co zrobić???

Wydział Programowy
dh kamil

Post autor: dh kamil » 16 maja 2003, 23:09

mozę ktoś mi podpowie jak zrobić z zwykłych ludzi druzyne specjalisistyczną i profilu zwiadun i rizpoznania?? Od czego mam zacąć ich uczyć?? czego jak mam ich nauczyć tego co ja wiem kiedy o ni o tym nie mają "zielonego pojęci"??? pomużcie!!!

dixi

Post autor: dixi » 17 maja 2003, 11:44

Odpowiedz sobie dlaczego chcesz zrobić z nich druzynę specjalnościową?
Specjalność, fajnie, pamiętaj jednakże o tym, że jest również więcej wysiłku z twojej strony aby naprawdę była to drużyna specjalnościowa.
Rozumiem, że fascynuje cię specjalność Czerwonych Beretów ale czy ci twoi "zwykli ludzie" wiedzą co to jest harcerstwo?

dh kamil

Post autor: dh kamil » 18 maja 2003, 00:45

oni wiedzą co to jest druzyna zwiadowczo wywiadowcza ale........ jak jam mam z nimi postępować??? Acha i nie chodzi tu o czerwone berety tak zwanych komandosow tylko o nie wiem czy jeszcze istniejąca jednostę w polsce zabespieczeniowodywersyjną pomużcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 18 maja 2003, 14:04

Wydaje mi się, że od tego czego sam się druh na początku nauczył. Polecałbym również jakiś SAS i kurs drużynowych. A także porozmawiać z kimś z kształcenia w Hufcu lub Chorągwi. Lub z kimś odpowiedzialnym za specjaności w powyższych jednoskach.
Pozdrawiam
phm. Marek Jędrzejek H.O
Inspektorat Ratowniczy Śląskiej Chorągwi ZHP
http://www.hsr.slaska.zhp.pl

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 18 maja 2003, 14:05

A zopomiałbym oto adres strony dotyczącej SAS http://www.sas.zhp.org.pl/
Pozdrawiam jeszcze raz
phm. Marek Jędrzejek H.O

Liseczek

Post autor: Liseczek » 18 maja 2003, 22:01

cadfael napisał:
Piszesz, że jakoby odchodzenie ludzi od ZHP miało związek z nieprzystosowaniem ZHP do współczesnych czasów.
(...)
Myślę że odpowiedź Starego Wilka jest odpowiedzią na to czy jesteśmy "przystosowani". To co napisał to konkretne powody, ale moim zdaniem wynikają one troszkę z nieprzystosowania. Dlaczego? Moim zdaniem w w tego typu org liczy się jak najbardziej profesjonalizm. Część zarzutów dotyczy jak najbardziej braku wyszkolenia drużynowych i zastępowych. Niestety również część kadry szczepów, hufców prezentuje podobny poziom. Wśród nich istnieje zgoda na to aby drużynowymi zostawali ludzie nieprzygotowani. Kuleje w takim razie system kształcenia i system kontroli (bo jest on chyba w tej chwili najbardziej potrzebny).
System kształcenia w ZHP istnieje, przynajmniej na papierze. Należałoby go wprowadzić w życie. Uważam, że trudności tkwią w wielu szczegółach (również w marzeniach niektórych o ruchu masowym).
Cele związku są określone, metody również sposobów pracy jest wiele. Czas chyba na wprowadzenie tego w życie. Być może potrzeba będzie "rewolucji" aby wprowadzić zmiany, które pozwolą "uzdrowić" ZHP.
Moje propozycje to zwiększyć nacisk na wyszkolenie i kontrolę pracy poszczególnych funkcyjnych. SZKOLIć,SZKOLIć,kontrolować, wymagać, promować lub odsuwać.

Dodatkowo proponowałbym się skupić na tym co napisał Stary Wilk. Jeśli dyskusja się rozwinie spróbujmy znaleźć konkretne sposoby rozwiązania przynajmniej na kilka z tych zauważonych problemów.

