Zajęcia Strzeleckie

Wydział Programowy
Zablokowany
cichutka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cichutka » 02 sty 2005, 13:36

Czuwaj!
Zastanawiam sie czy na Zlocie drużynowych moznaby zorganizowac warsztaty strzeleckie, wiem ze takie warsztaty organizuja wspólnie HKS Grot z Ostrowa Wlkp. i HKS 47 z Kielc. Mnie i moją druzynę bardzo takie zajęcia interesują ale niestety nie mamy takich mozliwosci:-(
Wiem ze na takich zajęciach druzynowi i przyboczni moga zrobic patent strzelecki i nauczyc sie jak organizowac zawody strzeleckie. Wiem z doswiadczenia ze takie zajecia bardzo sie podobaja harcerzom,a nawet wędrownikom. Piszcie co o tym myslicie. A jesli ktos zajrzy tu z GK to bardzo prosze o rozpatrzenie tego pomyslu. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Cichutka
drużynowa 4 DH "LORIEN"
szczep drużyn ZHP NIEPRZEMAKALNI
http://www.zhp.zapis.net.pl

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 02 sty 2005, 13:58

Wreszcie ktoś z Ostrowa. Witam Cichą ;)

Pomysł ciekawy, interesujący, moim zdaniem. Oczywiście do zrealizowania.

Powiem wam, że strzelectwo jeśli jest dobrze zorganoziwane w danym środowisku robi tak zwaną furorę. U nas w Ostrowie HKS "Grot" świetnie sobie z tym radzi i drużyny z naszego Hufca bardzo się tym zainteresowały. Co roku są u nas organozowana Hufcowa Liga Strzelecka dla wszystkich harcerzy jak i instruktorów. I co roku jest coraz więcej chętnych i co raz bardziej ostrowscy harcerze chętniej przychodzą na takie zawody. Coraz lepiej strzelają i mają lepsze wyniki ;) Wcześniej nigdy się nie domyślałem gdy byłem harcerzem, że w coś takiego też można się "pobawić" będąc harcerzem.
Być może dzięki takim warsztatom, drużynowi zauważą dopiero, lub zrozumiejuą, że strzelectwo to naprawdę dobra rzecz. Być może dopiero wtedy załapią natchnienie, talent jakiś podczas tym warsztató i spróbują to rozpowrzechnić w swoim środowisku, mieście. A druga sprawa jest taka , że strzelectwo też przyciąga ludzi do naszego zwązku więc to jest dużo plus ;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 02 sty 2005, 14:10

Byłoby to o tyle łatwe iż dosłownie 100 m o terenów zlotowych jest pełnoformatowa strzelnica garnizonowa. :)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

t.m.nowak
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: t.m.nowak » 12 sty 2005, 12:41

Propozycja wydaje się jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że zależy nam na tym, żeby podejście do strzelania było zdrowe, tzn. sportowe... No i na jakimś poziomie. Ostatnio HKS-47 Kielce zorganiozował serię szkoleń dla środowisk harcerskich na własnym terenie. Rozmawiałem z szefem HKS-47 na temat organizacji tego typu szkoleń w Krakowie dla drużynowych i oczywiście wydaje się być tym zainteresowany. Oczywiście należy to jak najstaranniej omówić z komendą zlotu i będzie to uczynione. Ale myślę, że nie tylko należy zorganizować zajęcia popularyzatorskie (tak jak w "Perkozie" zorganizował to Centralny Ośrodek Lotniczy), ale również szkolenie z zakresu jak się za to wziąć we własnym środowisku! A dobre przykłady tego są - jak widać po inicjatorach tego wątku.
hm. Tomasz Nowak HR
Wydział Specjalności GK ZHP

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 31 sty 2005, 20:47

A ja przy okazji upiekę swoją pieczeń...
Zapraszam zainteresowanych drużynowych przebywających na II OZD w Krakowie na moje zajęcia pn. "Harcerstwo i specjalność obronna" (nazwa jeszcze robocza, ale temat zajęć będzie takowy). Jak pracować po harcersku ze specjalnością? gdzie jest granica pmiędzy nimi? jak to połączyć? propozycje programowe itp. Nad ostateczna formą pracujemy własnie w Inspektoracie Drużyn Obronnych GK ZHP.
serdecznie zapraszam i do zobaczenia.
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 01 lut 2005, 15:32

