Pocztowo-harcerski Start '2008

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 01 wrz 2008, 09:44

Druhny i Druhowie!
...na progu nowego roku pracy harcerskiej ślę wszystkim serdeczne życzenia: zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i pracy zawodowej oraz owocnej pracy wydawniczej.
Wszystkich zapraszam do wzajemnych kontaktów i wymiany doświadczeń - co możemy osiągnąć podczas naszych śródrocznych spotkań i korespondencji na co dzień.
Czuwaj!
hm. HF. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harc. WS GK ZHP

- w załączeniu list od naszego Kierownika dh. Macieja Pietraszczyka:

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!
Harcerscy listonosze!
Witam Was na początku kolejnego roku harcerskiej służby, którą Wy pełnicie w jednej z najwdzięczniejszych harcerskich specjalności – w Pocztach Harcerskich. Zbierając, rozsyłając i dostarczając przesyłki z charakterystycznym stemplem podążacie tym samym szlakiem, którym przed Wami szli harcerscy listonosze z „Bojowych Szkół” roznoszący nadzieję w walczącej Warszawie. To bardzo piękna, ale też wymagająca służba. Wy nie możecie sobie pozwolić na zmęczenie, zniechęcenie, znużenie. Zawsze zwarci i gotowi, zawsze na posterunku.
Harcerska Służba Porządkowa, którą kieruję, a także Harcerska Służba Graniczna i Harcerska Służba Ruchu Drogowego po wykonaniu zadania mają wolne. Robią swoje i idą do domu. Wy nie macie takiego luksusu. Wy pracujecie stale w słońcu i w deszczu.
Pierwszy września, to czas, kiedy warto pamiętać także o innych pocztowcach. O tych, którzy wbrew swemu powołaniu, ale za głosem serca i sumienia bronili z karabinem w ręku prawa Polski do Gdańska i dostępu do morza. Pracownicy Poczty Polskiej w Gdańsku byli wśród pierwszych, którzy stawili opór bezprawnej i brutalnej agresji sąsiada uzasadniającego swoje zbrodnie obroną praw mniejszości. Listonosz, to bowiem nie tylko dostarczyciel przesyłek, ale widoczny znak funkcjonowania czegoś więcej, niż luźne ludzkie skupiska. Znak, że działa, istnieje, funkcjonuje coś, co wykracza poza prywatność, coś czego celem jest służba innym, co istnieje nie dla siebie, ale dla społeczności.
I tu przypomina mi się film z Kevinem Costnerem „Wysłannik przyszłości”. Film o tym jak od poczty właśnie rozpoczęła się odbudowa zrujnowanego państwa.
Może niektórym, zapatrzonym w nowoczesność, e-maile, sms-y, multimedia, wydacie się archaiczni i przestarzali. Bo przecież kto dziś pisze normalne listy? Kto? Ja. Do swoich najbliższych piszę list długopisem na kartce, wkładam w kopertę, naklejam znaczek i wysyłam tradycyjną pocztą.
Właśnie dlatego Wasza służba jest tak ważna. Jesteście symbolem pewnej kontynuacji i pewnej trwałości. Jesteście gwarancją tego, że ZHP nie utonie w nowoczesnych gadżetach, ale nadal będzie pełnić służbę Bogu, Polsce i bliźnim.
Czego Wam szczerze życzę na kolejne 100 lat.
Czuwaj!
Kierownik Wydziału Specjalności GK ZHP
phm Maciej Pietraszczyk
Warszawa, 1 września 2008 r.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”