Strzelectwo - propozycja na zlot drużynowych... i nie tylko

Wydział Programowy
lesne_echo

Post autor: lesne_echo » 16 lut 2005, 11:36

Leśne Echo zabiera glos w Waszej dyskusji na zasadzie zwracania uwagi na jakiś wycinek
tej bardzo specjalnej dyscypliny sportu, głównie chodzi mi o to abyście robili to bezpiecznie
i zgodnie z prawem. Pamiętajcie , że zwykle jest tak że dopóki nic się nie stanie to wszyscy
przymykają oczy. Gdy pojawi się wypadek- Ci którym to do tej pory nie przeszkadzało ...
zaczynają wieszać psy na nieszczęśniku,który zrobił strzelanie i mówić że omi wiedzieli,że
tak będzie... A prokurator w takim przypadku zapyta ; kto miał uprawnienia dp prowadzenia
zajęć? i jeśli taka osoba będzie , to choć zdarzenia się nie cofnie w czasie- będzie to okoliczność
przemawiająca na korzyść prowadzącego strzelanie... o ile nie zaniedbał bezpieczeństwa !
NO, ALE JUŻ KONIEC KRAKANIA ! Bawcie się w strzelectwo, uzyskujcie klasy sportowe,odznaki
zachęcajcie do tego innych, ... bo strzelectwo było w HARCERSTWIE OD DAWNA I NADAL POWINNO W NIM BYć !
Jeśli chodzi o broń, to jak zapewne druh wie- wiatrówki do tych 17J nie są bronią i możecie
nawet bez specjalnych kwitów mieć je na stanie- zastanówcie się nawet czy nie warto ich
kupić od LOKu ? Nie będą to zapewne duże pieniądze za takiego SULA, TAU-może być droższy.
Pisząc w poprzednim tekście ,,o wypasionym tale,, myślałem sobie , że droższej broni na razie nie
warto kupować- i nie miałem wiedzy że WY już ten poziom macie zaliczony. GRATULUJę !
To,że jest to broń będąca w użyczeniu - może to i dobrze, ale najlepiej wiecie to WY, bo to WY
działaciue w Ostrowie Wlkp. a nie ja . Nie traktujcie tego głosu jako czepianie się, bo bardziej należy
Was chwalić niż krytykować, bo z prowadzonej dyskusji wynika ,że znacie się na rzeczy.
A GK ZHP powinna pomóc w tej pracy, choćby przez zaproszenie WAS do rozmowy,
wysłuchanie problemów - odwiedziny w środowiskach , które przewodzą i u tych pozostałych
też aby poznać skalę problemu i zawczasu uporządkować temat.
Na koniec wspomnę tu jeszcze , że są środki na sport w MENiSiE i tu GK ZHP mogłaby pomóc
takim klubom harcerskim jak HKS 47-KIELCE, HKS GROT ... i czy są jeszcze inne ?
Druh z Gniezna mówił, że oni też coś robią...
Zobaczymy jak się poprawi frekwencja na MP ZHP po tych naszych dyskusjach na forum..
CZUWAJ !!!
LE- już się wylogowuje z forum .

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 21 lut 2005, 10:49

Ciekaw jestem kiedy dh.Tomasz Nowak zechce się wypowiedzieć na tej stronie?
Na razie muszę się zgodzić z obawami Klao, wypowiedzianymi poza forum, że ta dyskusja
nic nie wniesie , bo zabierają w niej głos ludzie , którzy o niczym nie decydują...>:(
Święte słowa !!!
W tym i piszący te słowa >:(,jak widać też nie ma nic do gadania. Przykre to ,ale tak jest.
Nie wiem jak mam to doprawdy rozumieć takie zainteresowanie sprawami strzelectwa, tzn jego brak -ze strony wydziału specjalności. Osobiście uwazam, i będę tu nieskromny że tworząc
HKS 47-Kielce, na bazie 47 KDH im. 1SBS- zrobiliśmy kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty...
??? Cieszy przy tym opinia, że kurs strzelecki (grudniowy) podobał się uczestnikom i czekają na następny.
Tylko co ja mam
Wam powiedzieć , jak nie mam żadnego odzewu od harcerskich decydentów?!:??|
No chyba, że napuścimy do działania dh.Leśne Echo, i pomoże nam w tym problemie...:Ozzz
Powiem tak,
1.Mamy , podejrzewam że jedyny w skautingu HARCERSKI KLUB STRZELECKI .
2.Nic nas nie kosztuje jego utrzymanie, choć wydaje się to niemożliwe klub ma 38mce w POLSCE,
posiada skromną , ale prawie własną bazę. Ludziom chce się robić i pokazać, że harcerz też potrafi strzelać i nie tylko z podpórki... Wspomniany wcześniej wynik 585 na 600 M.Moćko , to nie
byle co , i trzeba było na to czekać 10 lat !!!
3.Klub ma osiągnięcia,chce pomagać i pomaga innym w strzelectwie... Dzięki za miłe słowa
z OSTROWA<GNIEZNA<WARSZAWY... Obiecuję, że cokolwiek będzie się działo - zawsze chętnie
pomogę WAM- jak tylko czas i zdrówko pozwolą...