Jeżeli juz o strzelectwo w ZHP chodzi to jest kilka rzeczy, które można zrobić w tym kierunku...
materiał zebrany poniżej udostepnił tenże druh (wielu go już zna) :
hm. Dariusz Kwapisz (HKS 47 - Kielce, tel. 041 368 68 68, hks47-kielce@strzelec-kdh.pl )

Z dziedziny STRZELECTWO harcerz, instruktor może uzyskać następujące uprawnienia, zdobyć odznaki:

1. Strzelecka odznaka klubowa HKS 47 - Kielce (wzorowana na znaku spadochronowym ZPS Londyn, pikujący orzeł umieszczony na tarczy strzeleckiej, w środku: brązowa, srebrna lub złota lilijka oznaczająca stopień odznaki)

2. Harcerska odznaka strzelecka - regulamin i wymagania są w opracowaniu. Będą dostępne w GK ZHP w maju 2005.

3. Odznaka strzelecka PZSS - brązowa, srebrna, złota

4. Patent strzelecki PZSS - podstawowy i jedyny dokument stwierdzający posiadanie kwalifikacji do uprawiania strzelectwa na terenie RP.

5. Licencja strzelecks PZSS - klubowa lub indywidualna. Uprawnia do startu w zawodach strzeleckich PZSS, posiada oznaczenia: A, B, C.

6. Uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego, trenera, sędziego. Można zdobywać na kursach organizowanych przez OZSS, kluby w opraciu o zgłoszenie dokonane do właścicwych władz sportowych
a) sędziowie posiadają klasy: III, II, I, P (państwowa), M (międzynarodowa)
b) instruktorzy posiadają klasy: II, I
c) trenerzy posiadają klasy: II, I, M (mistrzowska)
Uprawnienia trenerskie można uzyskać na AWF Wrocław.

7. Klasy sportowe - zawodnicy uprawiający strzelectwo sportowe mogą zdobywać klasy sportowe od III-MM (mistrzowska międzynarodowa).

więcej info niebawem :D
hm. Marek Jedynak
--

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 01 lut 2005, 15:43

A żeby potwierdzić jakośc zajęć specjalnościowych w HKS-47, z którym mialem już do czynienia :) zapraszam wsyztskich na strony PZSS http://www.pzss.org.pl/index1.htm

W kategorii juniorów młodszych HKS-47 prezentuje się nastepująco (pierwsza liczba - rocznik; druga - puntacja):

Karabin pneumatyczny 40 strzałów

1. Korpusiński Maciej 87 Kadet Gorzów 107
2. Szymanek Mirosław 87 Górnik Katowice 92
3. Pytlos Konrad 87 Gryf Słupski 88
4. Kotomski Piotr 88 Górnik Katowice 78
5. Poklękowski Dawid 87 Zawisza Bydgoszcz 77
6. Moćko Michał 87 HKS 47 Kielce 73
7. Michalak Kamil 88 Gwardia Zielona Góra 69
8. Fedro Marcin 88 Gwardia Zielona Góra 66
9. Bujakowski Mariusz 88 Górnik Katowice 63
10. Wojnowski Witold 88 Grunwald Poznań 63

Karabin sportowy 60 strzałów leżąc

1. Szymanek Mirosław 87 Górnik Katowice 96
2. Pytlos Konrad 87 Gryf Słupski 80
3. Moćko Michał 87 HKS 47 Kielce 57
4. Zawal Rafał 87 Zawisza Bydgoszcz 57
5. Przybyła Piotr 87 Śląsk Wrocław 46
6. Strzeszewski Tomasz 87 Legia Warszawa 42
7. Liebrecht Marcin 88 Flota Gdynia 40
8. Brzeziński Artur 87 Lider Lębork 36
9. Miśniakiewicz Marek 87 Vetrim Opole 36
10. Porębski Dawid 87 Kaliber Biasłystok 27

Gratuluję serdecznie!!! Harcerski klub jest konkurencją dla cywili jak widać. Nie ma co! :p
hm. Marek Jedynak
--

dk_kielce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dk_kielce » 03 lut 2005, 12:46

Strzelectwo - propozycja na zlot drużynowych... i nie tylko
Wywołany do odpowiedzi, na propozycję organizacji zajęć strzeleckich dla drużynowych - uczestników zlotu na Pasterniku, oczywiście jestem za ! Faktem bowiem jest, że w wielu drużynach organizowane są zawody strzeleckie przy pomocy sojuszników i samodzielnie.

