III Narodowy Zlot Harcerzy

Wydział Programowy
Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 14 mar 2004, 14:16

Jarrak napisał:
.
Druhu Jarraku, mój e-mail dotarł do Ciebie?

jarrak

Post autor: jarrak » 15 mar 2004, 14:33

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 15 mar 2004, 14:41

jarrak napisał:
Jeszcze nie skonfigurowalem kompa w nowym mp. :-). Najlepiej przez Haera, bo mam stale lacze.:-)
All the best from London, Bi Pi House jest swietnym miejscem, polecam.

[Edytowany przez jarrak dnia 15.03.2004 o 14:35 ]
To kliknie mi druh na GG :)

Marek Lewandowski

Post autor: Marek Lewandowski » 15 mar 2004, 14:53

Mam e-mail wysłać na ten adres: http://www.hr.bci.pl/red.php ? Tylko do jakiego instruktora? Widzę tam same znane nazwiska instruktorów

jarrak

Post autor: jarrak » 15 mar 2004, 16:24

W końcu nikt od początku nie jest asem i uczymy się całe życie...
No ale cóż, nie zmienia to faktu, że instruktorzy typowo niedokształceni istnieją i co gorsza, nie są tego świadomi i nie robią nic w tym kierunku.[/quote]
I to jest sedno sprawy. Nie sztuką jest tylko coś wiedzieć, nieprównanie większą sztuką jest uświadomić sobie , jak wiele jeszcze trzeba się nauczyć, by być dobrym instruktorem.

--
Jarrak

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 01 cze 2004, 13:08

Ostatnio odwiedziłem stronę III Narodowego Zlotu Harcerzy ZHR, choć to już nie zlot Harcerzy, a Harcerzy ZHR, /na początku była mowa o Zlocie bez tych trzech literek / to nadal jest to Zlot TRZECI. Na bardzo ładnej stronie można przeczytać historię dwóch pierwszych Zlotów Harcerzy, "innych zlotów harcerstwa", zapowiedzi historii zlotów "harcerstwa niepokornego" - konia z rzędem temu, kto tam znajdzie trzy magiczne literki ZHP.
Prócz tego dowiadujemy się, że Prezydentem Rzeczypospolitej jest Druh hm Ryszard Kaczorowski. Bardzo, ale to bardzo bym chciał by Druh Kaczorowski dziś, tu i teraz , na podstawie obowiązującej Konstytucji nim BYŁ. Ale nie jest, był Prezydentem na Obczyźnie i symbolicznie insygnia władzy przekazał Lechowi Wałęsie. Ale widać to Druhom z ZHR umknęło.
Wieje na tej stronie "polityczką", nie na miejscu.
I trzecie spostrzeżenie. w Zlocie bierze udział i Zawisza i Stohar. Czy ZHP nie zostało zaproszone ?

maca

Post autor: maca » 23 cze 2004, 12:37

A skąd druh wie że na ten zlot nie zostali zaproszeni nasi harcerze???? Na stronie tego powstania jasno pisze: "uczestnicy zlotu" , a nie "zaproszoni uczestnicy zlotu" - więc na jakiej podstawie druh i jeszcze pare inych druhów na tym forum tak mówi. Może akurat ZHR zaprosiło nas na zlot????

--
maca

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 23 cze 2004, 13:57

maca napisał:
A skąd druh wie że na ten zlot nie zostali zaproszeni nasi harcerze???? Na stronie tego powstania jasno pisze: "uczestnicy zlotu" , a nie "zaproszoni uczestnicy zlotu" - więc na jakiej podstawie druh i jeszcze pare inych druhów na tym forum tak mówi. Może akurat ZHR zaprosiło nas na zlot????
Nie wie i własnie dlatego się pyta.
Póki co nie było żadnej oficjalnej, ogólnodostępnej infornacji wewnątrz ZHP o takowym zaproszeniu.
A przynajmniej ja nic o nim nie wiem.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 23 cze 2004, 17:33

