Czy forum dziala jak harcerstwo ?

Wydział Programowy
Zablokowany
Ajgor_April

Post autor: Ajgor_April » 16 lut 2003, 13:06

Hmm......

Ciekawe pytanie ale ...
- trudno powiedziec, gdyz praca zastepu zalezy od planu pracy druzyny, szczepu itd. Zalezy od poziomu harcerzy/harcerek, wieku, zainteresowan, celu, roli jaka pelnia w druzynie itd, itp.

Dobrym tematem moga byc: realizacja zadania zespolowego "Idzie wiosna", przygotowanie gry z okazji wiosny, przygotowanie wycieczki czy biwaku, organizacja Dnia Kobiet, planowanie akcji letniej i wiele, wiele innych tematow zupelnie nie majacych ze soba nic wspolnego.

Przede wszytkim musisz wiedziec co chcesz osagnac w tym roku harcerskim a do celu dostosowac plan, program i forme pracy.

Na pewno warto zapoznac sie z nowym systemem stopni i nowym podzialem na grupy wiekowe.

Pozdrawiam

phm. Igor Kwiecień
hufiec Dąbrowa Górnicza

--
phm. Igor Kwiecień
hufiec Dąbrowa Górnicza

Ajgor

mort
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: mort » 17 lut 2003, 00:57

Ja też tego nie kumam kiedyś tj jeszcze w styczniu były odpowiedzi teraz cisza jak makiem zasiał.
phm. Michał "misiek" Markucki H.R.
szczepowy Szczepu "Gniazdo" im. Kedywu
drużynowy 101.ŁDW "Sad" im. hm.kpt.A.Romockiego "Morro"
"carpe diem quam minimum credula pastero"

Artur
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Artur » 10 mar 2003, 15:12

flaq napisał:
ehh co wy tam wiedzie SPAM power a tak btw ehh nieważne ale bede miał dla was newsa oczywiście dla tych co to forum czasem odwiedzają.
znasz takie powiedzenie, że "mowa jest srebrem, a milczenie złotem"? szczególnie kiedy nie ma się nic do powiedzenia?
Artur Sitek

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 11 mar 2003, 00:29

Ja znam inne powiedzonko "Lepiej nic nie mówić niż głupio milczeć!" i w tym jest moc!! Sam mam problem jaki jest zawarty w temacie nikt nie wypowiedział sie na 2 bardzo dla mnie wazne tematy!! Chciałem poznać opinie innych a tu cisza!! Gdzie indziej mam szukac zdania ogółu?? Trace nadzieje...

ajgor_april

Post autor: ajgor_april » 13 kwie 2003, 02:17

Hmm......

Ciekawe pytanie ale ...
- trudno powiedziec, gdyz praca zastepu zalezy od planu pracy druzyny, szczepu itd. Zalezy od poziomu harcerzy/harcerek, wieku, zainteresowan, celu, roli jaka pelnia w druzynie itd, itp.

Dobrym tematem moga byc: realizacja zadania zespolowego "Idzie wiosna", przygotowanie gry z okazji wiosny, przygotowanie wycieczki czy biwaku, organizacja Dnia Kobiet, planowanie akcji letniej i wiele, wiele innych tematow zupelnie nie majacych ze soba nic wspolnego.

Przede wszytkim musisz wiedziec co chcesz osagnac w tym roku harcerskim a do celu dostosowac plan, program i forme pracy.

Na pewno warto zapoznac sie z nowym systemem stopni i nowym podzialem na grupy wiekowe.

Pozdrawiam

phm. Igor Kwiecień
hufiec Dąbrowa Górnicza

--
phm. Igor Kwiecień
hufiec Dąbrowa Górnicza

Ajgor

Robal

Post autor: Robal » 13 kwie 2003, 12:27

Czemu aż za dwadzieścia lat?
Więcej optymizmu druhu. :)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 14 kwie 2003, 15:14

Takie wnioski nachodzą ludzi cyklicznie,ale częściej niż co dwadzieścia lat. Biorąc pod uwagę blisko stuletni już ruch harcerski, i podobne doświadczenia, to nadchodzi NOWA FALA, nie mylić z new age.

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 21 kwie 2003, 18:29

Pod bardzo dlugim milczeniu stwierdzam:
- ZHP sie konczy
- szkoda slow nie ma z kim gadac
- poziom ludzi jest niski
0 szkoda
- mysle ze kilka bardzo dobrych srodowisk przetrwa i za 20 lat beda budowac harcerstwo od nowa :(
- chyba epoke wyprzedilem :((( ludzie mnie nie rozumieja :(
Po co się załamywać? Chyba zapominacie, że wszystko teraz zależy od nas. Co do ciszy do forum to teraz jest gorący okres dla tych młodszych harcerzy. Matury, egzaminy do szkół średnich, gimnazjów... Ja sama stoję przed ciężkim wyborem co dalej. A czemu niby te środowiska są takie "bardzo dobre"? Może dlatego, że potrafią przyciągnąć ludzi do ZHP??? Mając bogaty program, ciekawe propozycje możemy zdziałać dużo. A epoki nie wyprzedzamy. Od nas zależy, czy harcerstwo będzie staczać się dalej i odchodzić w zapomnienie, czy może stanie na nogi i zacznie pnąć się do góry. To przecież jest wspaniałe. Cały czas musimy o coś walczyć. Szare szeregi, pokolenie Kolumbów walczyło o naszą Ojczyznę, my musimy walczyć o NAS! Więc do boju!!!
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 27 kwie 2003, 15:49

Teraz w ZHP sa nowi ludzie, nowe pokolenie, stara kadra powoli sie wykrusza ( taka kolej rzeczy ), ja w mojej druzynie jestem do samego poczatku, coprawda to juz nie ta sama druzyna...nawet nazwa sie zmienila i szczebel ( z DH na DHS ) ale kilkoro ludzi zostalo tych samych. Jezeli MY nie przekazemy dalej tego co wpoiła nam nasza kadra to kto? I wtedy macie racje... ZHP upadnie... tak jak kiedys moja druzyna...skraj załamania. Zbiorek nie było a jak juz były to przychodzila sama kadra. Ale wzielismy sie porzadnie do roboty i co? Prosze teraz jest cudnie... prafie 20 osobek... moze w porownaniu z niektorymi to malo ale nam wystarczy :))))) Ludzie działajcie, wymyslajcie coraz to nowsze rzeczy przeciez nikt z nas nie chce aby po wielu latach nasze dzieci zapytaly co to za ubranie pokazujac na szary mundur.

Czuwaj!

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”