www.puszczanstwo.pl

Wydział Programowy
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 28 kwie 2006, 11:22

Zapraszam wszystkich do współredagowania portalu puszczańskiego www.puszczanstwo.pl
Nie zwlekajcie !!!!!! Czekamy na Was pod błękitnym niebem !
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2006, 11:23 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 23 sie 2006, 19:51

... pod Błękitnym niebem w czarnych, lucyferycznych czeluściach :) Obecny wizerunek portalu odstrasza fatalną jakością. Bardzo wielu ludzom nie podoba się demoniczna czerń i mały rozmiar czcionki. Poza tym niezmierny bałagan na stronie, mimo, ze zaglądam tam prawie codziennie to mam b. duże kłopoty z odszukaniem starych tekstów. Gdyby znalazł się ktoś, któ potrafiłby zaprojektować nową skórę i poprowadzić portal sądzę, że na portalu leśnej mądrości zagościłoby o wiele więcej uczestników.
"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

http://www.puszczanstwo.pl

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 23 sie 2006, 19:54

Hau Kola!

Też się zgadzam z Rafałem , mógłby być troche inny layout portalu... . Jak czytam coś na stronie i przechodzę na inną to później rażą mnie oczy... . To jest męczące
<KPW>
"Przed Nami jasnych godzin noc i moc młodzieńczych cnót
Przy innym ogniu , w inną noc , do zobaczenia znów..."

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 23 sie 2006, 21:08

Cóż... Tajemniczy mrok puszczy... Można se latarką poświecić :D

Pozdrawiam

ps. zapraszam do współpracy, komu sie nie podoba może sobie zrobić skórkę i mieć np żółte w różowe kropki...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 23 sie 2006, 21:11

Rafał Łoziński pisze:... pod Błękitnym niebem w czarnych, lucyferycznych czeluściach :) Obecny wizerunek portalu odstrasza fatalną jakością. Bardzo wielu ludzom nie podoba się demoniczna czerń i mały rozmiar czcionki. Poza tym niezmierny bałagan na stronie, mimo, ze zaglądam tam prawie codziennie to mam b. duże kłopoty z odszukaniem starych tekstów. Gdyby znalazł się ktoś, któ potrafiłby zaprojektować nową skórę i poprowadzić portal sądzę, że na portalu leśnej mądrości zagościłoby o wiele więcej uczestników.
A możesz bliżej Rafi coś o bałaganie ? Bo jak dla mnie to jest czytelnie, newsy w newsach, artykuły w... artykułach, wszystko na swoim miejscu..., Rozmiar czcionki zależy od monitora, zawsze możesz użyć plusa do powiększenia literek (tylko , co naturalne) wtedy trzeba się więcej myszą namachać...
A czerń nie jest demoniczna tylko nocna... leśna... nastrojowa...

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 24 sie 2006, 15:14

Przed chwilą prubowałem znaleźć rozdział z proponowanymi banerami, po raz kolejny nie udało mi się.

Jak mam powiększyć czcionkę? Pytanie. Dlaczego ja i inni mamy to robić? Niech coś z tym zrobią Ci, którzy tym operują. Oferta ma być jasna i czytelna a jest odwrotnie.

Puszczaństwo jest ideą radości z życia a preferowany styl portalu razi pesymizmem barwą czerni, która jest symbolem mroku, nocy i końca.
Sądzę, że w końcu nastanie dzień i nastąpi przebudzenie w jasych barwach Pobudka - "Nasze hasło brzmi "błękitne niebo", ponieważ pod błękitnym niebem, w świetle słońca spędzamy nasze życie i nasze myśli są błękitnego nieba, to znaczy radosne, a kiedy są chmury, wiemy, że błękitne niebo jest poza nimi i ukaże się znowu" Czarny Wilk
Na portalu nie ma ani fragmentu błękitnego nieba!

Nie jestem przeciwnikiem portalu a jedynie sposobu działania i prowadzenia tej strony, który to styl i sposób delikatnie rzecz biorąc nie jest puszczański. Czas na zmiany!
"Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8, 9-20)

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 24 sie 2006, 15:53

Cytując pewnego polskiego klasyka :) :

"Jestem za !.... , a nawet przeciw" :)
<KPW>

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 24 sie 2006, 16:39

No to dlaczego jeszcze nic nie zmieniliście ?
a co do nieba... Rafi błękitne niebo jest zawsze :p

Pozdrawiam

ps
tak jak powiedziałem Rafi, jeśli szukasz artykułu to w.... artykułach:
http://www.gestwinow.harc.pl/fusion/php ... ticle_id=6
Ostatnio zmieniony 24 sie 2006, 16:45 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 26 sie 2006, 11:32

Ja do nawigacji serwisu większysch zastrzeżeń nie mam, ale razi czarny kolor. I nie sadzcie proszę tekstami, że "jak chcesz inaczej to nam to zrób". Mam czelność jako odbiorca mieć takie, a nie innego zdanie o stronie. Jest ona za ciemna i wręcz rpzygnębiająca. Błekit nieba i zieleń liści byłyby optymalne. Raz, że ze względu na hasło puszczn, a dwa... No cóż. Puszcza może i bywa ciemna i nieprzystpena, ale zieleć i błękit to przyjemne kolory, które mają racze pozytywne konotacje w przeciwieństwie do czerni. A czerń w połączeniu z bannerem z ludźmi w strojach słowiańskich implikuje neo-pogaństwo, czyli ruch związany głównie ze skinheadami :/. Taka uwaga ode mnie ;)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2006, 11:32 przez j m b, łącznie zmieniany 1 raz.
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 26 sie 2006, 13:48

A druhowie chyba nie wątpią że Puszczanstwo.pl nie jest portalem dla odynistów :P vel. neonazoli ;]
<KPW>

Rafał Łoziński
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafał Łoziński » 30 sie 2006, 08:23

j m b pisze:A czerń w połączeniu z bannerem z ludźmi w strojach słowiańskich implikuje neo-pogaństwo, czyli ruch związany głównie ze skinheadami :/. Taka uwaga ode mnie ;)
Nadinterpretacja. Głodnemu chleb na myśli. Na stronie napisane jest co i jak.
A neopogaństwo wcale nie jest głównie powiązane ze skinhadami.

