Współzawodnictwo środowisk w hufcu

Wydział Programowy
marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 30 sie 2004, 11:44

Współzawodnictwo w hufcach powinno być,bo to motywuje drużyny d działania.U nas idea taka krąży już od kilku lat,ale jakoś bez powodzenia...Były póby wprowadzenia swego rodzaju kategoryzacji drużyn w ramach współzawodnictwa,ale nie wyszło...a dążono do wprwadzenia trzech mian(stopni dla drużyn):próbna,polowa i bodajże leśna (już nie pamiętam),a wraz z nimi odpowiednie wymagania...To na tyle,troszkę malutko,ale to tak na dobry początek wątku...
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

marzenka
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: marzenka » 30 sie 2004, 17:56

Już jeśli o tym to bym musiała poszukać w papierach.Jak znajdę to coś napiszę.,ale nie były to jakieś kosmiczne wymagania.Chodziło o stopień umundurowania,liczbę zdobywanych stopni i sprawności,liczbę osób,imprezy itp.
pwd. Marzena Chyba HO
www.sumasil.harc.pl
Hufiec Ziemi Koszalińskiej

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 30 sie 2004, 23:58

u nas jest współzawodnictwo gromad zuchowych ale powiem wam szczerze ze hmmm jakoś nie zależy mi na tym aby zdobywać jakieś tam tytuły... dla mnie to jest trochę bez sensu... w końcu to co robię - robię dla dzieciaków a nie dla jakiejś tam plakietki
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

gzk84
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: gzk84 » 31 sie 2004, 21:29

Myślę że współzawodnictwo w hufcach jest dobre dopóki nie przerodzi siew tak zwany "wyscig szczurów" wszystko dobre ale z umiarem. Na pewno współzawodnictwo motywuje do większej pracy ale nie można przesadzać:)
hm. Jakub Juszyński

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 wrz 2004, 10:07

merlin48 napisał:
Hmmm.. stopnie dla drużyn.. fajna sprawa, dzięki. A jakie mogły by być np. wymagania na te stopnie?

???
kategoryzacja jest wprowadzona w ZHR w necie znajdziesz wszystkie informacje (wystarczy je wygooglować)
kategoryzacja gromad zuchowych: http://www.kostrzyn.wlkp.pl/zuchy/rk.htm
kategoryzacja drużyn harcerskich http://harcerze.zhr.pl/harcerze/html/kategoryzacja/
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

słonko
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: słonko » 11 wrz 2004, 08:35

Współzawodnictwo. U nas w Hufcu jest co roku Turniej Zastępów. I wygrana drużyna organizuję następny turniej ;) Ostatnio wygrała nasza :D W Hufcu powinny być też różnego rodzaju rajdy miejscowe, gdzie Hufcowe druzyny będą brać w nich udział, jak to u nas jest w rajdzie Patrol. Może być to forma bardziej rozrywkowa ;) np. mojemu kumplwoi, drużynowemu próbnej drużyny podsunołem pomysł zorganizowania turnieju sportowego ;) oczywiście Hufcowego. Wszystko idzie pomyslnie o pieknie... dpokuku jak juz ktoś napisał.. nie zaczyna sie tzw. "wyścig szczurów".
;)
Zimowa Akcja Szkoleniowa KOSMOS 2013 - www.kursykosmos.pl

rojek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rojek » 25 wrz 2004, 13:39

zaczne jak wszyscy :)
U nas jest współzawodnictwo Drużyn. osobiście uważam to za świetny pomysł. Widać, że druzyny to motywuje - i bardzo dobrze. Jeśli mają to być dokładne dane, regulamin, punktacja itp. zapraszam na www.jastrzebiezdroj.zrp.org.pl
tam jest wszystko ;)
Wolno szaleć młodzieży, wolno starym zwodzić,
Wolno się na czas żenić, wolno i rozwodzić,
Godzi się kraść ojczyznę, łatwą i powolną;
A mnie sarkać na takie bezprawia nie wolno?

