www.puszczanstwo.pl

Wydział Programowy
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 30 sie 2006, 15:47

j m b pisze:
Rafał Łoziński pisze:Nadinterpretacja. Głodnemu chleb na myśli. Na stronie napisane jest co i jak.
A neopogaństwo wcale nie jest głównie powiązane ze skinhadami.
No to mam jakieś mega-złe doświadczenia i moje doświadczenie wyniesione z bractwa rycerskiego można wylać z pomyjami ;P. Duża częśc, jeśli nie większość znanych mi przypadków neopogan, to rasiści zararzeni potworną ksenofobią, odmawiający przedstawicielom innych grup etnicznych na terenie polski prawa do życia. Z takimi ludź mi chcę mieć jak najmniej do czynienia. Również kolorystykę strony, której idea mi się podoba.
Niestety, pod względem grup rymcymcerskich masz rację. Zwłaszcza tych stylizujących się na okresy wczesne, przedchrześcijańskie.

Mam tez pewne obawy, przed przenikaniem elemetów takowych do harcerstwa, pod hasłami czy to puszczaństwa, czy "słowianstwa", czy podobnymi.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 02 wrz 2006, 14:54

orcus pisze:Tak tylko rzucilem okiem i widze ze:

Kod: Zaznacz cały

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http&#58;//www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
<HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>
<FRAMESET ROWS="*"><FRAME NAME=997 NORESIZE SRC="http&#58;//www.gestwinow.harc.pl/fusion/php-files/news.php"></FRAMESET>
<NOFRAMES><BODY><A HREF="http&#58;//www.gestwinow.harc.pl/fusion/php-files/news.php">click here</A></BODY></NOFRAMES></HTML>
ehm... masukejcie adresy podstron... a jak bede chcial cos dodac do ulubionych? To dodam tylko glowna strone. Proponuje poczytac o mod_rewrite(jak koniecznie linki maja ladnie wygladac) i kodach 3** dla protokolu HTTP.

Strona się nie validuje w w3 i tredycyjnie uzywa nie dosc ze ramek to jeszcze tabel zagniezdzonych w sobie.

Jednym slowem na google pewnie trzeba bedzie szuakc gdzies daleko.
To o czym piszesz to dla mnie czarna magia. Może chciałbyś pomóc lub zająć się moderowaniem tego portalu? :)

Mi ta "brzydota" przypomina robotę leniuchów. A robota leniwego to podwójna robota. :)
Chętnie nauczę się obsługi takiego portalu. Tam trzeba zrobić prządek.
Ciołkosz sam pisał redagował i składał swoją gazetę Płomienie i jakoś dawał radę. To była naprawdę świetna gazeta.
"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

http://www.puszczanstwo.pl

Wrzos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wrzos » 02 wrz 2006, 16:12

Rafał Łoziński pisze:Mi ta "brzydota" przypomina robotę leniuchów.
Jedno czego nie znoszę to jeśli ktoś wypomina mi Rafale lenistwo nie biorąc pod uwagę że od jakiegoś czasu nie mam dostępu na stałe do komputera i doskonale o tym wiesz. Od jakiegoś czasu prosisz mnie o zmianę bannera jednocześnie twierdząc że czarna strona jest do "kitu" a nie zwrócisz uwagi że banner przesłany do mnie przez Ciebie jest bardzo ciemny i zmiana tego banneru który jest teraz zaowocuje stroną bardzo ciemną i wręcz odpychającą. Jakiś czas temu powiedziałem ze znalazłem kogoś kto zrobi skórkę ( ja tego nie potrafię) niestety trzeba mu zapłacić za pracę, wiec dobrze jeśli to będzie suma nie wielka to postaram się ją pokryć z własnej kieszeni jak na lenia przystało.
Pozdrawiam serdecznie

wrzos...
hm Marcin Niemczyk
IV ŚSzH "Żagiew"
Hufiec Jastrzebie Zdrój
www.zagiew.harc.pl
www.woodcraft.pl

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 02 wrz 2006, 16:31

orcus pisze:Strona się nie validuje w w3 i tredycyjnie uzywa nie dosc ze ramek to jeszcze tabel zagniezdzonych w sobie.

