, od naszych ustaleń i zapewnień…)

2. Witam w naszym gronie najmłodszego członka PH 146 Kraków-Nowa Huta – Kacpra Wojciecha Olchawskiego, który urodził się 25 października 2009 roku – życzmy mu zdrowego, beztroskiego wzrastania i rozwoju, by jak najszybciej wyruszył z nami na harcerski szlak.
Rodzicom składam serdeczne gratulacje i życzę pociechy z syna – niech zdrowo rośnie!

3. Informuję, że Naczelnictwo PH dotarło do informacji, że zgłoszenia na Zlot – Kraków’2010 (według ustaleń organizatorów zlotu)… przyjmowane są za pomocą ewidencji ZHP w dniach od 1 do 30 listopada (15.XII) br. w macierzystych hufcach. Jednocześnie do osób odpowiedzialnych za program w poszczególnych gniazdach można zgłaszać się do prowadzenia zajęć programowych w trakcie Zlotu.
Poczty Harcerskie, które dokonają takiego zgłoszenie proszone są o przekazanie takowej informacji również do mnie – podając ilość osób i planowane przedsięwzięcia podczas Zlotu
– efkaha@wp.eu gadu-gadu: 137.99.14, tel./kom. 69.31.82.997 – tylko SMS.

4. Dziękuję tym wszystkim, którzy nadesłali swoje wydawnictwa do wykorzystania przy „produkcji” naszego biuletynu oraz do kroniki. Szczególne podziękowania ślę do dh. Józefa Grabarczyka – naczelnika PH Szczecin, za sukcesywnie przekazywane materiały archiwalne nie funkcjonujących już naszych poczt.
Przypominam, że czas powoli pakować swoje wydawnictwa za rok 2009 do archiwum – CAPH, a nawet na Plebiscyt...

Poniżej informacje otrzymane z poszczególnych wydziałów GK ZHP:

a). Nagłe zatrzymanie krążenia nie musi prowadzić do śmierci. Większość ludzi nie wie, jak postępować w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Niestety, oczekując na przybycie fachowej pomocy medycznej, tracimy cenny czas - defibrylacja osoby, u której zatrzymane zostało krążenie musi zostać wykonana w ciągu 10 minut, inaczej poszkodowany umiera. W ciągu tych 10 minut każdy z nas, bez potrzeby specjalistycznego przeszkolenia, może ocalić komuś życie. Warunkiem jest zrozumienie, na czym polega nagłe zatrzymanie krążenia oraz jak łatwo można korzystać ze współczesnych defibrylatorów. Chcesz wiedzieć więcej? chcesz się przeszkolić? Portal edukacyjny www.savelives.eu prezentuje najważniejsze wiadomości na temat nagłego zatrzymania krążenia, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i defibrylacji. ¬ródło: http://www.hsr.zhp.pl/index.php?do=news ... 08&id=9709

b). Chętnych instruktorów do osiągania życiowego mistrzostwa i rozwoju instruktorskiego zaprasza się do udziału w kursie – będzie to okazją ubogacającego spotkania z ciekawymi osobowościami, specjalistami i inspirującymi ludźmi, a także okazją do wymiany doświadczeń z innymi instruktorami. Będzie sprzyjał podejmowaniu większej odpowiedzialności za Harcerstwo i ZHP, budowaniu etosu najwyższego stopnia instruktorskiego, da impuls do pracy nad sobą, własnym warsztatem, umiejętnościami i osobowością. Kursem Harcmistrzowskim kontynuujemy realizację programu „Harce Mistrzowskie”, skierowanego do harcmistrzów i podharcmistrzów, którego celem jest wzmacnianie środowiska harcmistrzowskiego w ZHP. W ramach programu w tym roku odbył się Kurs Harcmistrzowski, Zlot Harcmistrzowski oraz 2 Rajd Komend Hufców „Głębia przeżyć”. Szczegółowy program warsztatów i informacje organizacyjne dostępne są na stronie Wydziału www.ksztalcenie.zhp.pl.

c). ZHP oraz Fundacja Polska Przedsiębiorcza, marka Parker zapraszają wszystkie patrole i drużyny ZHP do udziału w Konkursie na Najładniej Napisaną Kronikę, który odbywać się będzie w ramach VII Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania. Na zwycięski patrol czy drużynę czekają nagrody w postaci wiecznych piór marki Parker oraz prezentacja Kroniki podczas Gali Finałowej Kampanii Ładnego Pisania. Konkurs startuje 1 września 2009 roku. Kroniki należy przesłać na adres: Główna Kwatera ZHP, ul. M. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa z dopiskiem „Kronika” do końca listopada 2009 roku. Do konkursu można zgłaszać zarówno bieżące Kroniki, jak i te prowadzone w latach poprzednich. Wyniki oraz wręczenie nagród nastąpi 8 grudnia 2009 roku na Gali Finałowej Kampanii Ładnego Pisania na Zamku Królewskim.
Więcej: http://program.zhp.pl/index.php?do=news ... 01&id=9477

d). Przesyłam informację prasową dotyczącą nowej Propozycji Programowej "Nazajutrz", która powstała dzięki pracy Kręgów Akademickich oraz Zespołu Harcerstwa Akademickiego. Program ten skierowany jest do instruktorów oraz wędrowników w wieku studenckim jednakże może być również dopasowana do pracy drużyn wędrowniczych. Więcej: www.akademicy.zhp.pl

e). XXII Rajd Śladami Przeszłości Gdańska - W tym roku do wyboru było aż sześć tras z gotowym podziałem na metodyki harcerskie. Każda trasa była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Więcej: http://www.gdansk.zhp.pl/

f). ZHP zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Projekcie Edukacji Ekologicznej „Harcerska Natura”. Jest to jeden z największych programów realizowanych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którego adresatami są uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich. Odpłatność za uczestnika projektu wynosi 90 zł i obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie oraz pakiet zajęć programowych i integracyjnych wraz z materiałami dydaktycznymi. Projekt „Harcerska Natura” daje niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w międzynarodowym i atrakcyjnym przedsięwzięciu, które może odegrać znaczącą rolę w kształtowaniu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży polskich szkół. Połączenie szlachetnej misji z zaangażowaniem i profesjonalizmem realizatorów projektu daje rękojmię spełnienia zamierzonych postulatów, przeżycia znakomitej przygody a co najważniejsze - osiągnięcia wyznaczonego celu z korzyścią dla nas oraz przyszłych pokoleń… więcej: http://zhp.pl/news/434/

g). 17 listopada br. po raz ostatni w tej kadencji spotkali się w Warszawie komendanci wszystkich chorągwi. Zbiórkę prowadziła naczelniczka ZHP – hm. Małgorzata Sinica. Podczas zbiórki podsumowano rejonowe spotkania delegatów na XXXVI Zjazd ZHP, które odbyły się w Perkozie, Funce i Załęczu Wielkim. Przekazano komendantom chorągwi efekty dyskusji oraz prezentowane problemy i propozycje delegatów, które mogą być podstawą uchwał zjazdu. Przedyskutowano planowany przebieg akcji Betlejemskiego Światła Pokoju oraz inne bieżące problemy organizacji.
Komendanci w dyskusji nawiązywali do pracy Związku w czasie minionych czterech lat.

- dh. Marka Bieżanowskiego proszę o relację do biuletynu z przebiegu 36 Zjazdu ZHP – jest delegatem!!!

Czuwaj!

hm. Henryk F. Karwowski HR

Naczelnik Poczt Harcerskich
Wydziału Specjalności GK ZHP
Łomża, 21 listopada 2009 AD.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”