1. Warto więc uporządkować naszą działalność, a może powołać nawet Inspektorat strzelecki przy wydziale specjalności GK ZHP. Taką propozycję zgłosili m.in. druhowie z Ostrowa Wlkp.

2. Wskazane jest wprowadzenie harcerskiej odznaki strzeleckiej, która potwierdzałaby posiadanie umiejętności przez harcerza i wyróżniała go, jako specjalistę w ZHP. Pomysł ten chodzi mi po głowie tak długo, że żadne proszki już nie pomagają - dlatego postaram się przedłożyć propozycję do Wydziału Specjalności najpóźniej w maju. Byłoby to nawiązanie do odznaki jaka już istniała w związku, na terenie chor. krakowskiej.

3. Na zlocie drużnowych chciałbym, o ile będzie zainteresowanie zorganizować:
a) szkolenie strzeleckie z broni pneumatycznej kal 4,5 mm (karabin, pistolet)
b) szkolenie strzeleckie z broni kulowej kal 5,6 mm (karabin, pistolet)
c) szkolenie strzeleckie z broni kulowej kal 9 mm, 12/70 (pistolet, strzelba)
Dlatego chciałbym, aby uczestnikami tych zajęć byli autentyczni "pasjonaci" strzelectwa w harcerstwie, którzy po zakończeniu zlotu podejmą wyzwanie oraganizacji tej trudnej dyscypliny sportowej w swoich środowiskach. Tak jak zrobił to Arek Szymanek z Ostrowa Wlkp. po zlocie w Gnieźnie.

Przewiduję, że w zajęciach mogłoby wziąć udział ok. 20 instruktorów.
Natomiast dla innych, Ci instruktorzy - być może przyszli organizatorzy strzelectwa - mogliby pod nadzorem poprowadzić strzelania, zawody dla zlotu.

4. Wspomnę tu jeszcze, że w br. planuję zorganizować - jeśli będą środki z GK ZHP:
a) kolejną edycję szkolenia strzeleckiego w Starachowicach- kwiecień
b) kolejne MP ZHP w strzelectwie także w Starachowicach - czerwiec.

5. W uzupełnieniu informacji podanej przez Marka Jedynaka dot. klasyfikacji Najlepszy Zawodnik Roku w konkurencji karabin, chę Wam podać, że nasz wychowanek zdobył brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zielonej Górze z wynikiem 585 pkt. na 600 możlliwych, odległość strzelania 50 m. Mowa tu o Michale Moćko, który jak popatrzycie w klasyfikacje podaną przez M. Jedynaka zostawił w pokonanym polu nie tylko cywili, lecz zawodników z klubów wojskowych i policyjnych.

6. Informacja dla uczestników szkolenia strzeleckiego - I edycja:
nie otrzymałem jeszcze wszystkich sprawozdań, dlatego wstzymuję wydanie certyfikatów - zaświadczeń o ukończeniu szkolenia. Jeśli nie otrzymam ich do 10.02.br nie będą brane pod uwagę.

Zainteresowanym podaję mój adres e-mail:
hks47-kielce@strzelec-kdh.pl

Czuwaj!
hm. D. Kwapisz
szef Harcerskiego Klubu Strzeleckiego 47-Kielce
licencja PZSS nr 14/LK/99/R

lesne_echo

Post autor: lesne_echo » 15 lut 2005, 08:49

Bardzo fajnie , miła druhenko że zaczęłaś dyskusję nt.strzelectwa w harcerstwie.
To bardzo ciekawe zajęcia w drużynie ,w hufcu pod jednym wszak warunkiem:
Że są robione bezpiecznie ! Bo to,że i ja kiedyś - prowadząc drużynę robiłem strzelanie
w warunkach polowych , jest to fakt. Dobrze, że nic się wtedy nie stało-choć wówczas
uważaliśmy, że wszystko robimy dobrze. Dziś, po kilku... latach patrzę na to zupełnie inaczej.
Dlatego zdecydowałem się na udział Waszej dyskusji- a rozpoznawszy że to TY ją zaczęłaś
kreślę do Ciebie te kilka słów.
Gratukuję Ci miejsca ,chyba 5,lub 6 - tak? na MP ZHP w strzelectwie !!!
A co na to Twoi rodzice, czy oni zauważyli te osiągnięcia ?
Może to też jest ważne , jak postrzegają wasze strzelanie właśnie rodzice...
P O Z D R O W I E N I A ! ! !
Leśne Echo

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”