Zlot ZHP Kielce 2007

Wydział Programowy
Zablokowany
dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 12 sie 2005, 10:07

HKS 47-Kielce włączy się do organizacji na ZLOCIE strzelectwa.
Mam nadzieję , że jest dużo czasu aby to przygotować i znależć środki na ... postrzelanie.
Co możemy zaproponować ?
Strzelanie z broni pneumatycznej 4,5mm ( 3 rożne modele karabinów)
-''- z broni kulowej 5,6mm (także 3 różne strzelania)
-,,- -,,- 9mm i 12/70 - dla wędrowników i instruktorów
Gdy dostaniemy takie zadanie z GKi czy KCH ZHP - opracujemy zarówno program strzelań j,ak też wyliczymy koszty aby wszystko co zaplanujemy było zrealizowanie i nie było kitu...
Mam nadzieję - nie będzie gorzej niż na kursie szkoleniowym MON - GK ZHP.

W temacie ciekawych miejsc (wymienię tylko kilka ) :
- Jaskinia RAJ,
- Świętkorzyski Park Narodowy,
- Wąchock z klasztorem Cystersów, w pobliżu uroczysko WYKUS z obozowiskiem PONUREGO'
- Obiekty sportowe , istniejące i w budowie jak ; Kielce-Stadion na 15000 osób, Hala sportowa ,
Ostrowiec Sw.- pływalnia kryta 50m, Stadion LA Kielce, itp
- no i oczywiście same Kielce pięknie położone wśród lesistych wzgórz , ze swoimi zabytkami i miejscami gdzie przebywał m.in. S.Żeromski
- w okolicy stadnina koni, muzeum zegarów w Jędrzejowie, zamek mw Chęcinach itp
- Park Jurajski w Bałtowie ...8)

Samo przedsięwzięcie jest oczywiście bardzo pracochłonne i odpowiedzialne.
Napewno łatwo nie będzie, ale jak każdy kto podejmie się działania i zrobi swoje - to może być ciekawie ...:)
pozdrawiam !
hm.D.Kwapisz
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

Adaś
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Adaś » 12 sie 2005, 16:27

Może warto pomyśleć już o jakiejś stronce na ten temat np.:
www.zlot2007.zhp.pl ?
Ale tak na prawdę zlot w Kielcach, to już oczko w głowie nowego naczelnika, którego wybierzemy na początku grudnia. Także moim zdaniem z ustaleniami - przynajmniej szczegółów należy poczekać na nowego szefa. Może będzie miał jakąś wizję? Może jego ludzie zaproponują coś ciekawego?
phm. Adam Piwek
Zespół promocji i informacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP

Bądź bliżej harcerskiego Dolnego Śląska: www.dolnoslaska.zhp.pl

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 12 sie 2005, 23:06

dominik, najczesciej sie z Toba zgadzam, kiedy cos zarzucasz wzucajacym posty, ale niekiedy irytuje mnie, ze czepiasz sie doslownie wszystkiego.

tak, taki zlot to duze przedsiewziecie organizacyjne, logistyczne - jest potrzebne zaangazowanie mnostwa ludzi i mysle, ze nie tylko choragiew, na ktorej terenie w ostatecznosci bedzie sie odbywal zlot, przyczyni sie do sprawnego przeprowadzenia imprezy, wszak to bedzie jubileuszowy zlot calego ZHPu, nie tylko jednej choragwi.

sam zlot, moim zdaniem, jest potrzebny, przydatny i ubolewam, ze takich masowych imprez centralnych nie ma wiecej.

jestem za i jesli trzeba bedzie, z checia sie przylacze do organizacji.

pozdrawiam serdecznie
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 13 sie 2005, 09:57

A ja musze poprzec Dominika i jego wszlekie wątpliwości, bo po to ten temat poruszyłem...
Jestem sceptyczny co do mozliwości zorganizowania zlotu przez KCH Kielce i dlatego tez postanowiłem napisac o tym na forum.
Wszelkie krytyczbe i konstruktywne uwagi są mile widziane i uwazam, ze Dominik jak i dh Czesiu slusznie piszą o sprawach, które mogą nam przeszkodzic

czas na hurrra optymizm moim zdaniem juz dawno przeminął i powinnismy rozsądniej podejsc do tematu. tym bardziej, jezlei ma to byc zlot w jubileuszowym roku.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 13 sie 2005, 11:45