Jednym slowem na google pewnie trzeba bedzie szuakc gdzies daleko.
Orcusie. Widzisz przecież w jaki sposób strona jest generowana. Co do wpisów dla googla to jeszcze ich nie ma gdyż strona będzie wkrótce przenoszona na inny serwer, przez co zmienią sie przekierowania.
Co do validiacji... Cóż praktycznie żadne strony budowane z wykożystaniem darmowych CMS-ów tego nie przechodzą. CMS jest wciąż szlifowany i z każdą nową edycja bedzie lepiej. A W3c czasem nie nadąża za rozwojem technologi więc często nowe rozwiązania nie przechodza validiacji

Pozdrawiam

ps.
w googlach puszczaństwo wychodzi na 4 miejscu a woodcraft na 5, więc nie aż tak daleko
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2006, 09:22 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 03 wrz 2006, 13:26

Mam kłopoty z tagami więc odpiszę inaczej...
Do Wrzosa.
Od kilku miesięcy Cię o to proszę z uporem maniaka i przestaję. Ta robota PRZYPOMINA MI robotę leniwego. Te słowa kieruję do wszystkich moderatorów portalu. O problemie z komputerem wiem ale również zauważam, że codziennie jesteś na portalu, więc coś tu jest nie tak. To że inne strony mają podobny charakter nie uprawnia ludzi, którzy mieną się woodcrafterami do opuszczania aż tak nisko poprzeczki.

http://img113.imageshack.us/my.php?image=banerpf2.jpg
Baner w porównaniu ze stroną jest jasny. Uważam, że wygląd portalu i jego styl należy zmienić zupełnie. Chętnie pomógłbym Ci ale nie znam się na tym zupełnie. Dlatego liczę na Administratorów, od których jako użytkownik mam prawo wymagać i krytykować ich.

Zbędna samokrytyka! ;) I ja chętnie się dorzucę. Myślę, że i inni odwiedzający poortal pójda w nasze ślady. Poza tym jeśli nikt zainteresowany nie potrafi obsługiwać tego typu stron warto zrobić zbiórkę kasy i zapłacić profesjonaliście za prowadzenie portalu lub strony w stylu zhr.pl lub zhp.pl

¬le zrobiłem ciągnąc ten wątek na nie tym co trzeba podwórku. Wracamy z tą dyskusją na woodcraft.pl
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2006, 13:28 przez Rafał Łoziński, łącznie zmieniany 1 raz.
"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

http://www.puszczanstwo.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 03 wrz 2006, 13:39

a na stronie tymczasem zmieniło się trochę... :)
wg mnie - pozytywnie.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Wrzos
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wrzos » 03 wrz 2006, 13:57

Rafał Łoziński pisze:O problemie z komputerem wiem ale również zauważam, że codziennie jesteś na portalu, więc coś tu jest nie tak.
Uważam, że wygląd portalu i jego styl należy zmienić zupełnie.
Rafał nic nie jest nie tak, po prostu być na stronie lub odpisac Ci tutaj to kwestia 2-3 minut gdzie mogę uśmiechnąc sie do znajomego. Ale zrobienie czegoś konkretnego na portalu to już kwestia np 2-3 godzin i to tutaj pojawia sie problem.

Dobrze z wyglądem portalu zgadzam sie prawie całkowicie ale Rafał wyjaśnij mi prosze jedno co u Ciebie kryje sie za słowem "styl portalu" co konkretnie twoim zdaniem trzeba zrobić aby było mniej wiecej dobrze? Pisze mniej wiecej bo i tak nie wszystkim to sie spodoba :D

z błekitnym druhowie :)
hm Marcin Niemczyk
IV ŚSzH "Żagiew"
Hufiec Jastrzebie Zdrój
www.zagiew.harc.pl
www.woodcraft.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 03 wrz 2006, 17:44

Rafał Łoziński pisze:Poza tym jeśli nikt zainteresowany nie potrafi obsługiwać tego typu stron warto zrobić zbiórkę kasy i zapłacić profesjonaliście za prowadzenie portalu lub strony w stylu zhr.pl lub zhp.pl
Tylko ze z tego co mi wiadomo kojot nie wzia pieniedzy za CentrumCMS(warto zauwazyc ze to komercyjny projekt). Zespol Matriks ktory prowadzi zhr.pl tez chyba nie bierze kasy.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 03 wrz 2006, 19:46

:)
ZHP to organizacja licząca ile tysięcy ludzi ?
a ZHR ?
Hmmm, a puszczaństwem w Polsce para się ile osób ?
Statystyka...
Porównywanie tych portali jest po prostu śmieszne...
Poza tym rzecz gustu. Ja do strony ZHP nie czuję nic. Zero uczucia. Całkiem jak do onetu czy wp. Jeśli chodzi o poręcznośc znalezienia potrzebnych informacji też jest tak sobie, więc jak napisałem, kwestia gustu.
Na puszczaństwie w zamierzeniach adminów powinien panować swoisty duch i do tego dązymy. Jak sie komuś nie podoba to może sobie w preferencjach ustawić nawet pastelowy zielony himell blau. Są wersje żółte, niebieskie, czerwone... Masz jakieś 58 możliwości. Jeszcze mało ?

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”