sprawności przed czy po przyrzeczeniu?

Wydział Programowy
agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 09 kwie 2006, 13:14

w naszej drużynie na próbie harcerza jest wymaganie " zdobył/a przynajmniej 1 sprawność" bez tego wymagania nie można złożyć przyżeczenia. Więc ja mówię, że sprawności można a nawet powinno się zdobywać już od samego wstąpienia do ZHP
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 26 kwie 2006, 15:13

Sprawa jest prosta. Sprawno

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 26 kwie 2006, 15:23

Sprawa jest prosta. Sprawności to pewne umiejętności i zdobyta wiedza. Kojot chyba żle interpretuje zapisy regulaminowe. Regulaminy nie zabraniają zdobywać "cywilom" sprawności harcerskich. Zapis "Harcerka i Harcerz zdobywają sprawności ..." wskazuje nam, że ten regulamin jest dla harcerzy. A w wymaganiach sprawności nie określa się kto może, a kto nie zdobywać sprawności. Czy tylko członkowie klubów żeglarskic

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 26 kwie 2006, 15:29

Coś się zacięło jutro dokończę.

słoneczko
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: słoneczko » 26 kwie 2006, 17:55

Nie zastanawiałam się nad tym... Ale ja w mojej próbie na harcerkę miałam "zdobędzie przynajmniej 1 sprawność" no i ją zdobyłam, rozkaz przyznający był przed moim przyrzeczeniem.

Pozdrawiam
HO Weronika Goszcz
102 Kielecka Drużyna Harcerek

"Wybuduj sobie z marzeń drabinę sięgającą aż do gwiazd
i zdobywaj kolejno każdy jej szczebel..."

dh edek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dh edek » 27 kwie 2006, 15:10

c.d z dnia poprzedniego.
Czy tylko członkowie klubów żeglarskich mogą zdobywać patenty żeglarza czy sternika jachtowego?
Wracając do próbnej drużyny. Drużynowy nie ma prawa przyjmować przyrzeczenia podczas okresu próbnego drużyny. Uprawniwnia takie zdobywa po pozytywnym zamknięciu okresu próbnego.
I jak teraz wyobrazić sobie można drużynę w okresie próbnym, w której co się robi? Nie można przy

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”