Samodzielny Patrol Starszoharcerski

Wydział Programowy
Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 24 lip 2003, 06:41

Nic dodać nic ująć... właśnie rozpatruję powołanie Harcerskiego Klubu Turystycznego w ramach Związku Drużyn Bełchatowskich. Czy się uda, czy będą chętni - wszystko okaże się na dniach - może tygodniach...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 lip 2003, 10:21

Formalnie, nadal obowiązuja Kryteria Harceskiego Klubu Specjalnosciowego
No tak, racja. Ale czy dla Was jeśli klub nie ma specjalności, to nie ma prawa istnieć? I nie mów, że nie, bo będę musiał rozwiązać swoją jednostkę ;)
Ok - masz u mnie Colę :-) Czesław też.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 25 lip 2003, 07:20

Klub to Klub i czy będziecie zajmować sie szydełkowaniem czy jakąś specjalnością to nie ma różnicy - Klub musi mieć cel i do niego dąrzyć - takie jest moje zdanie...

P.S. hmmm... o jakiej Coli mówisz i za co :D jeżeli będziesz na Zlocie Drużynowych to sobie wzajemnie ją postawimy :D ;)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 25 lip 2003, 10:51

Fedajkin napisał:
Klub to Klub i czy będziecie zajmować sie szydełkowaniem czy jakąś specjalnością to nie ma różnicy - Klub musi mieć cel i do niego dąrzyć - takie jest moje zdanie...
Ano tutaj masz rację. Ale nie musi on koniecznie być specjalnościowy - może być tak jak nasz - starszoharcerski - i jego celem może być wszechstronny rozwój ludzików, którzy na codzień prowadzą swoje drużynki, a za bardzo nie ma propozycji dla nich. I wtedy to niezabardzo podchodzi pod specjalności...
P.S. hmmm... o jakiej Coli mówisz i za co :D jeżeli będziesz na Zlocie Drużynowych to sobie wzajemnie ją postawimy :D ;)
Na zlocie, niestety, ale mnie nie będzie. A Cola za wskazania zasad prawnych funkcjonowania Klubów. Ale może Cię kiedyś przywieje do Warszawy - wtedy zapraszam :-)

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 23 wrz 2003, 19:06

Stanowczo jestem przeciwny klubom - wolę kręgi - mniej problemów z rejestracją a tu chodzi przeciez o działanie a nie o nazwę...
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

dziechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziechu » 25 wrz 2003, 21:31

Hej!
Ja rowniez jakos sceptycznie patrze na mozliwosc istnienia klubow bez specjalnosci. Wtedy jest szef klubu turytycznego, a co jest gdy nie ma specjalnosci? szef klubu?druzynowy klubu?.
Powiem szczerze ze jak sie chce to zawsze da sie zalozyc druzyne wedrownicza, istnienie powiedzmy 5 wedrownikow bez przynaleznosci do jakiejs druzyny lub pasji zwanej specjalnoscia jest dla mnie "towarzystwem wzajemnej adoracji".
Sam bylem kiedys w samodzilenym zastepie starszoharcerskim ale poza fajna atmosfera nie pamietam wielkich osiagniec, podejmowania ambitnej sluzby itd. Jestem przeciwny tworom tego typu.
pozdrawiam
phm Jaro spod Giewonta HO

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”