[Edytowany przez Liseczek dnia 09.08.2003 o 12:29 ]

--
pwd Liseczek
Hufiec ZHP Radzymin

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 19 maja 2003, 11:25

Druhu Kamilu powiem tak, specjalność to nie hopaj siup... sam musisz mieć spore pojęcie o niej, a po drugie "nie odrazu Rzym zbudowano" więc nie wymagaj od nich, że w lot pojmą wszystko.
Specjalność wybrałeść naprawde trudną bo zwiad i rozpoznanie to naprawde ciężka sprawa. Orpócz obozu SAS w podobozie proobronnym polecam ci przeczytać pare książek o szkoleniach jednostek SAS, uczestnictwo w jaknajwiększej liczbie gier terenowych o "podkładzie" rozpoznawczym oraz obozów z grami międzyobozowymi (tak zwane podchody - przypominam, że najpierw powinieneś dogadać się z Komendantem zgrupowania o możliwości zorganizowania takiej gry bo możesz oberwać za dominiemanie kradzieży).

P.S. Uchylę ci rąbka tajemnicy, za co Liseczek mnie mam nadzieje nie powiesi, on jest wojskowym :D więc na pewno ci pomoże w miare swych możliwości ja również.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dh kamil

Post autor: dh kamil » 26 maja 2003, 16:38

Jestm wdzięczny za wasą pomoc i z miłą chęcią bym sie dowiedzial gdzie można zapisac się na jakiś "obóz przetrwania"
jeśli mozecie to momóżcie i podpowiedzcie!!

Marecki
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Marecki » 26 maja 2003, 18:24

SAS zobacz sobie stronę SAS-u tam znajdziesz coś dla siebie. :o)
Pozdrawiam
phm. Marek Jędrzejek H.O

dh kamil

Post autor: dh kamil » 27 maja 2003, 21:46

bardzo dziekuje za dobre rady ale na tej sronie są takie kury tylko ze trzeba mieć co najgorsze swój ekwipunek spadochronowy.

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 16 cze 2003, 17:11

Moim zdaniem nie powinieneś ładować się w coś o czym nie masz pojęcia. nawet jeśli pojedziesz na jakiś kurs to istnieje niebezpieczeństwo, że wyczerpią Ci się pomysły. Czy pomyślałeś co wtedy zrobisz? Lepiej czegoś nie robić niż robić to źle! Pomyżl o swoich ludziach, których możesz rozczarować.
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

niezgi

Post autor: niezgi » 16 cze 2003, 23:09

Z chęcią byśmy wybrali się na Wasz rajd...tylko wtedy też jest nasz Gacek :-( Pozdrawiam

--
pwd. Michał "Niezgi" Niezgoda ćw.
Drużynowy 7 D.H. "CZART"
Hufiec ZHP Pionki

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 17 cze 2003, 09:57

Niezgi, mam nadzieję, że mówiąc o wyjątkach miałeś na myśli patrol 104 ;) z Trasy 1!
Pozdrowienia!
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

niezgi

Post autor: niezgi » 17 cze 2003, 12:12

Z chęcią byśmy wybrali się na Wasz rajd...tylko wtedy też jest nasz Gacek :-( Pozdrawiam

--
pwd. Michał "Niezgi" Niezgoda ćw.
Drużynowy 7 D.H. "CZART"
Hufiec ZHP Pionki

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 18 cze 2003, 09:28

Ostatnio byliśmy na rajdzie "DLA PRAWDZIWYCH TWARDZIELI" (przynajmniej tak uważali organizatorzy). Nazjeżdżało się drużyn survivalowych(!) i kiedy trzeba było pokonać trasę 15 km(!) z plecakami, bordo-twardziele chcieli wynająć autokar! (inne trasy pokonywali stopem). Trzeba im przyznać, że zgodności i zorganizowania można im tylko pozazdrościć!
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”