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 30 sie 2006, 11:04

Hehehehehe czyli jak mam w szczepie czarne chusty to jestem... skinheadem :D. Czyli protoplastami skinheadów była np. czarna 13 . Wow... Cóż w mroku puszczy kryją się różne upiory. Jakie ? A to zależy od wchodzącego w puszczę. Mi mrok Puszczy się dobrze kojarzy, w końcu tam jestem u siebie :p. Puszcza ma wiele tajemnic i są one skryte i wierzcie mi, czerń pasuje do Puszczy znacznie mocniej niż pastele. A tekstami typu: jak ci sie nie podoba to zrób dobrze bedę sadził, portal ma możliwośc wybrania sobie skóry. Jak sie komuś nie podoba taka jaka jest to niech sobie zrobi inną. Umieścimy ja na serwerze i będzie cieszył oczy porządnie wykonaną pracą. Każdy ma jakąs swoją wizję która odpowiada jego nastrojowi, charakterowi, doświadczeniu... Moim zdaniem obecna forma odpowiada temu co czuje się bytując w Puszczy i nie będę koloryzował, a niebo jest błękitne... wysoko ponad koronami drzew ;)

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dono
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dono » 30 sie 2006, 15:05

Jeśli jakaś drużyna ma być pionierem skinheadyzmu w Polsce.... to już prędzej Pomarańczarnia... z racji tego że Rudy należał do przedwojennego ONR . Ale z drugiej strony , dzisiejszy ONR jako naziskini z Krzyżami Celtyckimi a przedwojenny ruch patriotyczny z Mieczami Chrobrego to dwie zupełnie inne bajki

Ale wroćmy do dyskusji merytorycznej , bo widzę że ciągle na bok spychane są głosy o poprawie jakości layoutu portalu...
<KPW>

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 30 sie 2006, 15:33

Tak tylko rzucilem okiem i widze ze:

Kod: Zaznacz cały

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN" "http&#58;//www.w3.org/TR/html4/frameset.dtd">
<HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>
<FRAMESET ROWS="*"><FRAME NAME=997 NORESIZE SRC="http&#58;//www.gestwinow.harc.pl/fusion/php-files/news.php"></FRAMESET>
<NOFRAMES><BODY><A HREF="http&#58;//www.gestwinow.harc.pl/fusion/php-files/news.php">click here</A></BODY></NOFRAMES></HTML>
ehm... masukejcie adresy podstron... a jak bede chcial cos dodac do ulubionych? To dodam tylko glowna strone. Proponuje poczytac o mod_rewrite(jak koniecznie linki maja ladnie wygladac) i kodach 3** dla protokolu HTTP.

Strona się nie validuje w w3 i tredycyjnie uzywa nie dosc ze ramek to jeszcze tabel zagniezdzonych w sobie.

Jednym slowem na google pewnie trzeba bedzie szuakc gdzies daleko.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2006, 15:33 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

j m b
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: j m b » 30 sie 2006, 15:33

Rafał Łoziński pisze:Nadinterpretacja. Głodnemu chleb na myśli. Na stronie napisane jest co i jak.
A neopogaństwo wcale nie jest głównie powiązane ze skinhadami.
No to mam jakieś mega-złe doświadczenia i moje doświadczenie wyniesione z bractwa rycerskiego można wylać z pomyjami ;P. Duża częśc, jeśli nie większość znanych mi przypadków neopogan, to rasiści zararzeni potworną ksenofobią, odmawiający przedstawicielom innych grup etnicznych na terenie polski prawa do życia. Z takimi ludź mi chcę mieć jak najmniej do czynienia. Również kolorystykę strony, której idea mi się podoba.

Czarne Trzynastki i inne Czarne druzyny to coś zupełnie innego. NA tereni mojej dzielnicy - Szczypiorno w Kaliszu - dwaniej oddzienje miejscowości (do 1974 roku) istniała tzw. "Szczypiornicka Czarna Jedynka" i chciałbym dożyć dnia jak jakiemuś koledze chciało sie będzie odtworzyć tą drużynę, lub chociaż nawiązać do jej tradycji. Ja nie mogę, bo z miasta wyjeżdżam na studia. Brunatne koszule imlikuję skinheadyzm. ONR też zostawmy w spokoju, bo ja osobiście nie chcę mieć z nimi nic do czynienia. Już mi raz skini prawie buźkę obili :/.

Co do mroku puszczy... Czerń w naurze praktycznie nie występuje, więc weźmy już choćby głęboką zieleń :P :P :P
Jakub Marcin Bartolik
62 KDHS "Brzoza" im. Stefana Szolc-Rogozińskiego
HKS "Sami z siebie..."

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”