Gdzie mogę się czegoś nauczyć?

Wydział Programowy
Zablokowany
Kasika

Post autor: Kasika » 17 sty 2004, 17:44

CZeść! Jestem zastępową. Wiem, że mało wiem i chciałabym umieć i wiedzieć więcej. Niestety w moim hufcu niewiele jest okazji do doskonalenia swoich umiejętności.Chciałabym się was spytać, czy są gdzieś teraz organizowane kursy zastępowych lub inne, w których mogłabym wziąć udział? Jeśli tak, to czy modlibyście podać mi konkretne informacje na ten temat?Dzienks :)

[Edytowany przez Kasika dnia 17.01.2004 o 17:45 ]

mleco
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mleco » 19 sty 2004, 16:59

Gdyby jeszcze druhna napisała skąd jest...
ćwik Marcin Nowak
Hufiec Jastrzębie Zdrój

Robal

Post autor: Robal » 19 sty 2004, 17:20

Co za różnica skąd Druhna jest?? Kształcenie zastępowych odbywa się na poziomie drużyny, szczepu, najwyżej hufca. Jeżeli żadna z w/w jednostek nie podejmuje żadnych działań w tym kierunku, pozostaje zmiana drużyny na taką należącą do innego hufca, ewentualnie próba zmiany sytuacji w hufcu. Swoją drogą jeżeli sytuacja jest opisana rzetelnie to jest to chora sytuacja.
.

Analog_Br

Post autor: Analog_Br » 19 sty 2004, 23:09

Dlatego właśnie, że sytuacja jest chora powinniśmy pomóc znaleźć odpowiednie kursy, a nie namawiać zastępową do prób zmiany sytuacji w hufcu, bo to nie takie proste nawet na ZJE¬DZIE takiego HUFCA.

silana
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: silana » 20 sty 2004, 08:10

hmmm... rzeczywicie dziwna sytuacja. Bo po coś powinien istnieć w drużynie zastęp zastepowych na przykład. Z drugiej strony, jeśli nie ma ani w Twojej drużynie, ani w hufcu form doskonalących zastepowych, to może warto byłoby zainteresować się takimi formami w innych, sasiednich hufcach. POrozmawiać z tamtejszym organizatorem. Może Cię przyjmą jako uczestnika warsztatów czy kursu zastępowych...
Eli

Robal

Post autor: Robal » 20 sty 2004, 09:12

Być może udział w kursach w sąsiednim hufcu to dobre rozwiązanie co nie zmienia samej sytuacji. Co z pozostałymi zastępowymi? Czy oni nie mają potrzeby się szkolić? Czy może hufiec zostawia to zastępowym do załatwiania we własnym zakresie? A może w takim hufcu jest tylko jedna zastępowa? Moim zdaniem pierwszą czynnością jaką powinnaś wykonać jest rozmowa z drużynowym. To on powinien próbować się dogadać z hufcem a jeżeli nie załatwiać cokolwiek z innym hufcem dla swoich zastępowych.

Pozdrawiam!
.

Ursus
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ursus » 02 lut 2004, 21:53

Druha Kasika pyta o konkrety i szuka pomocy a tymczasem z jej problemu powstaje debata na temat "problemy hufca druhny K."!!! W dodatku nic z niej nie wyniknie bo druhna K. choćby dostała najlepsze porady odnośnie tego co jest źle w jej hufcu to i tak tego nie zmieni! Biurokracja i "wyższe cele" istnieją wszędzie. Wiadomo o co chodzi...mniejsza o to. Druhno K., jeśli interesuje Cię taki kurs w ferie, tj w moim regione od 16 lutego i nie masz za daleko do miejscowości Jastrzębie Zdrój to napisz szybciutko do mnie e-mail i dowiem się czy jest to aktualne i zobaczę co da się zrobić. Pozdrawiam! ursus81@go2.pl

[Edytowany przez Ursus dnia 02.02.2004 o 21:54 ]
Ursus
Przyboczny 36HDCzB"Kombinatorzy"
Chorągiew śląska Hufiec Jastrzębie Zdrój
"Prawdziwa ambicja to ciągłe dążenie do celu, którego nigdy nie osiągamy, bo ciągle dźwigamy poprzeczkę...!"

Kasika

Post autor: Kasika » 03 mar 2004, 20:40

cześć, chyba troche przesadziłam, po prostu to była chyba jakaś przerwa. Dziękuje wam wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Dodam że właśnie w zaszłym tygodniu ukończyłam kurs zastępowych i jestem teraz patentowaną zastępową :)
ppozdrawiam i jeszcze raz dzięki papatki

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”