Specjalności

Wydział Programowy
ufo125

Post autor: ufo125 » 03 mar 2003, 01:24

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 04 mar 2003, 13:28

Ja nalezd do 10 DH Sokół która ma specjalność survivalową!! Na czym to polega pytasz... A wiec chodzimy bardzo czesto do lasu ja w sumie jestem w leskie kiedy tylko mam wolny czas. Chodzimy tez do LOK-u (Liga Obrony Kraju) Na szczelanie z róznych rodzajów broni, szczelamy tez z łuku. Organizujemy biegi survivalowe i manewry techniczno obronne. Teraz 15 organizuje troche spoźnione manewry zimowe ale tylko dal hufca. Natomiast w kwietniu albo maju organizujemy manewry dla wszystkich wiec jesli jestes zainteresowany to wyslemy wam zaproszenia!! Skontaktuj sie ze mna poprzez e-mail!! Jak bys miał jeszcze jakies szczegółowe pytania to pisz!!
Napisz mi tylko jeszcze co myslisz o takim pomysle jak DH o specjalnosci survivalowej!!

ufo125

Post autor: ufo125 » 04 mar 2003, 23:43

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 05 mar 2003, 02:27

A wiec!! Tak jesteśmy drużyna koedukacyjna. Dziewczyny tez chodzą do lasu. Ja z moim przyjacielem chodzimy w każdą sobotę przeważnie w dwójkę, jak tylko czas na to pozwala. Od 4 miesięcy możemy chodzić tylko po 19.00 i jesteśmy tak do 24.00, czasem dłużej! To niesamowita przygoda, kto nie brał nigdy udziału w wyjściu do lasu nie wie, o czym ja pisze. Tego nie da, sie wytłumaczyć. Co robimy pytasz. Bardzo wiele rzeczy od terenoznawstwa poprzez samarytankę do strzelania z łuku. Gotujemy jedzenia na ogniu, bawimy się w gry terenowe, budujemy szałasy, ziemianki. Ja chodzę tez do LOK-u (Liga Obrony Kraju) strzelać, staram się zdobywać odznaki PTTK, ćwiczę w własnym zakresie sprawność fizyczną. Myślę, że jest to dosyć dobry pomysł na przyciągnięcie młodych ludzi do naszej organizacji. To ich fascynuje, oczywiście cały czas czuwamy nad tym żeby się to rozwijało w kontrolowany i poprawny sposób. Na razie tyle… ale oczywiście odpowiem na wszelkie dalsze pytania!! Sorka jeszcze pytałeś o manewry. Na manewrach jest bardzo wiele konkuręcji. Umiejętności strzelecki, wchodzenie po linie, znajomośc alfabetu morsea, pływanie pontonem, rozkładanie i składanie namiotów, wiedza historyczna (o harcerstwie), wiedza o lesie (znajomosc zwierzyny, rozpoznawanie tropów, drzew itp.) oraz bardzo wiele innych konkuręcji sprawnościowych i wiedzowych!!

[Edytowany przez Boodzioo dnia 04.03.2003 o 22:31 GMT]

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 05 mar 2003, 18:52

djdomin napisał:
Tylko... czy sie to różni od "normalnej" pracy harcerskiej? Chodzeniem po lesie o 24, gdy pozostałe drużyny zwijają sie o 20?
Nie chodzi o godzine... nas tez do tego zmusza brak czasu!! Proponuje przeczytanie tekstu dokładnie i jesli kazda druzyna robi to co my (jeszcze wielu spraw nie opisałem) to rzeczywiscie przestane mówic ze mamy specjalnosc survivalowa bo jak na rezie uwazam ze nie wszyscy chodzą do lasu tak czesto, nie wszyscy strzelaja z broni i nie wszyscy biora udział w manewrach techniczno obronnych (ogranizowanych tez przez "nas" i LOK)!! Jest jeszcze taki mały szczegół przy naszej druzynie przez długie lata funkcjonowała szkoła przetrwanie "Zielone Diabły" której założycielem był nasz druzynowy!!

