III Narodowy Zlot Harcerzy

Wydział Programowy
cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 cze 2004, 12:49

byolo napisał:
trochę (bardzo) zeszła Wam ta dyskusja na inny temat, jeśli chcecie ją kontynuować to proszę na innym forum tu rozmawiamy o programie i kształceniu
Olek przemówił :P
A Twoim zdaniem niby czym jest dyskusja o Zlocie, jeśli nie dyskusją o programie? :D

Cheers! :)
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

cadfael
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cadfael » 24 cze 2004, 12:55

StaryWilk napisał:
Ech, dodam coś jeszcze, bo to się należy poważnemu forumowiczowi, a raczej Druhowi:)
Strasznie mnie drzaźni tzw. "polityczka" a jeszcze uprawiana w harcerstwie. Przed 89 r. w uproszczeniu uprawnione było np. dzielenie na "my" i "oni" śpiewanie " Ojczyznę wolną racz nam WRÓCIć Panie.." itp. różne manifestacyjki, często sympatyczne, ale łatwe w tłumie. Po 89r. nastąpiły w końcu jednoznaczne zmiany i nawet jeśli nie w pełni skutecznie eliminujące przeszłość i tzw."bagaż" , to demokratycznie ustalające ład konstytucyjny. Komu się udało "przemknąć" do tego ładu, nasza i tylko wyłącznie nasza w tym wina. I tyle. I manifestacyjki typu manipulowania tak wspaniałym człowiekiem jak druh harcmistrz, były Prezydent, po to by dać po nosie "wiadomokomu" to niesmaczne. Wyszydzić Człowieka w kabarecie, jeśli sobie zasłużył - tak, ale manipulować Urzędem RP. na oficjalnej stronie - Nie, to nie tak. Oczywiście, to moje subjektywne zdanie, heh.
Czy ja wiem... Mam mieszane uczucia co do tego. Z jednej strony SW masz oczywiście rację, że nie przystoi manipulowanie etc. Ale z drugiej ja nie wiem, czy ten gest właśnie jako manipulację traktować.
Wszak mają pełną dowolność w doborze osób, które obejmują patronat nad ich imprezą. Ich wola. Jeśli dh Kaczorowski sie zgodził - to fantastycznie. A może naszego obecnego Prezydenta RP nie poprosili? Też ich wola. Niemniej jednak ja nie traktowałbym tego jako manipulację.
Wydaje mi się, że tym razem dorabiamy troszkę ideologii do tego. Oczywiście nosi to jakieś znamiona manipulacji, ale cóż mieli napisać? Ostatni Prezydent RP na uchodźctwie? Mogli. Ale wydaje mi się, że honorowe tutułowanie dh Kaczorowskiego (tak jak i Lecha Wałęsy) Prezydentem wiele nie zmienia. I tak wiemy, kto jest obecnie.

Pozdrawiam!
"Chciałem, by Warszawa była wielka. Wierzyłem, że wielką będzie. (...) dziś Warszawa broniąca honoru Polski jest u szczytu swej wielkości i sławy." Stefan Starzyński, 23 września 1939 r.

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 24 cze 2004, 14:06

Zgoda :D

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt: