Nowe sprawności

Wydział Programowy
StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 22 mar 2004, 10:43

jorlanda napisał:
-------------------------------------
W ramach rozświetlania w głowach KAŻDY harcerz, wyznawca jednej z religii chrześcijańskich, lub niechrześcijanin, może przecież przedstawić podstawy i zasady swej WIARY na arcyciekawej zbiórce
i zdobyć w ten sposób stosowną sprawność.
Onegdaj, w Krakowie przeprowadziliśmy Bieg Harcerzy Orlich szlakiem Religii i Wyznań. Wielu uczestników zdębiało, jak przekonali się ilu jest Chrześcijan i Niechrześcijan w królewskim grodzie Kraka.

[Edytowany przez jarrak dnia 16.01.2004 o 11:54 ]
I o to właśnie chodziło przy tworzeniu sprawności "duchowych i religijnych". Przy okazji ... czy jest szansa na zapoznanie się z "konspektem" tego biegu? [/quote]
Niestety, Jarrak wyjechał do Londynu, gdzie zresztą pracuje. Ponieważ Jego firma jest "globalnym molochem" a On tam dyrektoruje /takiemu to dobrze/ trudno powiedzieć , kiedy się znowu pojawi w Krakowie. W niedzielę rozmawiałem z Nim i mówił że będzie zaglądał sporadycznie, bo ma furę pracy i...poleciał gdzieś w świat.
Bieg HO "tropami religii" był chyba opisany w książce
wydanej przez HOW. Sprawdzę. Nasza propozycja artykułu nadal aktualna !!!!

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 22 mar 2004, 12:27

Harcerze to jednak mają pomysły... :D
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

stasiu
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: stasiu » 22 mar 2004, 12:28

Harcerze to jednak mają pomysły... :D
hm. Stanisław Nowak HR
http://www.6szczep.pl

jorlanda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jorlanda » 24 mar 2004, 11:57

Starywilk napisał:
[Bieg HO "tropami religii" był chyba opisany w książce
wydanej przez HOW. Sprawdzę. Nasza propozycja artykułu nadal aktualna !!!!
Czekam niecierpliwie :) Nad tematem niewierzących pracuję :) Każdą propozycję współpracy w tym zakresie chętnie przyjmę!! np. pomysły na nowe sprawności lub zadania do prób na stopnie harcerskie z zakresu wychowania duchowego i religijnego, zwłaszcza dla "niewierzących" :)
Mam wrażenie, że powinniśmy się wszyscy przenieść do wątku "Wychowanie duchowe" :)
hm. Jolanta Łaba
...trzeba umieć iść słoneczną stroną życia...

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 24 mar 2004, 12:45

niewiem ale mi te sprawnosci pasuja sam jaetem lektorem i ma w druzynie paru ministrantow i d la tkich harcerzy niektore z tych sprawnosci to calkiem dobry poysl i wypelnienie luki ktora trkwila oddawna. Sam Orasz w swojej ksarzce twierdzil ze harcerstwo to ruch a druzyne morze tworzyc np. grupa ministrantow. Nie karzdy musi je zdobywac ale dla tych co zeczca moga byc calkiem ciekawe
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 24 mar 2004, 12:45

Nie wiem ale mi te sprawności pasują sam jestem lektorem i ma w drużynie paru ministrantów i dla takich harcerzy niektóre z tych sprawności to całkiem dobry pomysł i wypełnienie luki która tkwiła od dawna. Sam Orasz w swojej książce „Całym życiem” twierdził ze harcerstwo to ruch a drużynę może tworzyć miedzy np. grupa ministrantów. Nie każdy musi je zdobywać ale dla tych co zechcą mogą być całkiem ciekawe.

[Edytowany przez skaut5 dnia 24.03.2004 o 15:48 ]
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

jorlanda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jorlanda » 09 kwie 2004, 23:09

Hej hej czyżby dyskusja umarła? Cieszę się że nowe sprawności niektórym srodowiskom się przydały. Jeśli macie jakieś swoje wypracowane pomysły - podeślijcie zwdir@zhp.org.pl i podzielcie się doświadczeniami :)
hm. Jolanta Łaba
...trzeba umieć iść słoneczną stroną życia...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”