ufo125

Post autor: ufo125 » 06 mar 2003, 01:02

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 06 mar 2003, 01:40

ufo125 napisał:

Dobra. A jaki to jest las, spokojny czy niebezpieczny? Jakis spokojny, blisko waszych domów, ile tam idziecie? Rodzice się godzą na takie wyjścia? Ilu macie opiekunów i ile was przeciętnie chodzi?
Nie boicie się, że ktoś was napadnie?
Chodze tam z kolegą!! Jak biore pod opieka młodych z mojej druzyny to jestesmy w lesie troche krócej. Chyba ze nocujemy!! Chodzimy do róznych lasów nie raz jeździmy tez w inne okolice przewaznie na biwaki!! Ale sobotnimi wieczorkami z kumplem to chodzimy tylko w kilka miejsc nie za daleko tak 5-10 kilometrów od naszych domów. Rodzice skończyli protestowac 5 lat temu!! Co rozumiesz pod pojeciem niebezpieczny?? Czy w nim straszy?? A moze czy biegaja po nim zbiegli komandosi i wieźniowie z filmów akcji??

[Edytowany przez Boodzioo dnia 05.03.2003 o 21:46 GMT]

ufo125

Post autor: ufo125 » 10 mar 2003, 01:10

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 10 mar 2003, 22:29

ufo125 napisał:
Czy nie ma w nim popełnianych jakichś morderstw? Czy nie kręcą się tam jacyś niebezpieczni ludzie menele itp. Wiele idzie rozumieć pod pojęciem niebezpieczny. Czy wogóle jest jakieś zagrożenie w tym lesie?

Dokładnie, wiele można zrozumieć pod takim pojęciem!! Choć mam przeświadczenie, że pytanie to jest spowodowane zgubnym wpływem telewizji, to postaram się udzielić zadawalającą druha odpowiedz! Co prawda nie powinno się lekceważyć zagrożeń jakie mogą nas napotkać w lesie! Podążając za tą myślą… my takich nie lekceważymy! Jeśli idziemy z dzieciakami to jest to w godzinach, kiedy jest jeszcze widno i chodzimy do lasów, po których nie włóczą się jacyś nieznajomi. Kiedy chodzimy sami to jest inna sprawa my za siebie odpowiadamy sami a po za tym ja w pełni ufam mojemu przyjacielowi wiem, że w razie czego mogę na niego liczyć. I co najważniejsze nie musze się o niego bać. Parę razy zdarzyło nam się spotkać jakieś „obce” osoby, ale zawsze byli to ludzie nastawieni do nas albo obojętnie albo pozytywnie!
W sumie pisze tak, choć nie podoba mi się ze opowiadam tu moje prywatne wyjścia do lasu z moim kumplem! Niestety pytania mnie do tego zmuszają!! Cały czas staram się zaspokoić Twoją wiedze na ten temat i oczywiście odpowiem na kolejne pytania!! Mam nadzieje ze ta odpowiedz Cię satysfakcjonuje!!

owg_sbcp

Post autor: owg_sbcp » 11 mar 2003, 00:59

Poszukuje rozkau wstapienia ZHP do konspiracji i mianowania hm. Floriana Marciniaka naczelnikiem bo chyba taki rozkaz mial miejsc, ale nie moge go znalesc, czy moze ktos dysponuje wiesciami o nim, najlepiej miejsce gdzie moge go przeczytac, z gory dziekuje za wszelkie informacje

--
wyw. Szymczak Michał
43 Bełchatowska Samarytańska Drużyna Harcerska "BUKI"
ZASTęP X
"X" - symbol za ktory warto walczyc i umrzec
Hufiec Piortków Trybunalski