Będę niepoprawnym optymistą i poczekam jeszcze do końca tygodnia, może nas ktoś z GKi nawiedzi tu w Kielcach i podejmie temat ?
Druhu TOMKU !
Czy tego naprawdę nie widać,że ludzie mają sprawę do załatwienia?! /
Odkładanie sprawy pn. STRZELECTWO w ZHP nic nie daje pozytywnego, pozostawia niesmak...:(

hm.Dariusz Kwapisz... jeszcze CZUWA !!!
???:~(>:(:lol

???
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

Fazji

Post autor: Fazji » 22 lut 2005, 11:17

To co pisze druh Darek jest niestety przykrą prawdą, że tam gdzie potrzeba to osoby decydujące milczą zamiast odpowiedzieć na działania oddolne i potrzeby "maluczkich". Mam nadzieję że jednak ktoś z GK ZHP się w końcu odezwie lub zacznie działać w kierunku, który porusza ten wątek.
Pozdrawiam

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 05 mar 2005, 14:32

W dniach 2-4.03. br byłem w Warszawie na targach REMARK i chciałem przekazać szefowi specjalności obiecane i gotowe już CERTYFIKAT ze szkolenia strzeleckiego GK - MON.
Przesłałem wiadomość do GKi , jak też zaproszenie na targi - celem spotkania się, odbioru w/w
oraz ich zarejestrowania . Zjawił się tylko dh.Jacek Myszkowski i odebrał swoje certyfikaty .
Ze strony GK ZHP nie było odpowiedzi , ani też sugestii co zrobić jeśli nikt się nie zgłosi po ich odbiór ???.
Dlatego proszę zainteresowanych o osobisty kontakt , celem uzgodnienia wysyłki Certyfikatów.:)
Nadal zapraszam przedstawicieli GK ZHP do odwiedzenia HKS 47 - Kielce w miejscu stacjonowania- do Kielc. Są sprawy do omówienia, chciałbym zaprezentować co udało nam się zrobić w strzelectwie i czego oczekujemy od naszej Centrali ?:Oo
Nadal uważam też, że przydałoby się powołanie inspektoratu, o co zabiega też dh.A.Szymanek:(
( Arek proszę powiadom o certyfikatach pozostałych z którymi masz kontakt).:Ozzz
Czuwaj !
hm.Dariusz KWAPISZ

ps. Bardzo mi przykro,że nic nie mogę Wam powiedzieć o dalszych planach dot.kontynuacji szkolenia strzeleckiego z braku danych od dh.Tomka NOWAKA -kier.Wydz.Specjaln. GK ZHP :~(

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 05 mar 2005, 14:53

Przenieśmy dyskusję o strzelectwie w ZHP na stronę specjalności , gdy dot.pracy całorocznej
oraz na Zlot, gdy dotyczy strzelectwa na Zlocie . Ok ?
Może nie będzie lepiej , ale może :lol:lol:lol śmieszniej...
a nasze dywagacje trafią tam gdzie chcielibyśmy ! Co druh na to ,druhu Tomaszu ? :Oo
Pozdrawiam !
Czuwaj !
hm.Dariusz Kwapisz
?????????

