Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Spec. GK ZHP –

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 08 kwie 2009, 21:04

Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. Wydz. Spec. GK ZHP – nr 12 / kwiecień’09

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!

Na zbliżające się, wiosenne, święta Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu swoim i Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydział Specjalności GK ZHP składam serdeczne życzenia; oby były radosne, rodzinne i przyniosły wypoczynek, a przede wszystkim werwę do dalszej służby na niwie naszej 95-letniej specjalności

Uprzejmie informuję, że w dwudniowym VII Posiedzeniu Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydz. Specjalności GK ZHP, jakie odbyło się w dniach 6-7 marca 2009 r. w Łomży podczas XVI Zlotu dh. Szarego udział wzięli: dh. Marek Bieżanowski, dh. Wiesław Grobelny i dh. Henryk F. Karwowski.
W dniu 6 marca 2009r. w godzinach wieczornych odbyło się robocze posiedzenie Naczelnictwa PH WS GK ZHP. Tematem spotkania było m.in.: przyjęcie protokołu Jury Plebiscytu na najładniejsze wydawnictwa PH za 2008. Zasady udziału (akredytacji) Poczt Harcerskich w imprezach centralnych. Sprawozdawczość i sprawozdania za rok 2008 – zasady zaliczania służby. Opracowanie programu PZNPH – Szamotuły’09 i tematyki warsztatów PH. Inauguracja 95-lecia działalności Poczt Harcerskich. Przeszkolenie przybyłych naczelników PH z zakresu archiwizacji wydawnictw.
Podczas tego spotkania przyjęto protokół Komisji Plebiscytu na najładniejsze wydawnictwa PH za rok 2008. Komisja w tym roku oceniła aż 39 zebranych prac z następujących poczt: PH 5 Rybnik, PH 6 Tłuszcz, PH 7 Mrągowo, PH 28 Wrocław , PH 52 Toruń, PH 65 Parczew, PH 101 Łomża, PH 109 Radomsko, PH 117 Oława, PH 118 Tarnów, PH 119 Chojnów, PH 122 Ska-wina, PH 136 Krotoszyn, PH 139 Kielce, PH 154 Pleszew. Długo po terminie nadeszły piękne wydawnictwa PH 72 Sanok. Wszystkie poczty otrzymały dyplomy, choć planowano puchar dla najlepszej – jednak sponsor nie znalazł się…
Wydawnictwa były wykonane dowolnymi technikami, Komisja postanowiła wyróżnić:
Kategoria: Karta PH: 1- Radomsko, 2- Łomża, 3-Parczew,
Kategoria: Koperta PH: 1-Wrocław, 2-Krotoszyn, 3-Skawina,
Kategoria: Znaczek PH: 1-Mrągowo, 2-Wrocław, 3-Łomża,
Kategoria: Bloczek PH: 1-Toruń, 2-Łomża, 3-Oława,
Kategoria: Stempel PH: 1- Łomża, 2-Mrągowo, 3-Toruń,
Kategoria: Datownik PH: 1-Łomża, 2-Mrągowo, 3-Tarnów,
Kategoria: Wdruk PH/pp – Łomża
Kategoria: Całostka PH: 1-Skawina, 2-Łomża, 3-Kielce, 4-Wrocław,
Kategoria: Arkusik PH – nie nadesłano wydawnictw
Kategoria: Datownik PP – nie nadesłano wydawnictw
Naczelnictwo PH podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie udziału Poczt Harcerskich w Zlocie ZHP Kraków’2010 i innych centralnych imprezach; nie może mieć miejsca fakt z poprzednich lat, że poczty nie utrzymujące żadnego kontaktu z Naczelnictwem, nie respektujący w ogóle zasad współpracy z innymi PH i nie dokonujące od lat obowiązkowej w naszej specjalności sprawozdawczości, centralnie otrzymywały („załatwiały sobie”) akredytację obsługi imprez centralnych z pominięciem N.PH WS GK ZHP. Zgodnie stwierdzono, że naszym celem jest „nauka – zabawa – pomoc – współpraca”, a nie tylko handel na przemysłową skalę i nagminne uchylanie się od powyższych norm.
W części otwartej posiedzenia, w dniu następnym uczestniczyli: hm. Roman Kaczmarek – PH 158 Szczekociny, pwd. Piotr Lewandowski, wyw. Mateusz Turek, wyw. Kamil Siminiak, odkr. Mateusz Lorkiewicz, odkr. Jan Bernady, odkr. Wojciech Lorkiewicz, mł. Jakub Proch – wszyscy z PH 157 Szamotuły; oraz pwd. Adam Ulatowski, pwd. Michał Krupa, phm. Marek Sejmej i hm. Ludwik Żelechowski z PH 101 Łomża.
Podczas spotkań z uczestnikami zbiórki NPH i XVI Zlotu Dh. Szarego odbyła się inauguracja obchodów 95-lecia powstania poczt harcerskich ZHP jako specjalności; na spotkanie to własnym sumptem wydano pamiątkowy metalowy znaczek upamiętniający tę rocznicę. Pod-czas spotkania nawiązano do historycznej daty 27 lipca 1914 roku, kiedy to w obliczu zmagań I wojny światowej instruktorzy skautowi - Ignacy Kozielewski, Jan Mauersberger, Tadeusz Strumiłło i Stanisław Sedlaczek utworzyli pierwsze zastępy poczty skautowej.
Najbardziej smakowitym punktem inauguracji 95-lecia naszej specjalności była degustacja tor-tu w kształcie znaczka pocztowego, przez gości zaproszonych i wszystkich uczestników imprezy…
Przyjęto, że wszystkie poczty harcerskie winne przeprowadzić w swoich środowiskach spotkania z młodzieżą promując naszą specjalność poprzez prezentacje multimedialne, miejscowe wystawy swojego dorobku itp.