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 11 mar 2003, 01:35

owg_sbcp napisał:
mam takie male pytanko: jestescie druzyna o specjalnosci surviwalowej i czy oprocz zajec w lesie zajmujecie sie innymi technikami harcerskim? Bo mialem przyjemnosc (lub nie) pozac pare druzyn o tej specjalonosci i nie wywarly na mnie zbytniego wrazenia, poza gora miesni i pustka w glowie.
Chyba mnie obrażasz… Nie uważam, że jeśli drużyna ma specjalność survivalową to jej członkowie mają zakute łby i kupę mięśni! Naszą drużynową jest kobieta, co pewnie wszystkich takim pojęciem jak autor powyższego tekstu zdziwi i kobieta ta jest jedną z inteligentniejszych osób, jakie spotkałem, ma świetne wyniki w nauce i w harcerstwie. Moich kolegów z kadry tez nie nazwałbym głupcami. Nasz poprzedni drużynowy, od którego się nauczyłem prawie wszystkiego, co umiem był bardzo inteligentnym człowiekiem posiadał bardzo szeroką wiedze w wielu dziedzinach. Oczywiście, że nasza drużyna realizuje różne programy!! Nasza drużynowa organizuje kursy pierwszej pomocy dla hufca, organizujemy także manewry, organizujemy także biegi o tematyce historycznej, opiekujemy się miejscami pamięci. W naszej drużynie uczymy terenoznawstwa, historii skautingu i harcerstwa, pierwszej pomocy, szyfrów, łączności, piosenek, przyrodoznawstwa, technik obozowych, a także tak zwanego stylu harcerstwa, wpajamy im tradycje. Nasz zakres działań jest bardzo szeroki!! W sumie to tylko starsi członkowie uczą się sztuki przetrwania i wszystkiego, co z tym związane, młodzi równolegle uczą się tego, czego nauczyłaby ich normalna drużyna, plus podczas wędrówek, biwaków, gier terenowych poznają przede wszystkim przyrodę i jak powinni się wobec niej zachować.
Strasznie mnie martwią takie pytania i takie wypowiedzi, z jakimi się spotykam, na co dzień, dlaczego macie tak spatrzone zdanie na ten temat?? To pewnie wina złych doświadczeń, ale proszę nie skreślajcie nas za to że śmiemy się nazywać drużyną survivalową.

owg_sbcp

Post autor: owg_sbcp » 11 mar 2003, 17:24

Poszukuje rozkau wstapienia ZHP do konspiracji i mianowania hm. Floriana Marciniaka naczelnikiem bo chyba taki rozkaz mial miejsc, ale nie moge go znalesc, czy moze ktos dysponuje wiesciami o nim, najlepiej miejsce gdzie moge go przeczytac, z gory dziekuje za wszelkie informacje

--
wyw. Szymczak Michał
ZASTęP X

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 mar 2003, 10:49

boodzioo napisał:
Chyba mnie obrażasz… Nie uważam, że jeśli drużyna ma specjalność survivalową to jej członkowie mają zakute łby i kupę mięśni!
Prosze nie nadinterpretowac pytan mojego zastepowego :) pytanie bylo logiczne i skladne a twoja odpowiedz bez powyzszego wstepu by wystarczylo. Prawda jest to co mowi owg, zem ielismy (lub nie) przyjemnosc poznznia paru, powiem ogolnie, druzyn specjalnosciowych z pustka w glowie i klapkami na oczach skierowanymmi na "walke", "militaria" i brak harcerskosci w dzialaniu... Z tego co wypisujesz mozna duzo wywnioskowac ale nadal brakuje czegos wiecej... moze jakis sajt? :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

owg_sbcp

Post autor: owg_sbcp » 12 mar 2003, 21:58

--
wyw. Szymczak Michał
ZASTęP X

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 13 mar 2003, 01:26

owg_sbcp napisał:
Dziekuje dh druzynowy za slowa wsparcia, ale nie byly one potrzebne bo z dh boodzioo chyba juz sobie wszystko wyjasnilismy.
A moim zdaniem miło że sie popieracie!!
Pozdrawiam!!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”