Pelikan napisał:
Jestem sceptyczny co do mozliwości zorganizowania zlotu przez KCH Kielce...
wdocznie zle zrozumialem intencje - przepraszam
wypowiedzialem sie w sprawie zorganizowania takiego zlotu w ogole, nie konkretnie przez KCH Kielce, a widze, ze problem lezy wlasnie w mozliwosciach tej jednostki,tak?
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 13 sie 2005, 15:43

Pelikan napisał:
Jestem sceptyczny co do mozliwości zorganizowania zlotu przez KCH Kielce.
Podejrzewam że pewnym argumentem za zdolnością KCh Kielce do zorganizowania Zlotu, jest coroczne organizowanie lipcowego HFKMS. Tylko że w tym festiwalu bierze udział ok. 1500 uczestników, a Zlot będzie liczył chyba 10 razy więcej. Co więcej, oznaczałoby to iż ta "ekipa", która jeszcze jakoś daje sobie radę z festiwalem, będzie też musiała sobie dać rady z 10 "festiwalami", i to "z marszu" zaraz po tym corocznym.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 14 sie 2005, 15:49

Zlot gdzieś się musiał przecież odbyć.Praktycznie to przecież nie organizuje to tylko ta garstka osób z GK, czy z KCH,ale cała rzesza ludzi,a patrząc na liczby,to co się u was dzieje, środowiska itp. itp. to potencjał i środki ku temu macie na pewno. Problemem są jak zwykle chęci, zaangażowanie, zgranie, tymczasowe zażenananie konfliktów,ale to jak przy każdym przedsięwzięciu (tylko ,że to jest odrobinę większe niż zwykle). W końcu to historyczne wydarzenie, pewna forma promocji (choć promować to was nie trzeba),a czasu jeszcze sporo.To takie spjrzenie osoby całkiem z zewnątrz...
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

barnrot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: barnrot » 14 sie 2005, 19:26

Jeśli tylko za zlot nie będą odpowiedzialne te same osoby, które sformułowały program rozwoju chorągwi kieleckiej, to pewnie katastrofą nie będzie.
M i c h a ł B o r u n http://eksphm.borun.pl http://orwellness.com/zhp

"Aby zdobyć flagę, trzeba myśleć tak jak flaga" - H a r c e r z L a z l o

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 14 sie 2005, 19:42

A jadnak drogi Michale, beda to te same osoby co zajmowaly sie strategią rozwoju (regresu??) Chor Kieleckiej. i te same osoby zajmuja się [USTAWA O PRAWOMYśLNOśCI ORGANIZACJI WYCHOWAWCZEJ].
wiem, ze po tym co tu pisze, ktos z kielc sie do mnie pewnie odezwie, ale powinni czym predzej zająć się powołaniem fachowców do ratowania tego co zostało, a nie po raz kolejny zajmowac sie dodawaniem chwaly na papierze :(

a do druhny z Koszalina.. są czasem kwestie, ktore nie kłocą, bo mozna zawiesic spory i pracowac razem, ale nie zawsze sie tak da. my tez jestesmy tylko ludzmi. a moze aż jestesmy ludzmi i dlatego sie buntujemy?

--
Odezwali się ;)
Na ich prośbę usunąłem część wypowiedzi.
Nie chce mi się już nawet kłócić. Sensu w tym nie widzę.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2007, 20:16 przez Pelikan, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Marek Jedynak
--

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 16 sie 2005, 10:03

Nie zaprzeczam celowości zlotu, tylko dziwi mnie kolejność:

- Założenia są utajnione, a wiemy, kto jest organizatorem i gdzie będzie zlot. Oznacza to dla mnie, że rzeczy typu miejsce, zwiad logistyczny itd. sa już dawno opracowane. Nie podano tylko założeń zlotu i komendanta, który z ekipą już musi z pewnością od kilku miesięcy ostro pracować.

- Jesli zlot ZHP ma być imprezą harcerzyków szkolnych a'la kielecki festiwal, to ja postaram się w trybie w miare pilnym (do 2007) roku opuścić tą organizację, aby mnie znajomi z tym nie wiązali. Bo wstyd.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 16 sie 2005, 11:13

dominik jan domin napisał:Nie podano tylko założeń zlotu i komendanta, który z ekipą już musi z pewnością od kilku miesięcy ostro pracować.
z tego co wiem to do tej pory ustaleniami związanymi ze zlotem zajmuje sie bezposrednio komendant chorągwi, a wątpei raczej, zeby to on zostal komendantem zlotu... a tym bardziej ktokolwiek z KCH :/ jakos nie widze nikogo kto by temu podołał, ale oni widzą inaczej (hmm jak mozna widziec z klapkami na oczach?)
Jesli zlot ZHP ma być imprezą harcerzyków szkolnych a'la kielecki festiwal, to ja postaram się w trybie w miare pilnym (do 2007) roku opuścić tą organizację, aby mnie znajomi z tym nie wiązali. Bo wstyd.
daj znac, to razem opuscimy, bo wstyd mi gospodarzyc na Ziemi Świętokrzyskiej w takiej sytuacji :(
hm. Marek Jedynak
--