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 05 mar 2005, 14:59

Dziś odbyły się zajęcia strzeleckie 51 KDH, z hufca Kielce-południe .
Strzelali z kpn Tau 200, najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami ...:):):)
Stąd właśnie dziś - moja zwiększona aktywność na forum ;)
Czuwaj !
DK

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 05 mar 2005, 22:26

Tak jak druh Arek pisał.. zakończyliśmy Hufcowo Ligę Strzelecką, a dla ułatwienia link do strony HKS "Grot" - http://www.zhp.zapis.net.pl/hks/

Przy okazji, juz niebawem u nas III Harcerskie Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej.
Więcej informacji na ten temat - http://www.zhp.zapis.net.pl/hks/mistrzostwa/
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

t.m.nowak
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: t.m.nowak » 09 mar 2005, 16:43

Drodzy Druhowie,

Witam wszystkich serdecznie, będąc wywołanym niejako "do tablicy". Cieszę się, że wszyscy prowadzicie ożywioną dyskusję na forum - szkoda tylko, że zapoczątkowaliście ją na forum program, a nie na "naszym" forum specjalności, gdzie stanowczo częściej zaglądam i gdzie stanowczo częściej zaglądają ludzie zainteresowani specjalnościami... Niestety tego co tu jest już nie przeniesiemy na nasze forum - mój współpracownik administrujący forum specjalności nie ma w tym miejscu żadnych uprawnień... Sami możecie co najwyżej zwrócić się z tą prośbą do administratora.

Czytam co wypisujecie, i choć cieszę się z "fermentu", który zawsze jest twórczy, to niestety martwi mnie w wielu miejscach Wasze podejście do sprawy - czekanie na "górę", że może coś zrobi, powoła, zorganizuje, zarządzi... Jesteśmy organizacją społeczną procującą na prawach stowarzyszenia i to "dół" tak na prawdę decyduje o kształcie organizacji, a "góra" jest tylko do realizacji pewnych ogólnie wytyczonych kierunków! Tak na prawdę powinniście wziąć sprawy w swoje ręce: potrzebny Wam zespół - to się skrzyknijcie; potrzebne szkolenie - to się do niego zorganizujcie! Główna Kwatera może Wam w tym jedynie pomóc, a nie przejmować "ręcznego sterowania".

Po drugie martwi mnie też Wasze podejście do sprawy organizacji naszego działania - nie każda inicjatywa, potrzebuje nowego zespołu! Trzeba przede wszystkim wykorzystać zespoły i możliwości już istniejące - w Wszym przypadku jest to Inspektorat Drużyn Obronnych, z dh. Łukaszem Piecem na czele (kontakt na stronie Wydziału Specjalności) i to z nim należy się w Waszej sprawie kontaktować. Nie możemy atomizować naszej działalności, tylko starać się łączyć w silne grupy kierunkowe! I nie po to łączymy inspektoraty pożarniczy oraz ratowniczo-medyczny w jeden silny, żeby dzielić inspektorat drużyn obronnych na zespoły spadochroniarzy, strzelców, nurków, surwiwalowców itd. Proszę więc pilnie nawiązać kontakt z dh. Piecem, powołanym przez Naczelnika w porozumieniu ze mną na funkcję, która w założeniu odpowiada opiece nad Wami i Waszym działaniem!
Po trzecie: przykro mi, że bębnicie w kierownika Wydziału jak w bęben, nie wspominając o tym, że to ten kierownik przejął się sprawą starając się w bardzo trudnej sytuacji finansowej Związku znaleźć środki na nagrody na zawody o Puchar Naczelnika, to ten kierownik po karkołomnych zabiegach znalazł pieniądze na jesienne szkolenia strzeleckie w Kielcach (dodam, że niebagatelne środki w porównaniu z tym co wcześniej się udawało znaleźć na strzelectwo), ten sam kierownik zabiega o obecność strzelectwa na II ODZ i będzie zabiegał (choć sytuacja jest trudna) o dalsze środki na szkolenie strzeleckie w ZHP. Ale musicie zrozumieć, że ten kierownik nie może na każde zawołanie na spotaknia z instruktorami, środowiskami w różne zakątki Polski, a dzieje się tak z kilku powodów:
- bo takich środowisk w Polsce jest 1516, a ja kierownikiem jestem od niecałych 600 dni...,
- bo Naczelnik powołał mnie na tą funkcję, abym pomógł mu realizować statutowe obowiązki w zakresie specjalności, a z tego wynika, że muszę na bieżąco m.in.: pracować z 13 zespołami specjalnościowymi GK i 17 zespołami chorągwianymi, pozyskiwać środki i sprzęt z zasobów MON, tworzyć możliwości do pracy specjalnościowej przez kontakty z rozlicznymi partnerami, współtworzyć regulaminy i programy, prowadzić działalność szkoleniową, poradniczą i publikacyjną... A to tylko fragment moich obowiązków,
- bo GK nie stać na delegowanie swoich instruktorów do wszystkich środowisk,
- bo nie wolno nam wyręczać w pracy komend hufców i chorągwi, co wynika chociażby z podległości słuzbowej...