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 25 wrz 2004, 15:38

U nas w hufcu istnieje współzawodnictwo drużyn w namiestnictwie. Osobiście uważam, że to bardzo motywujące. Każda drużyna oceniana jest przez cały rok za swoją pracę, pomysły programowe, stopnie, sprawności itp. Istnieje regulamin Mian, który określa wymagania na dany stopień: zielony, srebrny i złoty, co powoduje, że nie musi być pierwsza, druga, trzecia drużyna, ale tak naprawdę kilka drużyn, które osiągnęły dany poziom. Oprócz tego namiestnictwo organizuje Turnieje Drużyn, które kierują drużyny na konkretne działania. Być może powoduje to, że chcemy zrobić cxoś ciekawszego, ambitniejszego, oryginalniejszego. Dla mojej rady drużyny srebrne miano jest wyzwaniem, które moztywuje nas do lepszej pracy. To naprawdę ciekawy pomysł, pod warunkiem, że dobrze się go zorganzuje i podsumuje.
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 25 wrz 2004, 17:08

Fajny pomysł z tymi "mianami" ale mam kilka pytań. Czy co roku zdobywa sie do nowa?? Czy jeżeli zdobedzie się jakies miano to jest ono na wieki??
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

annia
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: annia » 26 wrz 2004, 14:06

Miana są przyznawane za pracę drużyny w danym roku, nie są to dożywotnie odznaczenia, lecz każda drużyna co roku stara się o dane miano. Jak chcesz, mogę ci na maila przesłać regulamin naszych mian i wszelkie szczegóły.
phm. Anna Omiecińska
Hufiec Łódź-Polesie

poranek
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: poranek » 26 wrz 2004, 16:22

Jeśli możesz to będę wdzięczny. Zaciekawiło mnie to mocno :D Może uda się cos u mnie w hufcu badź związku wykorzystać :D:D:D:D:D
Piotr Kopystyński
formalnie były
sercem przynależący

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 16 paź 2004, 23:54

U nas np. w hufcu wprowadzono rozwiąznie nieskormnie powiem na miarę ogólnopolską ponieważ nasz hufiec ma własną.. giełdę drużyn! Zapraszam do odiwedzenia strony http://gielda.zhp.lublin.pl/ i tam poczytania o zasadach gry na giełdzie. W skrócie powiem, że kazda drużyna emituje akcje, a jej wartośc zmiena się na podstawie pracy druzyny. Na przykład za udział drużyny w imprezie, rajdzie, biwaku, zdobycie stopnia przez członka drużyny, obecnośc drużynowego na zbiórce druzynowych, oddane sprawozdania z pracy druzyny itp. akcje rosną lub maleją. Bardzo fajna sprawa, cały hufiec teraz siedzi przed komputerem, sprawdza notowania, dowiaduje się o pracy innych drużyn (czy warto zainwestować) a przede wszytkim pracuje dla swojej drużyny, aby jej akcje rosły. Of koz jest zagrożenie "wyścigu szczurów", ale na szczęście "boom" na giełdę minął i nie jest już to gra "na śmierć i życie", ale możliwość porównania i pokazania pracy drużyny. Zapraszam na stronę www!
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

sigma
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: sigma » 17 paź 2004, 17:25

hm.. w moim hufcu wspolzawodnictwo miedzy druzynami istnieje odkad pamietam. najlepiej odpowiedz sobie na pytanie co chcesz oceniac w pracy druzyn, albo co kuluje w hufcu i za te dziedziny dawac wiecej punktow. potem sformuluj regulamin i wszysko bedzie hulac;).
hm. Krzysiek Wojtas HR
Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej | Zespół Harcerski Chorągwi Dolnoślaskiej
www.dzierzoniow.zhp.pl | www.harcerski.dolnoslaska.zhp.pl

silana
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: silana » 18 paź 2004, 07:51

Hmmm... najlepiej taki regulami skonsultować jeszcze z namiestnikami albo na jakimś spotkaniu z drużynowymi. W ten sposób uniknie się przynajmniej głosów, ze reglamin robiony jest "pod kogoś", czyli tak, zeby wygrała konkretna drużyna...
Eli

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 19 paź 2004, 11:45

nom..u mnie w hufcu podobnie..wprowadzone zostalo wspolzawodnictwo miedzy zastepami dzialajacymi w naszym hufcu. punktowane sa rozne rzeczy..np. udzial w zimowisku, obozie, organizacja czegos dla druzyny badz srodowisk hufca...powinno cos takiego istniec..mobilizuje zastepy do efektywniejszej pracy no i sa nagrody!! :) a co do zasad to przygotował propozycje zespol programowy a ostateczna forme regulamin przybral po zbiorce funkcyjnych naszego hufca...
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”