W dniu 7 marca 2009r. do rejestru Naczelnictwa Poczt Harcerskich została wpisana powołana rozkazem KH Szczekociny L.12/08 z dnia 10.12.2008 PH ZHP „Ósemka” 158 Szczekociny /kieleckie. Przybyłemu na spotkanie N.PH – dh. Romanowi Kaczmarkowi wręczono Świadectwo Rejestracji tej Poczty.
Gorące gratulacje!!! życzymy wspaniałych pomysłów wydawniczych i kontaktów z inny-mi pocztami oraz naczelnictwem...

Na wniosek instruktora Centralnego Archiwum Poczt Harcerskich ZHP – hm. Marka Bieżanowskiego HR, po zasięgnięciu opinii członków Naczelnictwa Poczt Harcerskich WS GK ZHP niżej wymienionym Pocztom Harcerskim zaliczam służbę za rok 2008:

PH 5 Rybnik Jan Bochenek
PH 6 Tłuszcz Tadeusz A. Sasin
PH 7 Mrągowo Jan Gudelis
PH 28 Wrocław Tadeusz Uliński
PH 32 Kraków Kazimierz Dziedzic
PH 35 Puławy Tadeusz Momot
PH 40 Częstochowa Bogusław Stanisz
PH 52 Toruń Jan Tomaszewski
PH 65 Parczew Władysław Tryniecki
PH 72 Sanok Jerzy Kwaśniewicz
PH 75 Otwock Urszula Bugaj
PH 80 Radomsko Zdzisław Gebauer
PH 101 Łomża Henryk F. Karwowski
PH 109 Radomsko II Jacek Paul
PH 117 Oława Zbigniew Mazur
PH 118 Tarnów Przemysław Kornaś
PH 119 Chojnów Teresa Reichert
PH 122 Skawina Marek Bieżanowski
PH 136 Krotoszyn Wiesław Grobelny
PH 139 Kielce III Sylwester Padjas
PH 142 Kraków Swarożek Katarzyna Wajdzik
PH 146 Kraków IV Kamila Olchawska
PH 150 Świnoujście Marcin J. Królikowski
PH 153 Łask Edward Kondratiuk
PH 154 Pleszew Marek Madaliński
PH 155 Dąbrowa Górnicza Andrzej Chachaj
PH 156 Wałbrzych Aleksander Michalak
PH 157 Szamotuły Piotr Lewandowski
PH 158 Szczekociny Roman Kaczmarek

Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem pracy Naczelnictwa Poczt Harcerskich WS GK ZHP na rok 2009, w uzgodnieniu z Kierownikiem Wydziału Specjalności w dniach 5-7 czerwca 2009r. zarządzam kolejne, VIII Posiedzenie Naczelnictwa PH połączone ze spotkaniem z pocztami harcerskimi z Wielkopolski i chętnymi z okolic w Szkole Podst. Nr 1 w Szamotułach przy ul. Staszica 1

Informuję, że w dniu 4 kwietnia br. wraz z dh. Urszulą Bugaj uczestniczyliśmy w zbiórce Wydziału Specjalności. Tematy spotkania znacie – bo na bieżąco informowałem.
Na uwagę zasługuje fakt wspaniałego wykładu na temat „Tworzenie wniosków grantowych”.
Resztę pominę milczeniem…

Czuwaj!
hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harc. WS GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”