Czwarta grupa wiekowa?

Wydział Programowy
paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 19 paź 2002, 18:17

Ktoś zapytał się czemu gimnazjaliści odhodzą.No cóż jest wiele powodów,ale wymienię tylko kilka:
1.bo muszę się uczyć
2.bo już mi czasu brakuje
3.bo mama mówi że się nie uczę
4.bo mi się nie chce.
Takie powody podała mi dziewczyna która była w drużynie prawie 3 lata,właśnie zaczęła zdobywać stopień ochotniczki,była na kilku obozach z nami.Ale głównym powodem było to że zmieniła środowisko a tam nikt nie jest harcerzem a ona nie mogła wyjść w piątek z koleżankami tylko "musiała" przyjść na zbiórkę.Takie są powody odchodzenia ludzi z ZHP niezależnie od wieku!!!!
...w górach jest wszystko co kocham...

kozubska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kozubska » 20 paź 2002, 13:00

paunow napisał:
/o powodach odchodzenia gimnazjalistów/
Takie powody podała mi dziewczyna która była w drużynie prawie 3 lata,właśnie zaczęła zdobywać stopień ochotniczki,była na kilku obozach z nami.[ciach]
Nie jestem pewna,czy dobrze rozumiem, że dziewczyna w 3 roku bycia w drużynie zaczeła zdobywać pierwszy stopień? Bo jeśli tak, to widzę jeszcze jeden istotny powód by odejść... :(

[Edytowany przez kozubska dnia 20.10.2002 o 10:02 GMT]
phm. Aleksandra Kozubska
Centralna Szkoła Instruktorska

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 20 paź 2002, 18:56

U nas w drużynie jest mniej więcej taki okres zdobywania krzyża.Posługujemy się systemem KIHAM-u i od ludzi zależy ile będą zdobywać chustę,liljkę a potem krzyż więc nie dziw się że ona zdobywa to akurat 3 lata.Norma to 2 :-))

MaciekP

Post autor: MaciekP » 20 paź 2002, 19:15

Sorki, że się włączam, ale jako drużynowy drużyny (nomenomen) GROM i funkcjonariusz SG powiem:
* specjalność policyjna w ZHP (nieformalnie), to Harcerska Służba Porządkowa, w przeciwieństwie do specjalności wojskowych polega na konkretnym i praktycznym działaniu, które pacyfiści w rodzaju g00rka dostrzegają i doceniają dopiero jak ich nie ma;
* w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie opracowałem program współdziałania SG i ZHP w wyniku czego właśnie obejmuje w GKZHP tę specjalność (w ramach Inspektoratu Drużyn Proobronnych), możliwości działania jest od jasnej i niespodziewanej;
* zgadzam się z druhną "cyfrową", że należy rozwinąć HSG i HSP w specjalnośc ogólnopolicyjną i w tę stronę zamierzam działać, myślimy podobnie.

Pozdrawiam Słubice.

Maciek

P.S.
A apropos "wchodzenia" do Europy itp dwie uwagi:
* kiedy w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej we Francji zaistniała groźba "wizyty" neofaszystów u żabojadów w ciągu jednej nocy odtworzono kontrole graniczne w państwach okalających Niemcy. Skąd wzięli się funckjonariusze na granicach, których rzekomo nie ma?
* najwięcej nielegalnych imigrantów niemiecka BGS łapie na granicy... z Francją.
To, że nie ma kontroli granicznej nie znaczy, że granica nie jest pod kontrolą.
:)

--
><> <>< ><> <>< ><> <>< ><> <>< ><>
125 WSth SDRI GROM
Maciek Pietraszczyk

Z harcerstwa sie nie wyrasta. Do niego trzeba dorosnac.

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 20 paź 2002, 22:10

Rok- zależy gdzie.Zaraz Ci przyoczę miesiące z prób:
-chusta-2 miesiące
-lilijka-3-4 miesięcy
-krzyż-do roku
Sam sobie policz i pomyśl nad tym czy to dużo jak dla 13 latków

Zielonooka

Post autor: Zielonooka » 05 sty 2003, 16:01

Alex napisał:
Szkoda tylko, że z długami za "Zawiszę" mają rację (no może nie do końca bo ten dług wynosi 3,5 mln zł).
Ja nie neguje faktów, ale forme w jakiej zostaja przedstawiane te fakty.

--
Hufiec Kraków - Podgórze

Goferek

Post autor: Goferek » 10 lut 2003, 00:19

Proszę o przesłanie dokładniejszych informacji na temat kursów na mój adres mailowy: h_chrzanow@zhp.org.pl - z góry dziekuję - CZUWAJ

--
phm Wojciech Godoń HO
..::5 ChSDH "Łowcy Przygód 2" im. Olgi i Andrzeja Małkowskich::..
www.lowcyprzygod2.harc.pl
..::Komendant Kręgu Instruktorskiego "PLON"::..
Hufiec Chrzanów

"Kto chce to szuka sposobów - kto nie chce to szuka powodów"

flaq

Post autor: flaq » 08 mar 2003, 16:35

o tym co masz napisane w planie pracy.

--
Przyboczny
12 DH DRAGON

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”