czy drużyna może mieć specjalizacje....

Wydział Programowy
wszegniew

Post autor: wszegniew » 09 gru 2002, 22:01

chodziło mi oto ze ratownik z grupy PCK posiada legitymacje lub idyfikator ktorym sie moze posłuzyc ...:)
nie twierdze ze harcerze nie sa szkoleni według norm UE , bo teraz obojetnie jaki kurs np. spawacza jest na normach UE...hihi
wiem ze tez niemoge sie wylegitymowac jako harcerz... i to moze jest złe ,kto to wie ..

--
HO Piotr Widera-Drużynowy 9PDH"LEKKA STOPA" Szczep ZHP "MILLENIUM" Hufiec Lubliniec
Pozdrawiam wszystkich wszech i obec...CZUWAJ!!!!

kupiec

Post autor: kupiec » 09 maja 2003, 19:26

ja sam pochodze w leborku i dzialam w hufcu zhp lebork. bardzo szkoda ale nie dzial tu zadna druzyna [ to 24HDOW"Delta" ]i dopiero my jestesmy pierwszym klubem wodnym. serdecznie zapraszam wkrotce na nasza strone i dziekuje za pomoc.

--
"Pamiętajcie, że w skautingu najważniejsze jest braterstwo i ufność wobec siebie"

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 12 maja 2003, 07:24

Puszczaństwo jest częściowo survivalem i nie ma przeciwskazań by drużyna zdobywała takąspecjalność. Jedyne co trzeba zrobić to przygotowanie odpowiedniej próby i zgłoszenie chęci zdobywania specjalizacji do właściwej KH. Potem tylko czekać na rozkaz otwarcia próby i zrealizować ją.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 08 cze 2003, 11:17

Na stroie dokumenty.zhp.org.pl znajdź instrukcję w sprawie działania drużyny specjalnościowej (niestety stara i z wieloma nieścisłościami). Jesli nie wiesz co dalej, to skontaktuj się z wydziałem specjalności swojej chorągwi, sąsiedniej chorągwi albo z wydziałem GK.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 09 cze 2003, 06:59

Analog nie ma to jak dublować czyjeś wypowiedzi i nabijac posty no nie???

Uwielbiam pościarstwo... :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 09 cze 2003, 18:12

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale cóż. Nie widzę, żeby ktoś wcześniej napisał tu to, co ja.

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 10 cze 2003, 07:22

Analog_Br napisał:
Na stroie dokumenty.zhp.org.pl znajdź instrukcję w sprawie działania drużyny specjalnościowej (niestety stara i z wieloma nieścisłościami)....
Czyżby zatwierdzono nową instrukcję i zapomniano mnie o tym poinformować ? ;-)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 cze 2003, 09:20

Ależ druhu Cześku, to druh o tym nie wie ??? ;)

:D ktuś tu ma zwidy :D
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 10 cze 2003, 15:20

Fedajkin napisał:
Ależ druhu Cześku, to druh o tym nie wie ??? ;)

:D ktuś tu ma zwidy :D
A może jeszcze "idzie" do mnie ta instrukcja. Z Warszawy do Krakowa, kawał drogi ;-)
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 10 cze 2003, 19:46

Kryteria harcerskiej drużyny specjalnościowej oraz Wykaz grup specjalnosci w ZHP, Kryteria harcerskiego klubu specjalnościowego
(Decyzja GK ZHP z 12.01.1995r. - Wydawnictwo HBW,
zmieniona dokumentem: Uchwała GK ZHP nr 36/2002 z 29.10.2002r. )

Tak to się nazywa i znajdziecie w serii XII. Nie ma niestety nowej instrukcji, więc ta obowiązuje :-) Jesli ktoś ma zwidy, to nie ja.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 11 cze 2003, 10:04

No sam sobie zaprzeczasz. Wszelkie zmiany podawane sa w uchwale, a jeżeli nie ma żadnych to wsio jest ok, a zmiana może polagać na postawieniu przecinka. :D

Jejku, co to za różnica, skoro jest kryterium na stronie Dokumentów to jest ono aktualne lub poszukaj nowego w Nowych Dokumentach. A najlepiej zgłoś wątpliwości do KCH.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 11 cze 2003, 11:51

Jeśli to do mnie, to sobie nie zaprzeczam. Instrukcja jest i jest stara. Znajduje się na stronie dokumentów. Obowiązuje, choć ma wiele błędów. JAk ktoś ją przestudiuje kilka razy, to za kazdym razem wyjdzie mu coś innego i przybędzie wątpliwości. Niejednokrotnie pisałem do GK w sprawie zmiany z konkretnymi propozycjami zmian i wyjaśnieniem powodów. Nawet nikt mi nie odpisał.

Tak dla twojej wiadomości jestem instruktorem wydziału specjalności w mojej chorągwi, więc nie mam po co do chorągwi pisać. Za to zainteresowane specjalnością środowiska zwracają się do nas z wątpliwościami związanymi z interperetacją instrukcji.

Kończę rozmowę na ten temat, bo napisałem już co miałem napisać. Nie będę się wdawał w dalsze dyskusje.

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 11 cze 2003, 13:38

Czemu nie chcesz wdawać się w duskusję? hmm.. czyżbyś nie miał żadnych argumentów którymi mógłbyś poprzeć to co wcześniej napisałeś?
"Puszczaństwo" nie jest traktowane jako specjalność, choć sam nie wiem czemu, ale uważam (a tyż byłem instruktorem Inspektorau Specjalności KCH Łódź), że jak najbardziej powinno podlegać pod ten Inspektorat. W końcu to jest specjalizacja...
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 11 cze 2003, 15:20

Analog_Br napisał:
(.....) Niejednokrotnie pisałem do GK w sprawie zmiany z konkretnymi propozycjami zmian i wyjaśnieniem powodów. Nawet nikt mi nie odpisał.
Napisz, kiedy i do kogo pisałeś.
Może być na priv.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 11 cze 2003, 18:16

Ostatnio pisałem przy okazji komentowania instrukcji w sprawie druzyn harcerskich i gromad zuchowych. Nie nie pamiętam czy to wtedy szło do biura czy do Naczelniczki. Myslałem, ze kiedy ruszy wreszcie Wydział Specjalności GK, to się pojawi projekt nowej instrukcji do konsultacji, ale się na razie nie pojawai. A z tego co wiem, to już szef wydziału jest.

Co do dyskusji i argumantów...

Mam dużo roboty teraz i nie mam ochoty wdawać się w bezsensowne dyskusje z osobami, które dysutować nie potrafią.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”