Zlot Druzynowych

Wydział Programowy
skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 08 paź 2004, 09:13

gdzie mozna znaleś regulamin z tymi sprawami???
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 11 paź 2004, 10:00

Regulaminu jako takiego nie ma, sa wytyczne i zasady organizacyjne, ktore sa dostepne na stronie. Jezeli masz szczegolowe pytanie - postaram ci sie odpowiedziec

pigwa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: pigwa » 18 paź 2004, 11:25

Jeszcze raz w temacie przybocznych na Zlocie- oczywiście, to bardzo ważna funkcja, tak jak i inne: zastępowy, namiestnik, szczepowy itd. I każdy powinien mieć szansę spotkania innych przybocznych, szczepowych, namiestników, wspólnej warsztatowej pracy, zabawy itd. Ale nie próbujmy załatwić wszystkiego jedną imprezą, bo jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego... A program dostosowywany zarówno do 14 letnich przybocznych jak i 20 letnich i 40 letnich drużynowych nikogo nie zadowoli. Przecież nikt nie broni Wam w hufcach czy chorągwiach zorganizowania zlotu rad drużyn, warsztatów dla przybocznych itd. A my organizujemy Zlot DRUŻYNOWYCH. Przyboczni, którzy przygotowują się do objęcia funkcji drużynowego w następnym roku harcerskim mają szansę uczestniczyć w zlocie, jeżeli:
1. na ankiecie zgłoszeniowej komendant hufca potwierdzi, ze osoba zgłaszana będzie drużynowym w dniu przyjazdu na II OZD
2. przekazanie drużyny nastąpi przed 18.08.2005 roku i przyboczny przed Zlotem zostanie drużynowym

pozdrawiam serdecznie, Czuwaj!
Komendantka Zlotu
hm.Anna Poraj

apap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: apap » 20 paź 2004, 19:19

tylko nieraz przyboczny ma ponad 16 lat, tak naprawde to on ciagnie druzynę bo drużynowemu ciągle cos wypada, nie ma czasu... sama jestem w sytuacji, ze mam otworzony okres próbny na drużynową, teoretycznie maja mi go zamknąć za pół roku... praktycznie w moim hufcu będzie to zależeć czy będę grzeczną dziewczynką i robić wszystko by sie kadrze przypodobac, a nieraz to będzie sprzeczne z moimi pogladami, a nawet dobrem dzieci.. Dlatego nie będę umiała okreslić czy mi zamkną za pół roku, rok czy za cztery okres próbny i nie pojadę na Zlot. szkoda, bo mogłabym sie czegos nauczyć...

Tomek
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Tomek » 21 paź 2004, 17:59

apap napisał:
tylko nieraz przyboczny ma ponad 16 lat, tak naprawde to on ciagnie druzynę bo drużynowemu ciągle cos wypada, nie ma czasu... sama jestem w sytuacji, ze mam otworzony okres próbny na drużynową, teoretycznie maja mi go zamknąć za pół roku... praktycznie w moim hufcu będzie to zależeć czy będę grzeczną dziewczynką i robić wszystko by sie kadrze przypodobac, a nieraz to będzie sprzeczne z moimi pogladami, a nawet dobrem dzieci.. Dlatego nie będę umiała okreslić czy mi zamkną za pół roku, rok czy za cztery okres próbny i nie pojadę na Zlot. szkoda, bo mogłabym sie czegos nauczyć...
Pozwolę sobie stwierdzić, że nie ma czegoś takiego jak "okres próbny na drużynową". Albo się jest drużynowym albo nie. A że zdarzają się takie patologie że drużynowy jest drużynowym tylko dlatego, że żaden z przybocznych nie ma skończonego kursu drużynowych, a KH toleruje są sytuację żeby uchronić drużynę przed rozwiązaniem to niestety wszyscy wiemy. Aczkolwiek nie uważam żeby zasadnym było łączenie tego faktu ze Zlotem Drużynowych
hm. Tomasz Rawski HR
Hufiec Ziemi Gliwickiej ZHP

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”