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 16 sie 2005, 11:25

Odnośnie festiwalu w Kielcach: znam go tylko z relacji w TV - i bardzo dobrze pasują do niego określenie "Festiwal Kultury Szkolnej", a moim skromnym i wysoce subiektywnym zdaniem - mniej określenie "Harcerski Festiwal".

Moim, wysoce subiektywnym zdaniem - "kultura szkolna" i "kultura harcerska" - to dwa zbiory, które co prawda posiadaja pewną część wspólną, ale nie ona jest charakterystyczna dla tych zbiorów. Jesli zatem zlot miałby byc cukierkowatym przestawieniem w TV-ce, i taka byłaby wizja całości - to ja dziękuje, przesiadam do innego pociągu, w którym więcej będzie rzeczy harcerskich "do wewnątrz", w małych grupach, a mniej pokazów telewizyjnych na scenie z prezenterami TV ubranymi w mundurki harcerskie.

Zaś odnośnie zlotu KIELCE 2007 - dziwi mnie, że jest znane miejsce, bez (przynajmniej podani do wiadomości) założeń, infrastruktury, zwiadu logistycznego itd.

Bo generalnie zlot można zorganizowac bardzo łatwo i wszedzie - nająć firmy specjalistyczne i one to zrobią. Ale czy taki winien byc zlot harcerski - z pakietami plastikowego żarcia, namiotami ustawionymi w kolumnie czwórkowej, z centralnym placem ogniskowym na 10000 osób itd.?

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 17 sie 2005, 12:02

W mojej ocenie problem ZLOTU Kielce 2007 ma swoje żródło w fakcie braku wcześniejszej konsultacji dot. złożenia tej propozycji-oferty przez NASZĄ CHORĄGIEW -ze środowiskiem instruktorskim z pierwszej linni tj.drużynowymi,szczepowymi...
Nie wiem , może mieli to zrobić komendanci hufców ... przed zjazdem chorągwi ?
My o tej sprawie dowiedzieliśmy się właśnie na tym ZJEŻDZIE i nie bardzo było jak merytorycznie podyskutować... kto i jakie zadania podejmuje itp. Nie takie bowiem było zadanie ZJAZDU.
Myślę,że Markowi chodzi właśnie o formę powiadomienia ,że nasza chorągiew podejmuje takie wyzwanie ... ??? a nas (tu sobie, raz jeszcze przycukruję) "instruktorów z linii"-
nikt o zdanie nie pyta. :Oo
Bo jak przyjdzie do roboty , to napewno każdy ją podejmie - czy to z Kielc, Końskich ,
:) czy "z POLSKI"... :) Szkoda tylko,że już na samym początku ZLOT zaczyna się żle kojarzyć. :~(
Zlot bowiem będzie ZLOTEM całego Związku, ... moim , Waszym, GKi, Komendanta, i wszystkich ...
chciałbym w to wierzyć :)

Pozdrawiam !
hm.Dariusz Kwapisz

szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 18 sie 2005, 06:54

a moze ktos mnie uswiadomi co ma na celu ta spiskowa teoria dziejow
utajnione zalozenia, utajniony komendant, utajniona strategia
a moze jeszcze nic takiego nie istnieje
moze trzeba wziasc sie do roboty i zamiast jeczec postarac sie aby ta impreza byla fajna
przeciez jaka ona bedzie to zalezy tylko od nas
ej co jest z wami
pigwa

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 18 sie 2005, 09:34

Założenia są - wszak napisano w uchwale RN, że "po zapoznaniu się z założeniami". A skoro są założenia (nieujawnione, więc niejawne), to musi być ktoś, kto to odpowiedzialnie przygotował - czyli jakiś - choćby tymczasowy - komendant tego zamieszania.

Bo nie wyobrażam sobie, aby ktoś okreslił "zlot będzie w Kielcach", a dopiero p-otem wymyslał - jaki zlot, i kto to będzie przygotowywał.

Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”