Mógłbym o tym jeszcze długo pisać... Ale proszę o uznanie tego, co napisałem i przyjęcie do wiadomości i realizacji następujących punktów:

1. Jeśli potrzebny Wam jakikolwiek zespół, wsparcie oragnizacyjne, finansowe i sprzętowe, to proszę się kontaktować w tej sprawie dh. Łukaszem Piecem odpowiedzialnym za pracę całej specjalności. GK w miarę swych skromnych możliwości postara się dopomóc. Dh. Łukasz Piec odpowida również jako instruktor GK za kontakty ze środowiskami w zakresie powierzonej mu specjalności.
2. Jeśli chcecie nowego umiejscowienia wątku - proszę o kontakt z adminem forum.
3. Jeśli bardzo pragniecie mojej wizyty - to proszę wykazać się dużą dozą cierpliwości, bowiem jest to możliwe, tylko po wypełnieniu moich podstawowych zadań w GK i przy okazji podróży służbowej przebiegającym przez Wasz teren - chodzi o minimalizację kosztów. Aczkolwiek nie sądzę, by taka wizyta mogłaby cokolwiek zmienić w moim i tak życzliwym do Was nastawieniu.
4. GK może zająć się dystrybucją wszelkiego rodzaju materiałów, o jakich się tu wspomina - ale na Boga nie musi się to odbywać na zasadzie posyłania umyślnego - istnieje instytucja przesyłki za pobraniem...
5. Przypominam, iż wszelkiej pomocy prócz GK obowiązane są w pierwszej kolejności udzielić Wam komenda hufca i chorągwi.
Na koniec łączę wyrazy szacunku, uznania i mojej życzliwości

Czuwaj!
hm. Tomasz Nowak HR
Wydział Specjalności GK ZHP

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 10 mar 2005, 13:26

Druhu Tomaszu !
Dziękuję za obszerną wypowiedż i wyjaśnienia.
Nie chcę tu , na forum prowadzić dyskusji na zasadzie "bicia piany"- bo nie taka jest intencja oraz
cel tej rozmowy... Osobiście mam świadomość ,że jeden instruktor - nawet najlepszy
i dyspozycyjny 24 godz. na dobę -nie jest w stanie odwiedzić wszystkich ,w ich środowiskach
nawet 1 raz na dwa lata.
Nikt z nas nie zamierzał też , jak piszesz "walić w kierownika jak w bęben", a fakty które przytaczasz w swojej wypowiedzi są prawdziwe , ok. ale zarówno nasze postrzeganie rzeczywistości jest subiektywne,widziane z dołu- myślę że i Twoje jest spojrzeniem Szefa Wydziału ... Trochę się one jak widać różnią i aby tego dalej nie roztrząsać pożegnam się tradycyjnym, harcerskim CZUWAJ ! :~(
hm.Dariusz KWAPISZ
szef HKS 47-Kielce

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 10 mar 2005, 20:03

W sprawie technicznej.
Wątek nie zostanie przeniesiony na forum specjalności, gdyż jego temat jest związany z OZD i jego PROGRAMEM. Inną sprawą jest odbieganie przez Was od tematu. Proszę zacznijcie tę dyskusję na odpowiednim forum, a tu powróćcie do propozycji na II OZD

pozdrawiam serdecznie;)
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”