niebo gwiaździste nade mną, zero jakości we mnie

Wydział Programowy
Zablokowany
dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 24 cze 2006, 22:56

hmmm....

na początek:
- nie jestem aż tak krytycznie nastawiony do wartości merytorycznej, jednak ja bym to nazwał: zbiór form pracy dotyczących prawa harcerskiego( a do wykorzystania na obozie ), bo do propozycji programowej to temu bardzo daleko :(

ale teraz najważniejsze:

zadałem sobie trud i dotarłem do genezy tego przedsięwzięcia i .......... masakra :/
znajdują się one w planach operacyjnych dotyczących strategii w obszarze PROGRAM
i co tam wyczytałem:
Działanie 1/1/10
Umożliwienie kadrze instruktorskiej organizacji dyskusji dotyczącej spraw wychowawczych, w tym dotyczącej harcerskiego programu na forum hufca w formie ogólnohufcowej konferencji, na forum chorągwi – w formie ogólnochorągwianej konferencji, na forum Związku – w formie Zjazdu Programowego ZHP

...........................
Zadanie3.
Ogólnopolska dyskusja instruktorska podczas HAL 2006 „Niebo gwiaździste nad Tobą, Prawo Harcerskie w Tobie”
a to co nam zostało zaproponowane jest skierowane do:
Wykorzystajmy bogatą gamę form pracy, aby zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy rozumieli zapisy Prawa i Obietnicy Zucha oraz Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego.
to ja już sam nie wiem co to miało być: dyskusja instruktorska czy propozycja programowa :/

raz jedyny włączyłem się w dyskusję nad strategią i planami operacyjnymi, tak przez przypadek dotyczącą ROZWOJU LICZEBNEGO i tam zwróciłem uwagę, że tych działań w ramach danych obszarów jest bardzo dużo, szczególnie w pierwszych dwóch latach i czy na pewno zostaną one zrealizowane?
zostałem zapewniony, że TAK

chciałbym tylko, aby ze względu na mnóstwo pracy nie dokonywać nagle selekcji działań, a niektóre kreślić na kolanie tylko po to, aby odhaczyć w planach operacyjnych - ZROBIONE

nawet nazwę lekko zmodyfikowano, czy aby ze względów kosmetycznych, czy jednak jest to działanie "x+1" czyli dodatkowe, nigdzie indziej nie planowane a dyskusja jak najbardziej się odbędzie i to jeszcze tego lata harcerskiego

tą drugą część dotyczącą realizacji planów operacyjnych przerzuciłem również do wątku dotyczącego stricte Strategii
http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?id=4005
a tutaj aby nie mieszkać prosiłbym pozostać przy ocenie wartości merytorycznej
Ostatnio zmieniony 24 cze 2006, 22:58 przez dalkow, łącznie zmieniany 1 raz.

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 25 cze 2006, 11:40

hm.. sciągnąłem, przeczytałem i zasadniczo w porpozycjach dla harcerzy i harcerek zainteresowały mnie jedynie 2 formy, które moim zdaniem mogły by zaciekawić ten przedział wiekowy. trochę to wygląda jakby było robione na szybko i troche bez pomysłu. oby to był tylko wypadek przy pracy a nie zwiastun jakiegoś dalszego działania.
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

pluszowy_krooliczek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pluszowy_krooliczek » 09 lip 2006, 21:40

ech. Niestety i ja muszę poprzeć grono rozczarowanych. Nic nowego nic ciekawego nic inspirującego. Wielkie nic.
pwd. Marta "królik" Kozicz

"Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku." Johann Wolfgang Goethe

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”