NIETUZINKOWY POMYSŁ NA ROZPOCZęCIE ZBIÓRKI

Wydział Programowy
Zablokowany
marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 01 lut 2006, 12:38

mam do przeprowadzenia zbiórkę na kursie zastępowych na temat zwyczajów i obrzędów. wpadłam na pomysł, żeby rozpocząć tą zbiórkę inaczej niż zwyczajnie. wpadłam na taki pomysł, ale znam, nie przychodzą mi do głowy innowacyjne pomysły. może to oznaczać, że nie nadaję się do popraowadzenia zbiórki na ten temat, że jestem nieobeznana....
mam nadzieję, że jest może gdzieś ktoś, kto chciałby podzielić się z nami swoim rozpoczęciem (zakończeniem) zbiórki. nie chcę naśladować, wykożystywać cudze pomysły. chciałabym pokazać kursantom jakiś nieznany im obrzęd, aby zobaczyli, że takie rzeczy mozna samemu tworzyć.
nie wim czy ktokolwiek mnie zrozumie??? tak to zagmatwałam....
phm. Marzanna Rzepka

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 19 lut 2006, 18:08

cóż w mojej drużynie zawsze na początku zbiórki stawaliśmy w kręgu i druzynowy wystawial do srodka kregu reke tak aby nastepna osoba po prawej stronie mogla przybic "piatke" i zrobic tak samo do momentu az wszyscy bede mieli ulozone tak rece wtedy standoradowy okrzyk "piec" i koniec:)
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 19 lut 2006, 21:10

U mnie jest tak, że każda z druhen dostaje zapałkę, osoba która ma rozpalić kominek zapala swoją i puszcza płomień w krąg- tzn. zapala osobie po prawej i jak tamta ma płomień to gasi swoją i tak po kolei, aż płomień wróci do 1 osoby, wtedy ona zapala kominek :) mam nadzieję, że zrozumiale to opisałam
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 21 lut 2006, 14:13

dziękuję wam baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo. a zbiórkę już miałam, jak następnym razem będę o coś pytać - to z większym wyprzedzeniem. na harcerzach można polegać jak na Zawiszy (ale nikt nie mówił, że muszą to robić szybko:lol)
dziękuję.:)
phm. Marzanna Rzepka

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 24 lut 2006, 13:47

Forum nie zatrudnia zawodowych odpowiadaczy, druhno, dlatego czasem trzeba poczekać na odpowiedź.

A dla mnie pytanie o "nietuzinkowy pomysł" jest samo w sobie dziwne, o ile nie wiem, co u ciebie jest "tuzinkowe".
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 27 lut 2006, 16:17

dominik jan domin napisał:

A dla mnie pytanie o "nietuzinkowy pomysł" jest samo w sobie dziwne, o ile nie wiem, co u ciebie jest "tuzinkowe".
tak, zdaję sobie z tego sprawę, ze było to napisane pobierznie, niekonkretnie... ale dla mnie funkcją forum jest jak najbardziej: wymiana doświadczeń, pomysłów.
a o tym, że nikt nie wie jakie są u mnie zwyczaje - nie pomyślałam. niedopatrzenie.
phm. Marzanna Rzepka

marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 15 mar 2006, 13:06

my też tak się witamy, czy żegnamy.. zawsze wydawało mi się, że jest to taki "ogólnozwiązkowy" zwyczaj. z tego co różni harcerze piszą, to nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dużo nas łączy!!!
phm. Marzanna Rzepka

miro
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miro » 23 mar 2006, 22:21

ja słyszałem o zbiórkach które się rozpoczynały od zjedzenia paczki paluszków :) to też jest nietuzinkowe rozpoczęcie zbiórki. Ja osobiście wole tak jak to bywało u nas druchno marzanno :)) znaczy się każdy przekazuje ogień na zapałce następnej osobie a ostatnia zapala świeczkę. Podobają mi się kominki na których każdy ma swoją świeczkę - taki symbol jego obecności :)

marzanna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: marzanna » 29 mar 2006, 14:56

ile drużyn i w nich ludzi - tyle zwyczajów :). fantasyczne to jest: tak sobie poczytać o tym jak to jest gdzie indziej, albo pojechać i na własne oczy zobaczyć. tylko jedno mi się nie podoba: byłam miesiąc temu na kursie, na koniec śpiewaliśmy bratnie słowo w kręgu. i (niestety) wyszło fatalnie. rużne melodie, różne zwrotki wtym samym czasie... tu ZHP nie zabłysnęło :(
phm. Marzanna Rzepka

Helenka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Helenka » 29 mar 2006, 15:30

A mi się to nawet podoba - zawsze jak śpiewam gdzieś "Bratnie słowo", to jest element zaskoczenia i nie uważam, że to jakiś specjalny problem. Na ostatnim "Arsenale" chyba każdy z 10 patroli będących w bazie mojego Szczepu śpiewał nieco inaczej i wyszło interesująco (co prawda w przeciwieństwie do hymnu, ale tu problemem było tempo, a nie słowa...).
Ostatnio zmieniony 29 mar 2006, 15:31 przez Helenka, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Helena Anna Jędrzejczak HR
Komendantka Szczepu 23 WDH "Pomarańczarnia"
Hufiec Warszawa Mokotów

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 29 mar 2006, 16:20

marzanna pisze:ile drużyn i w nich ludzi - tyle zwyczajów :). fantasyczne to jest: tak sobie poczytać o tym jak to jest gdzie indziej, albo pojechać i na własne oczy zobaczyć. tylko jedno mi się nie podoba: byłam miesiąc temu na kursie, na koniec śpiewaliśmy bratnie słowo w kręgu. i (niestety) wyszło fatalnie. rużne melodie, różne zwrotki wtym samym czasie... tu ZHP nie zabłysnęło :(
No co? Przecież... le druzyn tyle zwyczajów... fantastyczne to jest <- nie uważasz, że ktoś już to na forum napisał? To dlaczego nie podoba Ci sie owa fantastyczność? Przecież to prosta realizacja tegoż...
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

eirene
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eirene » 23 lip 2006, 16:39

a my konczymy zbiórke wiążąc krąg i spiewając "Zwiazani węzłem", potem puszczamy iskierkę, a na potem rozwiazujemy krag puszczając wkoło czuwaj z połozeniem lewej reki na ramieniu sąsiada nie wiem czy ktokolwiek zrozumie to co napisałam
i świeć przykładem świeć
i leć w przestworza leć
i nieś ze soba wieść
że być harcerzem chcesz

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”