StaryWilk napisał:
Prócz tego dowiadujemy się, że Prezydentem Rzeczypospolitej jest Druh hm Ryszard Kaczorowski. Bardzo, ale to bardzo bym chciał by Druh Kaczorowski dziś, tu i teraz , na podstawie obowiązującej Konstytucji nim BYŁ. Ale nie jest, był Prezydentem na Obczyźnie i symbolicznie insygnia władzy przekazał Lechowi Wałęsie. Ale widać to Druhom z ZHR umknęło.
SW, a czy to nie jest tak, że Prezydent RP (podobnie jak Premier RP itp.) zachowują dożywotnio honorowo te tytuły? Tak czysto zwyczajowo?

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 23 cze 2004, 17:37

StaryWilk napisał:
Na bardzo ładnej stronie można przeczytać historię dwóch pierwszych Zlotów Harcerzy, "innych zlotów harcerstwa", zapowiedzi historii zlotów "harcerstwa niepokornego" - konia z rzędem temu, kto tam znajdzie trzy magiczne literki ZHP.
Dostanę konia z rzędem?? :)
ZHP musiał zatem zdać egzamin jako organizacja i zdał go dobrze.
Pozdrawiam :D
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 23 cze 2004, 17:41

maca napisał:
Bo nic na tych stronach nie wskazuje na to, aby ZHP miało jakąkolwiek możliwość udziału w tym zlocie. To raz. A dwa - nigdzie w ZHP nie pojawiła się informacja o tym zlocie, o jakimkolwiek zaproszeniu. No chybaże nasza GKa specjalnie takową ukrywa tylko po to, żeby nasze drużyny nie mogły uczestniczyć :P

Pozdrawiam!

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 23 cze 2004, 21:17

:DMasz go jak w Banku:lol Pozdrawiam !

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 23 cze 2004, 21:27

cadfael napisał:
StaryWilk napisał:
SW, a czy to nie jest tak, że Prezydent RP (podobnie jak Premier RP itp.) zachowują dożywotnio honorowo te tytuły? Tak czysto zwyczajowo?

Pozdrawiam!
Zgadza się, i jest to ważne w kontekście uznania symbolicznej ciągłości Rządu RP na obczyźnie. Ale to jednak były Prezydent, wobec konstytucyjnego Prezydenta.
I to konstytucyjny Prezydent jest teoretycznie na I miejscu, a Druh Kaczorowski na drugim, choć symbolicznie na pierwszym:)

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 24 cze 2004, 11:59

Ech, dodam coś jeszcze, bo to się należy poważnemu forumowiczowi, a raczej Druhowi:)
Strasznie mnie drzaźni tzw. "polityczka" a jeszcze uprawiana w harcerstwie. Przed 89 r. w uproszczeniu uprawnione było np. dzielenie na "my" i "oni" śpiewanie " Ojczyznę wolną racz nam WRÓCIć Panie.." itp. różne manifestacyjki, często sympatyczne, ale łatwe w tłumie. Po 89r. nastąpiły w końcu jednoznaczne zmiany i nawet jeśli nie w pełni skutecznie eliminujące przeszłość i tzw."bagaż" , to demokratycznie ustalające ład konstytucyjny. Komu się udało "przemknąć" do tego ładu, nasza i tylko wyłącznie nasza w tym wina. I tyle. I manifestacyjki
typu manipulowania tak wspaniałym człowiekiem jak druh harcmistrz, były Prezydent, po to by dać po nosie "wiadomokomu" to niesmaczne. Wyszydzić Człowieka w kabarecie, jeśli sobie zasłużył - tak, ale manipulować Urzędem RP. na oficjalnej stronie - Nie, to nie tak. Oczywiście, to moje subjektywne zdanie, heh.

byolo
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: byolo » 24 cze 2004, 12:29

trochę (bardzo) zeszła Wam ta dyskusja na inny temat, jeśli chcecie ją kontynuować to proszę na innym forum tu rozmawiamy o programie i kształceniu

pozdrawiam
Aleksander Gogół
przyboczny 166 WWGZ Biały Żagiel im. Marco Polo

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”