Nowoczesny program

Wydział Programowy
Zablokowany
paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 06 mar 2005, 10:54

Coraz częściej obserwuje się w drużynach niski stan liczebny. Ludzie przychodzą i odchodzą, nie zagrzewając miejsca. Jak to się dzieje?
Może to wina programu, który oferujemy im jako drużynowi? Może po prostu wpajamy im rzeczy, które były przydatne 40 lat temu, ale dziś są już bezużyteczne w codziennym życiu.
Bardzo bym wszystkich prosiła o napisanie jakichkolwiek pomysłów na współczesny program. Co Wy oferujecie dzieciakom w swoich drużynach?
Pozdrawiam
Paulina
...w górach jest wszystko co kocham...

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 06 mar 2005, 15:58

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 07 mar 2005, 14:37

No właśnie o takie odpowiedzi mi chodzi...

No cóż jak na razie muszę rozdwoić się pomiędzy usprawnianiem przybocznej i usprawnianiem działania zastępów... Więc na techniki trochę mi czasem brakuje czasu..

Zastanawiam się jednak czy ktoś kiedyś na zbiórce drużyny puścił dzieciakom bajkę z kompa, albo z video? Czasem spotykam się z dziwnym spojrzeniem ludzi, kiedy mówię, że chciałabym oglądnąć na zbiórce "Mulan" (na przykład)...

Nikt_name

Post autor: Nikt_name » 07 mar 2005, 16:38

Nie znajdziesz książkowej definicji, ponieważ jest to związek frazeologiczny luźny, a takich się w słownikach nie definiuje (bo nie ma po co, to po prostu zwykła suma znaczeń słów wchodzących w skład frazeologizmu). Związek międzyludzki to relacja zachodząca między osobnikami gatunku homo sapiens. Tyle. Jeśli koniecznie chcesz sięgać po słownik, to sprawdź definicję rzeczownika związek i przymiotnika międzyludzki.

--
Igor Kuranda HO
Szczep 7 Wieluńskich Drużyn Harcerskich

sw_Mikolaj2
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sw_Mikolaj2 » 07 mar 2005, 20:00

dzieki Igor.

po prostu sie staramy być na czsie. ale nie bylo by tego (uwaga podlizuje sie) bez swietnie zorganizowanego zaplecza, a to sprawka panujacego nam Komendanta - hm. R. Gacka, ktory znosi nasze ( tj ZPH) fanberie, nawet te najdziwniejsze :D
hm. Zbigniew Paweł Skupiński HR
komendant 109 Szczepu "Wataha" w Jordanowie Śląskim
Hufiec Łagiewniki

paunow
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: paunow » 07 mar 2005, 23:13

Ja też ostatnio zaczynam korzystać z projektora, itp. :) Dostępność mam, tyle, że daleko jechać trzeba, choć mieszkam w mieście wojewódzkim, ale niestety obrzeża ;) W każdym razie czekam na jakieś jeszcze pomysły na nowoczesny program ;)

poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 08 mar 2005, 14:23

Ostatnio biwak wędrowników zorganizowany przeze mnie rozpoczęło zadanie:
-o 17.00 każdy patrol (patrole rozpoczynały z różnych miejsc) dostał sms-a z trasą jaką będzie szedł łącznik (nazwy ulic, nic ponadto)
-gdy znaleźli łącznika (hasło "CZUWAJ") dostawali list z adresem strony internetowej
-po wejściu na stronę internetową dowiadywali się gdzie jest biwak, że o 19.27 mają się na nim stawić i jakie mają do wykonania zadania (ponieważ biwak był realizacją zadania 2 do 100 zadaniem patroli było przypomnienie sobie wszystkich posiadanych wiadomości o światowym skautingu i roli jaką w nim pełni ZHP)
Na biwak kazdy patrol miał do przygotowania zajęcia o skautach z pewnego zakątka świata. Jeden z patroli wykonał pokaz slajdów i ściągnął rzutnik multimedialny i laptopa, inny przygotował regionalną potrawę, a wszystkie korzystały z angielskojęzycznych stron w internecie.
Na biwaku planowane było nagranie filmu z pozdrowieniami dla skautów w 9 językach...

Pomysłów osobiście mam mnóstwo, ale nie tylko ja. Druhna ode mnie z drużyny zrobiła zbiórkę o muzyce lat 50-tych na której uczyliśmy się tańczyć rock and rolla... (jest w drużynie od czerwca)

Wystarczy rozbić ciasne horyzonty umysłowe a okazuje się że można. I jak zostało już napisane programy które oferuje GieKa i światowe organizacje skautowe są dla nas i trzeba z nich korzystać (bo sa naprawdę dobre).
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”