proba

Wydział Programowy
Zablokowany
focus

Post autor: focus » 21 paź 2003, 19:22

mam prosbe kto by mi pomogl napisac probe na 3 stopien ( odkrywca)

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 21 paź 2003, 22:32

Ja pszepraszam, ale szlak mnie trafia jak czytam coś takiego.
Młody człowieku! Czy nie sądzisz, że przy rozpisywaniu czegoś tak indywidualnego i waznego jak próba na stopień pomagać powinien Ci ktoś, kto Cię ZNA???
Dlaczego łatwiej napisać coś takiego na forum, niz zapytać zastępowego/przybocznego/drużynowego??? Kogokolwiek kto jest BLISKO???

Czyżby kryzys zaufania do bezpośrednich przełożonych???

Nic nie rozumiem :(
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 22 paź 2003, 06:04

Marta - spokojnie, wdech - wydech... :D nie krzycz na niego bo się zamknie w sobie ;)

focus poczytaj sobie metodyke stopni i regulamin ich zdobywania, wydrukuj sobie warunki stopnia odkrywca i przespaceruj do przybocznego/ej i poproś o pomoc.

Wszystko o czym mówiłem znajdziesz tutaj: http://www.komunikaty.zhp.org.pl/2003/l ... rskich.doc
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 22 paź 2003, 08:10

Hej!

Widzę, że znów jakieś małe uniesienie na Forum. :)

Ale chciałbym tylko zauważyć, że Forum winno być miejscem do wymiany poglądów, a nie krzyczenia ;)

I jeśli już pojawia się takie pytanie, to my, jako instruktorzy, powinniśmy odesłać w odpowiednie miejsce/poradzić co dalej.

Rozumiem rozgoryczenie niektórych praktykami w rozmaitych środowiskach, ale tak niestety często bywa, że drużynowy sam ma niewielkie pojęcie co i jak zrobić i myślę, że dobrze, że ludzie zwracają się z prośbą/pytaniem o pomoc - i myślę, że należy udzielić im pomocy - czyli w tym wypadku powiedzieć, co, z kim i jak załatwiać.

A i jeszcze jedno :)
focus poczytaj sobie metodyke stopni i regulamin ich zdobywania, wydrukuj sobie warunki stopnia odkrywca i przespaceruj do przybocznego/ej i poproś o pomoc.
Nie odsyłałbym młodego harcerza zdobywającego pierwszy stopień starszoharcerski do lektury metodyki. Regulaminy i wymagania - tak, bo to musi znać. Ale metodyka? Czy aby nie przesadzamy?

Pozdrawiam życząc powodzenia w konstuowaniu próby z pomocą osoby, jak już Marta napisała, która Cię zna!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 22 paź 2003, 11:23

Czy stopnie nie są narzędziem metodycznym???
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 22 paź 2003, 15:21

Fedajkin napisał:
focus poczytaj sobie metodyke stopni
cadfael napisał:
Nie odsyłałbym młodego harcerza zdobywającego pierwszy stopień starszoharcerski do lektury metodyki. Regulaminy i wymagania - tak, bo to musi znać. Ale metodyka? Czy aby nie przesadzamy?
Po prostu w wypowiedzi Fedajkina jest zawarty błąd rzeczowy. Nie ma czegoś takiego, jak "metodyka stopni". Mamy np. metodykę starszoharcerską. Stopnie są natomiast instrumentami metodycznymi.

A dokument, z którym zapoznać się może focus to Systemem Stopni Harcerskich.
phm. Bartosz Myszkowski

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 22 paź 2003, 20:03

myfa napisał:
Po prostu w wypowiedzi Fedajkina jest zawarty błąd rzeczowy. Nie ma czegoś takiego, jak "metodyka stopni". Mamy np. metodykę starszoharcerską. Stopnie są natomiast instrumentami metodycznymi.

A dokument, z którym zapoznać się może focus to Systemem Stopni Harcerskich.
To co mówisz to oczywiście prawda, ale nie o to mi chodziło. :D

Chodziło mi o to, że zapoznawanie się osoby rozpoczynającej próbę na trzeci stopień harcerski z metodyką jakąkolwiek nie ma większego sensu (bo, jeśli zakładamy, że idzie po kolei, ma ta osoba lat około 13/14).

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Kat.

Post autor: Kat. » 22 paź 2003, 20:15

Z własnego doświadczenia wiem, że stworzenie zadań na próbę na jakikolwiek stopień nie jest niczym prostym. Prawde mówiąc, tak polecane dokumenty moga być nawet większą przeszkodą niż podporą. Dlatego całkowicie zgadzam sie z opinią, że jeżeli już sie szuka pomocy, to przede wszystkim u kogoś kto zna nas i nasze mozliwości naprawde dobrze. Moim zdaniem, kierowanie sie bezosobowymi ogólnikami mija sie z celem.

wioora
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: wioora » 22 paź 2003, 23:04

Hmmmmmmmmm.
Przepraszam za niopatrzne urzycie kapsluka. Faktycznie powinnam się już nauczyć stosować podkreślenie zamiast niego. Wyrażam skruchę i obiecuje poprawę.

Focus - jeśli moja odpowiedź odebrałeś jako wrzask - przepraszam (za formę nie za treść).

Niestety twoja wypowiedź jest jedną z wielu w podobnym stylu (na tym forum i nie tylko) i jest to bardzo niepokojący objaw.
Zastanawiam się z czego to wynika.
Brak zaufania/kontaktu z drużynowym?
Chęć "zaistnienia" na forum, mimo, ze niewiele się jeszcze ma do powiedzenia?
Czy zwykłe pójście na łatwiznę?
(Z góry przepraszam, jeśli brzmi to trochę gorzko, ale nie przyszły mi do głowy żadne pozytywne rozwiązania).
Moze ty to wyjaśnisz?

zmartwiona

[Edytowany przez wioora dnia 23.10.2003 o 00:05 ]
wiewi00ra
phm.Marta Drozd
Hufiec ZHP Szczecin-Dąbie
---------------------------------
"Drogę wyznacza się idąc..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”