Stopnie harcerskie

Wydział Programowy
Zablokowany
michal.hr

Post autor: michal.hr » 05 kwie 2003, 18:31

Czuwaj!
Mam takie pytanie dlaczego np.W komisji stopni instruktorskich przewodniczącą jest druhna ktura ma stopień harcerski sanmarytanki(oprucz tego ma harcmistrza) ja zaś mam Harcerza Rzeczypospolitej i jestem instruktorem w stopniu przewodnika,mam 21 lat i chcąc iśc otwierać próbę na stopień podharcmistrza nie mogę bo są wielkie insynuacje do tego że posiadam stopień HR.Wydane mi się poprostu że poproaty osoby w wieku ok.40 lat boją się poprostu tego że młodsi zaprzeproszeniem wykopią ich ze stołków.A co najleprze w moim hufcu jest czasami ta że poprostu stopnie instruktorskie przyznawane są za dobry uśmiech(po koleżeńsku) i to prawda nieboję się tego powiedzieć.

Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 07 kwie 2003, 12:00

Z całym szcunkiem Druhu Michale, ale Harcerz Rzeczypospolitej powinien wykazać się większą dbałością o Ojczysty Język.

MlSIEK

Post autor: MlSIEK » 28 kwie 2003, 16:39

Stopnie jeszcze nie zostały chyba jeszcze przyjęte. Myślę jednak że bez większych złudzeń przejdą...
Wtedy jak dobrze rozumiem będziesz mógł spokojnie zamknąć swoją aktualną próbę zdobywając wywiadowce... chyba, czylki dwie belki. Ale potem bedziesz musiał zdobywać dalej w systemie 6 - stopniowym, czyli od odkrywcy.
Nie wiem... czy możemy prosić, aby jakiś specjalista od nowych metodyk to tutaj wyjaśnił...

--
pwd. Michał Burda
Hufiec Gdańsk-Śródmieście

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, wtedy pojawia się ten,
który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś zrobi."

[Einstein]

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 29 kwie 2003, 14:24

MlSIEK napisał:
Słuchaj Michał:
Z tego na ile się orientuję w przepisach ZHP, jeśli uważasz, iż KSI działająca przy Twojej komendzie hufca macierzystego nie rozpatrzy Twojej próby według Ciebie uczciwie i z należytą uwagą - zawsze możesz złożyć wniosek w KSI działającej przy komendzie chorągwi. Z całą pewnością, nikt Ci nie odmówi udzielenia pomocy.

Z drugiej strony zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby się obawiać utraty swojej funkcji. Regułą jest, iż harcimstrz stanowi pewien wzór do naśladowania. Nie zostaje nim nikt przypadkowo. Jest przygotowany również pod względem kształceniowym i napewno potrafi zauważyć, czy jesteś wzorem wśród przewodników. Bowiem stopień podharcmistrza jest dla takich tylko przeznaczony. Taka jest jego inicjatywa.

Jeśli chodzi o stopnie harcerskie - według ustaleń związkowych (patrz regulaminy) stopnie instruktorskie zajmują czołową pozycję w hierarchii. Stoją ponad harcerskimi. Nie ma zatem potrzeby kontynuowania zdobywania kolejnych stopni harcerskich.

Powodzenia!
Mała uwaga, można tak interpretować "hierarchię" stopni, ale nie o to chodziło i chodzi. Stopnie harcerskie wyznaczają drogę rozwoju harcerza, jego umiejętności i rozwój "duchowy".
Stopnie instruktorskie, to wyznacznik kwalifikacji pedagogiczno-wychowawczych.
Zaprzestanie zdobywania stopni harcerskich ujawnia opóźnienia , lub nieprawidłowości w pracy harcerskiej.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”